Urodziny Radia Maryja. Błaszczak odczytał list od Kaczyńskiego. "Dziękujemy Bogu za ojca Tadeusza Rydzyka"

"Dziękujemy Bogu za dar, jakim jest osoba czcigodnego ojca Tadeusza Rydzyka" - napisał w liście z okazji 28. urodzin Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Prezes PiS nie dotarł na uroczystości, ale - z pomocą Mariusza Błaszczaka, który odczytał list - chwalił "śmiałą wyobraźnię, klarowną myś, hart ducha i nieugiętą wolę" redemptorysty.

W obchodach 28. urodzin Radia Maryja wzięło udział wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciach widać m.in. posłankę Annę Sobecką i posła Przemysława Czarnka, byłego posła Andrzeja Jaworskiego i europosłankę Beatę Kempę. Jakiś czas później, na czas głównych uroczystości, dołączyli Adam Kwiatkowski z kancelarii prezydenta, minister Zbigniew Ziobro, wicepremier Jacek Sasin, posłowie Jarosław Zieliński, Antoni Macierewicz.

Prezydent w liście o "niespożytej energii Rydzyka"

Adam Kwiatkowski odczytał list od Andrzeja Dudy, w którym ten przypomniał słowa Jana Pawła II sprzed prawie 25 lat: "Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja". - Rzeczywiście, jest za co dziękować. Mimo skromnych i trudnych początków - dzięki zawierzeniu bożej opatrzności, inwencji i niespożytej energii ojca Tadeusza Rydzyka i jego współpracowników - powstało dzieło, które realnie wpłynęło na bieg polskiej historii najnowszej - czytał Kwiatkowski. 

Duda w liście stwierdził, że Radio Maryja "niesie pokrzepienie", "odważnie mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej", czy "staje w obronie dobrego imienia Polski, chrześcijańskich wartości, na których opiera się cywilizacja europejska, upomina się też o niezbywalne prawa ludzi wierzących". Prezydent stwierdził również, że stacja "współtworzy demokratyczny pluralizm opinii, korzystając z wolności słowa odważnie i suwerennie realnie tę wolność umacnia". 

Jarosław Kaczyński dziękuje Bogu za ojca dyrektora

Minister Mariusz Błaszczak odczytał z kolei list od Jarosława Kaczyńskiego. "Dziękujemy Panu Bogu za ten wielki dar jakim jest Radio Maryja i pozostałe przedsięwzięcia pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka" - napisał prezes PiS. 

Radio Maryja jest dziełem opatrzności, która działa poprzez ludzi. Dziękujemy Bogu za dar, jakim jest osoba czcigodnego ojca Tadeusza Rydzyka. Bez jego śmiałej wyobraźni, klarownej myśli, hartu ducha i nieugiętej woli, ten wznoszący się ku niebu jak gotyckie katedry gmach, nie zostałby wzniesiony

- pisał dalej Kaczyński. 

W liście podziękował też za "okazane w wyborach wsparcie dla PiS, dla obozu Zjednoczonej Prawicy". "Dzięki państwa głosom mamy większość w Sejmie i możemy kontynuować polską politykę niepodległościową, politykę wzmacniania naszej politycznej, gospodarczej, kulturowej i duchowej suwerenności. Politykę tego wszystkiego, co składa się na fundament naszej chrześcijańskiej cywilizacji" - stwierdził. 

Prezes PiS napisał również, że na drodze, którą kroczy rząd "roi się od kłód rzucanych nam pod nogi przez wewnętrznych i zewnętrznych przeciwników".

Dlatego po tej drodze musimy iść roztropnie, stąpać uważnie, ale jednocześnie cały czas konsekwentnie przeć do przodu. Czeka nas jeszcze wiosenny bój wyborczy, do którego musimy przystąpić maksymalnie zmobilizowani, bo od jego wyniku zależeć będzie bardzo wiele

- zapowiedział Kaczyński. 

Jacek Sasin dumny z postawy PiS

Ostatni z tego grona wyszedł Jacek Sasin, który przemawiał w imieniu Mateusza Morawieckiego. Mówił m.in. o walce Telewizji Trwam o koncesje, atakach i kłodach rzucanych pod nogi rozgłośni Tadeusza Rydzyka. - Dumny jestem, że nasze środowisko polityczne wtedy mocno stanęło po stronie RM i udało się tę bitwę wygrać - stwierdził wicepremier. 

- Ta bitwa była niezwykle ważna, bo toruńska rozgłośnia to niezwykle istotna instytucja życia religijnego i społecznego w Polsce - mówił Sasin i dodał, że "Radio Maryja jest fenomenem nie tylko w Polsce, ale i w Europie". 

Dzięki Radiu Maryja, Telewizji Trwam i innym przedsięwzięciom Tadeusza Rydzyka szerokie rzesze katolików w Polsce odnalazły się wobec prób relatywizowania nauki Kościoła, wobec wprowadzania w życie społeczne antykatolickich ideologii oraz prób dzielenia wierzących, na tych postępowych i konserwatywnych, a więc tych z etykietą kościoła łagiewnickiego i kościoła toruńskiego. Kościół jest jeden i wierzący stanowią jedną grupę i ta nauka zawsze płynęła i płynie z audycji Radia Maryja

- zakończył Sasin i wręczył Tadeuszowi Rydzykowi - w ramach prezentu urodzinowego - złotą patenę, naczynie na hostię. 

Prof. Stanisław Obirek: Czekam na moment, gdy ojciec Rydzyk pęknie

Więcej o:
Komentarze (458)
Urodziny Radia Maryja. Błaszczak odczytał list od Kaczyńskiego. "Dziękujemy Bogu za ojca Tadeusza Rydzyka"
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 109 razy 101

  Połowa rządu na urodzinach radia, słuchanego przez 1% społeczeństwa? Takie rzeczy tylko w republikach banasiowych.

 • zsm-5

  Oceniono 77 razy 71

  Nieźle się ta "opatrzność" (cokolwiek to dla pisiorów jest) napracowała bo radio z ryjem właśnie osiągnęło najniższą słuchalność w historii.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 66 razy 58

  Kaczyński wie, co pisze. Zanim spotkał na swej drodze Rydzyka, był przecież ateistą.

 • gerardpolak2

  Oceniono 64 razy 56

  po co piszecie o idiotyzmach wygadywanych przez tego dewelopera?...... za to co robi z naszym krajem starość powienien spedzić w ciepłej celi......

 • maciejwscieklica

  Oceniono 61 razy 53

  my naród
  za rydzola dziekujemy
  i za "sobeckom"
  ale juz za Noblistke
  to nie, przenigdy
  my "narut" pisowski Zenka Martyniuka "kcemy"
  a co !

 • faustxyz

  Oceniono 47 razy 43

  Obrzydliwe wymioty wazeliny z obrzydliwych pisiofilnych paszcz. No i okazuje się, że bozią dla Jarkacza jest Moskwa, bo onegdaj wprost sam gadał, że tam wypluto na świat Rydzola w jego obecnej formie wraz z jego naziolskim antypolskim radiem z ryjem.

 • lkolesio

  Oceniono 42 razy 38

  Ciekawe ile ci złodzieje i szalbiercy zawiezli kasy temu szamanowi , arcyzłodziejowi.

 • jael53

  Oceniono 37 razy 35

  Pacholę za leniwe, żeby tyrać jako ślusarz w olkuskiej "Emalii", a za mało bystre, żeby innej drogi próbować odnalazło w sobie tzw. powołanie. Do dużej kasy i luksusu na pewno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX