"Wiadomości" TVP przypuściły szturm na polityków i ich skargi na zarobki. O żalach Gowina zapomniały

"Wiadomości" TVP pokazały materiał nawiązujący do słów posła Marcina Kulaska o tym, że nie da się utrzymać w Warszawie za 9 tys. zł miesięcznie. Przywołały również innych polityków, którzy "narzekali na biedę". Zapomniały jednak o ministrze, który swego czasu zastanawiał się "jak dożyć do pierwszego".

W czwartek w "Wiadomościach" TVP został wyemitowany materiał na temat słów Marcina Kulaska, który stwierdził, że w stolicy nie da się utrzymać za 9 tys. zł miesięcznie. Poseł SLD w rozmowie z Interią narzekał również na brak aneksu kuchennego w domu poselskim.

Bartłomiej Graczak, autor materiału odniósł się również do wcześniejszych wypowiedzi polityków o podobnym wydźwięku. Przywołał słowa Elżbiety Bieńkowskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska, która powiedziała, że "za 6 tys. zł pracuje złodziej albo idiota". Odniósł się również do Ryszarda Kalisza, który "na biedę nie może narzekać", bo na zdjęciach widać, jak wsiada do jaguara.

Kulasek nazwany został "przedstawicielem kawiorowej Lewicy", który, podobnie jak cała Lewica, "niezmiennie oderwany jest od realiów".

"Wiadomości" nie wspominają o Jarosławie Gowinie

Autor materiału nie wspomniał jednak o obecnym ministrze nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławie Gowinie, który stwierdził, że kiedy był w rządzie PO-PSL nie starczało mu pieniędzy na bieżące wydatki.

Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru - czasami nie starczało do pierwszego. I teraz sytuacja, w której minister - minister sprawiedliwości odpowiada za budżet dziesięciomiliardowy, minister nauki za budżet dwudziestomiliardowy - zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się, jak dożyć do pierwszego, to nie jest sytuacja zdrowa z punktu widzenia państwa

- powiedział wówczas Gowin w rozmowie z Radiem ZET. Jak wynikało z oświadczenia majątkowego Jarosława Gowina za 2012 rok, pensja ministra sprawiedliwości wynosiła wówczas 14 tys. 520 zł brutto miesięcznie, czyli ok. 10 tys. zł "na rękę". 

>>> Szłapka: Uważam, że Kurski jest propagandystą. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (75)
"Wiadomości" TVP przypuściły szturm na polityków i ich skargi na zarobki. O żalach Gowina zapomniały
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 27

  Wiadomości w rządowym telewizorze bez zmanipulowanego materiału to tak jak dzień bez wschodu słońca. Muszą uruchomić rozrzutnik gnoju, skierowany w stronę opozycji, żeby się przypadkiem nie zastał.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 19

  A mnie najlepiej w REZIMOWEJ podobała się transmisja ślubowania sędziów do tak zwanego TK i ciumki między PiSdencikiem a PRL-owskim prokuratorem .

 • footprintpl

  Oceniono 15 razy 13

  Karykatury dziennikarzy. Karykatury ludzi.

 • grajag

  Oceniono 17 razy 13

  Znowu manipulacja, Bieńkowska powiedziała to w kontekście , że sekrtarz stanu tyle zarabia.

 • johndoe1976

  Oceniono 17 razy 13

  Sralce TVP

 • To Ja

  Oceniono 16 razy 12

  A belki we własnym oku nie widać!!? Świętojebliwcy!

 • domowy daeodon

  Oceniono 11 razy 11

  Zakwaterować skarżących się na zarobki na 2 miesiące do Markotu- a posiłki w jadłodajni świętego Brata Alberta" Caritas"ul. Lubelska 30/32( tak zwany gołąbek) zupka raz dziennie 13:30.

 • j-ugo

  Oceniono 13 razy 11

  A teraz na poważnie:
  TVP w programach publicystycznych i informacyjnych jest tubą propagandową PiS.
  Podatek zwany abonamentem powinni płacić wyborcy PiS. To ich telewizja.
  Albo niech lepiej abonament zostanie zniesiony. Przecież teraz TVP dostaje olbrzymie dotacje od PiS-rządu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX