Hołownia debiutuje w sondażu z większym zaufaniem od Schetyny. W rankingu prowadzi Duda

W najnowszym sondażu zaufania przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie Onetu po raz pierwszy uwzględniono Szymona Hołownię, prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i senatora Tomasza Grodzkiego. Sondaż ukazał się chwilę przed tym, jak dziennikarz ogłosi swój start w wyborach prezydenckich. I już teraz widać, że cieszy się wiekszym poparciem niż np. Schetyna, Kukiz czy Czarzasty.

IBRiS na zlecenie Onetu przeprowadził sondaż poparcia wśród czołowych polskich polityków. Po raz pierwszy w zestawieniu pojawiło się nazwisko dziennikarza Szymona Hołowni, który 8 grudnia ogłosi swój start w wyborach prezydenckich.

Czytaj też: Hołownia w niedzielę wyłoży karty na stół. Szczegóły spotkania w Gdańsku. "Pokaże, że ma program"

Więcej ludzi ufa Hołowni niż Schetynie

Z badań przeprowadzonych w dniach 6-7 grudnia wynika, że Hołownia cieszy się zaufaniem 20,2 proc. badanych, z czego 8,1 proc deklaruje, że zdecydowanie mu ufa. Co ciekawe, 46.1 proc. badanych zaznaczyło, że nie zna jego nazwiska. Dziennikarz pozostaje obojętny dla 20,3 proc. badanych. To o tyle ważne, że w tym samym badaniu Grzegorz Schetyna dostał poparcie zaledwie 18 proc. badanych - 21 proc. zaznaczyło, że jest im obojętny, a 57 proc. wyznaje, że nie ufa liderowi PO.

Kto prowadzi w sondażu zaufania?

Liderem zestawienia jest Andrzej Duda - jemu ufa ponad 45 proc. badanych. Pozostaje obojętny 14 proc. uczestników sondażu, zaś 37 procent wyraźnie mu nie ufa. Następny w zestawieniu jest premier Mateusz Morawiecki, cieszący się zaufaniem 42 proc. badanych - także wobec niego 14 proc. uczestników badania jest obojętna, z 39 proc. mu nie ufa. Na trzecim miejscu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej ufa 35 proc. badanych, 19 proc. pozostaje obojętnych 31 proc. nie ufa, a 12 proc. jej po prostu nie zna. W listopadowym badaniu cieszyła się poparciem wyższym o 4,7 proc.

Czytaj też: Szymon Hołownia może zmienić stan gry o prezydenturę. Ale potrzebuje cudu, by wygrać

Następny jest Jarosław Kaczyński - 33 proc. osób mu ufa, 13 proc. pozostaje wobec niego obojętna, ale za to z kolei 51 proc. badanych podkreśla, że mu nie ufa. Zaraz potem plasują Władysław Kosiniak-Kamysz (ufa mu 31 proc. obojętna pozostaje grupa 23 proc. zaś nie ufa mu 26 proc. uczestników badania, a następnych 16 proc. go nie kojarzy) i Donald Tusk z poparciem wynoszącym 31,4 proc. Zdecydowany brak zaufania wobec niego zadeklarowało aż 40,6 proc. respondentów. Za nim znajduje się Zbigniew Ziobro - jemu ufa 26,6 potencjalnych wyborców.

Robert Biedroń ma poparcie wynoszące 21,8 proc. zaś Adrian Zandberg ma 21,4 proc. poparcia badanych. Należy jednak dodać, że Biedronia nie zna tylko 6 proc. uczestników sondażu, zaś Zandberga aż 29 proc. Po Zandbergu plasuje się wcześniej wspomniany Hołownia. Dodajmy, że Jacek Jaśkowiak ma 13 proc. poparcia - 54 proc. respondentów go nie rozpoznaje. Tomasz Grodzki cieszy się zaufaniem 12 proc. badanych, przy czym 48 proc. zaznaczyło przy jego nazwisku opcję "nie znam".

Badanie zostało przeprowadzone metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Więcej o:
Komentarze (229)
Ludzie ufają Szymonowi Hołowni bardziej niż Grzegorzowi Schetynie. Sondaż pokazuje to jasno
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 54 razy 42

  Naród głupi i z każdym sondażem ta prawda ma ostateczne dowody. Nie ufać znanemu chirurgowi który ratuje ludziom życie i ufać jednocześnie kretynowi który nocami łamie konstytucje to nie wiem co trzeba mieć we łbie. Najgłupszy naród Europy po prostu. Debile bez krzty zdrowego rozsądku ze o wiedzy i logice nie wspomnę

 • ferroetigni

  Oceniono 29 razy 25

  Jeżeli wyniki tego sondażu porównamy z wynikami takich sondaży w poprzednich latach, dowiemy się, że: zawsze największym zaufaniem cieszą się politycy aktualnie rządzący. Zatem sondaże takie zbyt wiele sensu nie mają. Papka dziennikarska dla niezbyt rozgarniętych odbiorców.

 • srv14

  Oceniono 18 razy 14

  Czy można wierzyć w sondaże jesli dwie osoby , które ponoc budzą największe zaufanie to Adrian Boot i Pinokio.

 • c.t.k

  Oceniono 22 razy 14

  Ja jednak stawiam na panią Agatę Dudę. Ma prawie 1.80 metra wzrostu, więc widać ją z daleka. No i nie mówi, więc nie usłyszelibyśmy: podjęłam decyzję.

 • spyderman2

  Oceniono 17 razy 13

  ufam dudzie i jego kolesiom szczególnie komuchowi piotrowiczowi którego w nocy duda nominował na sedziego.

 • notremak

  Oceniono 15 razy 11

  60% mieszkańców tego pięknego, katolickiego kraju nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki...
  Czy wobec tego może dziwić, że pissi lokajczyk przoduje w rankingu zaufania?

 • nowyemeryt

  Oceniono 12 razy 10

  Do p.Dudy można mieć zaufanie ,że nie będzie samodzielny i bronił konstytucji.
  Do p.Morawieckiego można mieć zaufanie ,że nie przestanie kłamać i fantazjować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX