PiS chce powtórzyć manewr w TK z przepisami aborcyjnymi. Godek grzmi: Pułapka, blokada ochrony życia

Posłowie PiS znowu zbierają podpisy pod wnioskiem, który skieruje ustawę o zakazie aborcji do Trybunału Konstytucyjnego - donosi piątkowa "Rzeczpospolita". To byłby drugi raz, kiedy w ten sposób partia rządząca "zamrozi" sobie problem z ruchami pro-life.

Od kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość, funkcjonuje nie tylko "sejmowa zamrażarka", czyli specyficzny sposób opóźniania procedowania niewygodnych projektów znany od lat, ale też "zamrażarka" w Trybunale Konstytucyjnym.

Niewygodne dla siebie projekty - poprzez wnioski posłów - PiS kierował do TK, prosząc np. o stwierdzenie zgodności z konstytucją przepisów dotyczących aborcji, konkretnie tych pozwalających na aborcję w razie ciężkich i nieuleczalnych wad płodu.

>>> O kwestiach aborcji mówił niedawno wicerzecznik PiS. Fogiel jasno określił linię partii:

Posłowie PiS powtarzają manewr z TK w sprawie aborcji

Wiele wskazuje na to, że projekt obywatelski ws. zaostrzenia zakazu aborcji, autorstwa działaczy pro-life, zostanie ponownie w ten sposób zamrożony. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", posłowie PiS zbierają podpisy pod wnioskiem do TK, by ten znowu zbadał zgodność z konstytucją przepisów aborcyjnych.

Podpisy zbierano m.in. podczas poprzedniego posiedzenia Sejmu, a pod wnioskiem podpisało się m.in. 11 posłów Konfederacji. (...). To, że taki wniosek rzeczywiście jest i podpisy pod nim są zbierane, potwierdziła w czwartek po naszej publikacji rzecznik PiS Anita Czerwińska

- czytamy w "Rz". Aby taki wniosek trafił do Trybunału, należy zebrać pod nim 50 podpisów.

Kaja Godek o planach posłów PiS: Pułapka, blokada ochrony życia

Kaja Godek, jedna z inicjatorek projektu zaostrzającego prawo aborcyjne, już dopatruje się w takim zabiegu PiS kolejnej blokady.

Złożenie tego wniosku będzie oznaczało kolejną wieloletnią blokadę ochrony życia i argument za nierozpatrzeniem obywatelskiego projektu. Tak został wykorzystany poprzedni wniosek, tak będzie i tym razem

- pisze Godek na Facebooku, sugerując, że w "pułapkę" PiS weszła też Konfederacja. "Najwyraźniej chodzi o to, aby zakaz aborcji zablokować tak, by przez kolejne lata stanowił polityczne paliwo dla wolnościowo-narodowego sojuszu" - kwituje. Co warte zaznaczenia - Godek zna się ze środowiskiem Konfederacji, startowała z list tej koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym roku.

Więcej o:
Komentarze (234)
PiS chce powtórzyć manewr w TK z przepisami aborcyjnymi. Godek grzmi: Pułapka, blokada ochrony życia
Zaloguj się
 • tonieemail

  Oceniono 71 razy 65

  tak patrzę na ta Kaje Gądek i dziecka bym jej pod opiekę nie powierzył.

 • corner11

  Oceniono 62 razy 60

  To są talibowie. W garniturach i garsonkach, ale talibowie.

 • jurand48

  Oceniono 52 razy 50

  Czy naprawdę to czego Polsce najbardziej potrzeba to te kilkanaście tysięcy dodatkowych "Downów" i kalek ?

 • chi-neng

  Oceniono 50 razy 48

  Po porostu NIE chce mi się wierzyć, ze XXI wieku są jeszcze kobiety z tak ciemnym i prymitywnym umysłem.
  Co gorsze; ta ciemnota, ten prymitywizm ma czelność narzucać wszystkim innym kobietom i rodzinom swoje maniactwo, opętanie i oszołomstwo!

 • angus1000

  Oceniono 41 razy 39

  Kaja Kodek, prawicowcy i ci wszyscy działacze "pro-life" za punkt honoru postawili sobie zaludnienie Polski osobami ciężko niepełnosprawnymi od urodzenia, ludźmi z zespołem Downa, niezdolnymi do samodzielnej egzystencji o pracy nie wspominając. Ona się nimi będzie opiekować i na nich łożyć? Emerytury wkrótce mają być głodowe, służba zdrowia leży a pani Godek z kolegami chcą dodatkowo na Polaków jeszcze taki ciężar nałożyć? Co ciekawe większość z nich to "antyszczepionkowcy". Ja bym te wszystkie organizacje zdelegalizował jako działające na szkodę kraju.

 • nukula4

  Oceniono 35 razy 35

  Proponuję uszczęśliwić panią Godek ustawowo przekazać jej na wychowanie i utrzymanie wszystkie dzieci niepełnosprawne. Ona je wszystkie utrzyma, do spółki z Kościołem i koleżankami z organizacji. I skończy się ta paranoja!

 • stachkaz1947

  Oceniono 36 razy 34

  Czy ten babsztyl nie ma roboty w domu przed Swiętami??
  Zajmij się swoimi dziećmi i precz od cudzych katolska zakapioro.

 • wolf01

  Oceniono 26 razy 24

  Pani Godek niech zajmie się sprawami ważnymi i poważnymi , a nie jak schizofreniczka non stop jedno i to samo widać ma uraz jakiś sama albo to skutek indoktrynacji kościoła i przebywania w otoczeniu dewiantów świetojebliwców pedofili w koloratkach czy innej maści zbokow w koloratkach oraz podatności na wpływy otoczenia

 • nowyemeryt

  Oceniono 25 razy 23

  Tej pani już dziękujemy i prośba o powrót do Ciemnogrodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX