Marian Banaś wydaje oświadczenie: Nie zamierzam ustąpić ze stanowiska szefa NIK

Marian Banaś wydał oświadczenie. - W poczuciu odpowiedzialności za NIK będę kontynuował powierzoną mi przez parlament misję - powiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli.

- Wobec pojawiających się w mediach różnych doniesień związanych z moją działalnością, ale przede wszystkim powodowany troską o przyszłość Najwyższej Izby Kontroli, pragnę oświadczyć, że byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK, z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej - powiedział Marian Banaś w specjalnym oświadczeniu. - Najwyższa Izba Kontroli jest jednym z najważniejszych urzędów państwowych, który cieszy się niekłamanym autorytetem. Jako prezes Izby nie mogę pozwolić, by stała się ona przedmiotem politycznych rozgrywek i targów. Nie, na to zgody nie będzie - dodał.

>> Zobacz całe oświadczenie Mariana Banasia:

Marian Banaś zaznaczył, że został wybrany na stanowiska prezesa NIK zgodnie ze wszystkim procedurami. - Tylko stabilne kierownictwo jest w stanie zapewnić stabilną pracę Izby i wypełnianie jej konstytucyjnych obowiązków - powiedział.

Marian Banaś w oświadczeniu: Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych

Nigdy nie mówiłem o sobie, że jestem człowiekiem wolnym od błędów. Nie podkreślałem działalności w opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80. Wręcz przeciwnie, kiedy odrodziła się Rzeczpospolita, stałem się lojalnym i rzetelnym urzędnikiem, pracującym dla dobra ojczyzny

- dodał.

Prezes Izby podkreślił, że "pojawiły się wątpliwości" wobec jego działalności. - Uważam je za kłamliwe i krzywdzące - stwierdził. - Deklaruję, że jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych i wyjaśnić wszelkie ich wątpliwości - wyznał.

"Pragnę serdecznie podziękować za liczne telefony"

Szef NIK zaznaczył, że jest gotów zrzec się immunitetu, ale nie zamierza rezygnować. - Moim zadaniem, jako prezesa NIK, jest zapewnienie dalszego stabilnego działania Izby, wolnego od wszelkich politycznych nacisków i gier - stwierdził i dodał, że  "w poczuciu odpowiedzialności za NIK będzie kontynuował powierzoną mu przez parlament misję". - Pragnę bardzo serdecznie podziękować, za liczne maile i telefony ze słowami wsparcia i otuchy od wielu Polaków - powiedział na koniec oświadczenia.

Więcej o:
Komentarze (833)
Marian Banaś wydaje oświadczenie: Nie zamierzam ustąpić ze stanowiska szefa NIK
Zaloguj się
 • ami_lii

  Oceniono 160 razy 140

  Trafiła kosa na kamień. Do tej pory PiS powoływał i odwoływał ludzi jak im się żywnie podobało i nikt nawet nie pisnął. A teraz Banaś powiedział że się nie ruszy. Uuuu, będzie ciekawie, będzie ciekawie.

 • antonikarcz

  Oceniono 127 razy 111

  A prezio Kaczyński z pełnymi gaciami zwiał do szpitala.
  Kto rządzi tak naprawdę PiSowską ośmiornicą?

 • jpy1

  Oceniono 95 razy 85

  No i super!. Mamy alfonsa i oszusta na czele jednej z najważniejszych instytucji w Polsce.
  Pis-dzielce macie PLAN D???? Bo szykuje się komedia roku hehe.

 • pislamabad

  Oceniono 101 razy 85

  Maniek NIKoś "zatroskany losem NIK". A w kieszeni oczywiście różaniec, w głowie tylko Bóg i Ojczyzna. Żywy męczennik i bojownik o wolność i demokrację

 • el.pistolero

  Oceniono 90 razy 82

  "W poczuciu odpowiedzialności za NIK....".

  HA HA HA!!!! Cytat roku :D

 • sector23

  Oceniono 87 razy 73

  Brawo Marian! Teraz ja, jak mnie złapią na bani za kierownicą powiem, ze zdałem egzamin na prawo jazdy zgodnie z przepisami a samochód kupiłem legalnie więc prosze uprzejmie sie ode mnie odpitolic, nigdzie nie wysiadam, niegdzie nie ide i zadnych dokumentów nie będe okazywał.
  Trzymam za ciebie kciuki chłopie bo robisz lepsza robotę niz cała opozycja. Może się wreszcie sutenero - suweren obudzi i posle PiS w PiSdu.

 • yaspiman

  Oceniono 77 razy 63

  buuuhahaha. marian, a teraz plan B. trzeba rozpocząć aresztowania w pisie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX