Generał Mirosław Różański będzie kandydował na prezydenta? Nieoficjalnie: Jest namawiany

Generał Mirosław Różański rozważa kandydowanie w wyborach prezydenckich. Miałby wystartować z list Bezpartyjnych Samorządowców.

Generał Mirosław Różański rozważa wystartowanie w nadchodzących wyborach prezydenckich - podaje Radio Wrocław. Z ustaleń rozgłośni wynika, że namawia go do tego prezydent Lubina, Robert Raczyński, który jest także liderem Bezpartyjnych Samorządowców. Obaj mają się znać jeszcze z czasów szkolnych. Bezpartyjni nie ogłosili dotąd swojego kandydata.

Różański wystartuje na prezydenta? "Obserwuje, co się dzieje"

Sam generał Różański nie odniósł się oficjalnie do tych informacji. W rozmowie z Radiem Wrocław przyznał, że "obserwuje to, co dzieje się na scenie politycznej", ale na razie nie chce się publicznie wypowiadać w tej sprawie. 

Różański był Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015-2016. Gdy odszedł do rezerwy, spekulowano, że był to wyraz sprzeciwu wobec polityki Antoniego Macierewicza i zaprowadzanych przez niego zmian w wojsku i MON.On sam mówił, że "musiał odejść, bo nie mógł i nie chciał firmować tego, co się działo z polską armią i w polskiej armii". Wielokrotnie krytykował Antoniego Macierewicza i zarzucał mu niekompetencję.- Osoba o tak ogromnej fantazji zajmowała stanowisko ministra obrony narodowej, a dzisiaj musimy się za ten czas wstydzić, za skandale, które wywołał on i ludzie z jego otoczenia - mówił o byłym byłym szefie MON w wywiadzie udzielonym w kwietniu tego roku.

Wybory prezydenckie. Kto wystartuje?

Wybory prezydenckie odbędą się w maju 2020 roku. Pełna lista kandydatów, którzy zmierzą się z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą nie jest jeszcze znana. Na razie wiadomo, że kandydatem PSL będzie Władysław Kosiniak-Kamysz. Z list PO wystartuje - w zależności od wyników prawyborów w partii - Małgorzata Kidawa-Błońska lub Jacek Jaśkowiak. Konfederacja ma wybrać swojego kandydata w prawyborach. Lewicę będzie reprezentować kobieta -  jej nazwisko ma zostać ogłoszone 14 grudnia. Najprawdopodobniej do wyścigu o fotel prezydenta stanie także Szymon Hołownia. W środę pojawiły się również plotki, że Inicjatywa Polska, tworząca koalicję z PO, ma zamiar wystawić swoją kandydatkę - Barbarę Nowacką.

Hołownia prezydentem? Zgorzelski komentuje. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (113)
Generał Mirosław Różański będzie kandydował na prezydenta? Nieoficjalnie: Jest namawiany
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 23 razy 13

  Gościu wydaje się być uczciwym i kompetentnym.
  Ale i bez tego można zostać prezydętem ...

 • samuel_winchester

  Oceniono 14 razy 10

  PIS powinien wystawić kolegę prezesa, komucha Piotrowicza!
  Nadaje się!

 • cy.nick

  Oceniono 13 razy 9

  Lubię tego faceta, bo ma jaja, ale pomysł z kandydowaniem nie jest jego najlepszym pomysłem.
  Panie Generale, jeśli już kandydować, to NIGDY z tymi dziwkami... tj. chciałem napisać: bezpartyjnymi fachowcami. Oni są tylko o pół kroku przed kałużą.*

  *kałuża - tak jak janusz - to nazwa standardu (tu: umysłu/etyki/godności) dlatego piszemy małą literą, analogicznie jak diesel.

 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 7

  Rozdzwoniły się już telefony: No hej, masz coś tam na Różańskiego, albo na jego rodzinę?.

 • adam.radwanski

  Oceniono 8 razy 6

  Jestem za, tylko ma marne szanse...szkoda bo przydał by sie ktos kto pis chwyci za morde..

 • elenem

  Oceniono 7 razy 3

  A to bardzo dobry pomysł ! Mój głos już ma.

 • gadam2017

  Oceniono 7 razy 3

  Ma mój głos.

 • abbmf

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzo dobra kandydatura. Ma mój głos !

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 3 razy 3

  wreszcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX