"Mam odruch obrzydzenia, mam nadzieję, że państwo to puszczą". Tusk do dziennikarki o nagonce na sędziów

Podczas konferencji prasowej dziennikarka, najprawdopodobniej TVP, zadała Donaldowi Tuskowi pytanie o polskich sędziów. Były premier w odpowiedzi nie przebierał w słowach: - Mam odruch obrzydzenia, kiedy słyszę takie argumenty. Mam nadzieję, że państwo to puszczą.

W środę doszło do spotkania nowego szefa Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska i marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Po rozmowach obydwaj politycy odpowiadali na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej. Pod jej koniec padło pytanie o sytuację sędziów w Polsce i generalnie wymiaru sprawiedliwości nad Wisłą.

Zadała je najprawdopodobniej dziennikarka TVP, podnosząc, czy senacki zespół przyjrzy się szerzej sędziom, którzy "biorą udział w manifestacjach" czy są "zatrzymywani pod wpływem alkoholu".

Tusk: Nie mogę milczeć, gdy jestem świadkiem kolejnej nagonki na sędziów

Najpierw odpowiedział Grodzki, przywołując, że senacki zespół przyjrzy się reformom sądownictwa autorstwa obecnej władzy. Wtedy włączył się Donald Tusk, który jako szef RE niespecjalnie mógł otwarcie wyrażać swoje zdanie.

Ja nie mogę milczeć, wtedy kiedy jestem świadkiem kolejnego etapu, manewru, nagonki na polskich sędziów. Bardzo szanuję wolność mediów, ale nie jestem w stanie szanować tego typu działań, które mają na celu zniszczenie polskiego systemu sędziowskiego i systemu sprawiedliwości niezależnego od władzy

- dopowiedział Donald Tusk i zwrócił się do dziennikarki zwracając uwagę, że jej pytanie uznaje za "skandaliczną kontynuację" procesu ataku władzy na wymiar sprawiedliwości.

Tusk do dziennikarki: Mam odruch obrzydzenia, kiedy słyszę takie argumenty. Mam nadzieję, że państwo to puszczą

To kosztuje Polskę już naprawdę za dużo i jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w odruchu, powiem mocno, obrzydzenia, kiedy słyszę tego typu argumenty

- mówił Tusk do dziennikarki, przypominając przy tym, że gdyby nie niezależne media, to światła dziennego nie ujrzałaby sprawa małej Emi i oczerniania sędziów przez ludzi z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Mam nadzieję, że państwo to puszczą, chociaż przemawia przeze mnie prawdopodobnie w tej chwili naiwność

- dodał.

Na koniec Grodzki powiedział, że on, jako marszałek Senatu, musi mówić w sposób "bardziej zrównoważony", jednak stwierdził: - Podpisuję się obiema rękami pod tym, co powiedział przewodniczący Tusk.

Więcej o:
Komentarze (409)
"Mam odruch obrzydzenia, mam nadzieję, że państwo to puszczą". Donald Tusk do dziennikarki o nagonce na sędziów
Zaloguj się
 • 600ps

  Oceniono 148 razy 118

  Brawo Panie Tusk to co czyni pis jest niedopuszczalne w panstwie demokratycznym.

 • anekelea

  Oceniono 120 razy 100

  Brawo Tusk! Cała prawda prosto z mostu tym propagandystom TVSzczujnia!

 • zsm-5

  Oceniono 97 razy 79

  Spodziewam się, że wreszcie pisowskie szambo wszędzie będzie definiowane zgodnie z rzeczywistością bez szkodliwej poprawności politycznej.
  Pisiory mogą być w pełni szczęśliwi - pisi smród roznosi się na całą Europę i okolice.

 • polakadam

  Oceniono 85 razy 65

  I tak właśnie trzeba odpowiadać tej rządowej pisobolszewickiej szczujni. Bo to nie dziennikarze tylko wydział propagandy kaczej rzeszy. Niech inni politycy się uczą.

 • shtalman

  Oceniono 81 razy 63

  Brawo Tusk i Grodzki, te małe bolszewickie oportunistyczne karły Kulawego Gnoma niech wrócą na swoje zapyziałe wschodnie wioski skąd wypełzły, PiS-bolszewia dokładnie takimi samymi metodami utwierdzała władzę w 1944-45 roku, różnicy żadnej

 • wdechwydech

  Oceniono 67 razy 55

  ja mam odruch obrzydzenia jak widzę zdjęcia nienawistnika kaczyńskiego kilka razy dziennie niestety, jako kraj mamy strasznego pecha z tym typkiem

 • cleryka

  Oceniono 61 razy 53

  Za to m.in. mam pełny szacunek dla Donalda Tuska .Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX