Sprawa Mariana Banasia. PiS przegra walkę o jego dymisję? "Utwardził się i nie złoży broni tak łatwo"

Z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że temat rezygnacji Mariana Banasia na razie jest "zamknięty". - Teraz wszystko wskazuje na to, że Banaś się utwardził i nie złoży tak łatwo broni, a nawet może przejść do kontrataku - mówi polityk PiS.

Wygląda na to, że nieprędko doczekamy się finału serialu o Marianie Banasiu. "Dziennik Gazeta Prawna" opisuje kolejne szczegóły dotyczące rezygnacji szefa Najwyższej Izby Kontroli. Przypomnijmy, że już wcześniej dziennik informował o piśmie z dymisją, które w piątek prezes Izby miał przekazać Kancelarii Sejmu. W środowym wydaniu "DGP" nie tylko publikuje dokument z podpisem Banasia, ale również pismo, jakie miała odesłać do niego Elżbieta Witek. Sejm oficjalnie zaprzeczał, by takie trafiło ono do kancelarii, ale według dziennika miało przejść drogą nieformalną. Marszałek Sejmu, jak wynika z ustaleń "DGP", domagała się przeredagowania pisma. W tej wersji Banaś miał wyznaczyć na pełniącego obowiązki Tadeusza Dziubę, nowo wybranego wiceszefa NIK. Do szefa Izby wrócił oryginał jego rezygnacji.

Co dalej z Marianem Banasiem? "Temat rezygnacji jest zamknięty"

Sprawa stała się patowa. Nieoficjalnie PiS był gotów przyjąć rezygnację Banasia, ale tym razem to on - jak mówi rozmówca "DGP" - "zmienił zdanie i zatrzymał dokument u siebie". Co więcej, gdy NIK w ubiegłym tygodniu wydała oświadczenie, że Banaś jednak zostaje na stanowisku, szef CBA miał odrzucić jego zastrzeżenia do raportu nt. oświadczeń majątkowych. -  Sprawa wymknęła się partii z rąk, bo już mieli jego rezygnację. Teraz wszystko wskazuje na to, że Banaś się utwardził i nie złoży tak łatwo broni, a nawet może przejść do kontrataku - mówi rozmawiający z gazetą polityk PiS.

>>> Adam Szłapka: Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński wiedział o Banasiu bardzo dużo:

Wyznaczenie Dziuby na p.o. Banaś uznał - jak twierdzi źródło - za kolejną próbę nacisku ze strony partii rządzącej. - Miał w ręku oryginał swojej pierwotnej rezygnacji, jednak mógł się spodziewać, że nawet jak ustąpi, to nadal będzie atakowany, a politycy na przykładzie jego ewentualnych zarzutów prokuratorskich będą pokazywali, że w PiS są wyższe standardy niż były w PO - twierdzi informator "DGP". - Sytuacja jest dynamiczna, nie można wykluczyć, że dojdzie do jakiejś formy porozumienia pomiędzy PiS i prezesem NIK, jednak po ostatnich wydarzeniach z CBA i synem ciężko liczyć, że Banaś odpuści i odejdzie ze stanowiska. Na razie temat rezygnacji jest zamknięty - dodaje.

Sprawa Banasia jest bardzo dynamiczna. To warto wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (359)
Sprawa Mariana Banasia. PiS przegra walkę o jego dymisję? "Utwardził się i nie złoży broni tak łatwo"
Zaloguj się
 • zwolay

  Oceniono 125 razy 123

  Stara zasada mówi że pies zagoniony do kata zaczyna gryźć bo nie ma innego wyjścia. Padłbym gdyby teraz skontrolowano majątek Morawieckich :)

 • arreis65

  Oceniono 125 razy 117

  mają rozmach pissofskie sk...syny - ministrem jest kryminalista, premierem jest powszechnie znany kłamca, prezydentem jest dureń łamiący Konstytucję, prezesem NIK jest oszust czerpiący zyski z burdelu, ambasadorem jest TW a na tym wszystkim trzyma łapę, bez żadnego trybu, kurdupel żoliborski !!!!

 • vontomke

  Oceniono 83 razy 75

  Dlaczego PiS nie chce posłuchać rady Lewicy i postawić Banasia przed Trybunałem Stanu? Dlaczego Witek nie przyjęła jego dymisji? Są przynajmniej dwie legalne metody na usunięcie go ze stanowiska. Kaczyńskiemu w tej ustawce wcale nie chodzi odsunięcie Banasia, tylko o próbę zmiany Konstytucji tak żeby sobie podporządkować NIK. Nie może być tak że ktoś będzie miał funkcje kontrolne nad imperium Sasina.

 • onlyobserver

  Oceniono 72 razy 70

  "Utwardził się i nie złoży broni tak łatwo"
  Tlumaczac to zdanie na jezyk normalnych ludzi, ma mocne haki na PiS. W koncu ktos do tego hotelu zagladal aby sie zrelaksowac.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 54 razy 50

  Chcieliście rządów mafii w Polsce no to ją macie, tak to jest jak władze są narzucone przez kato ciemniakow z zadupia...
  Standardy podkarpackie na terenie całego kraju

 • incipit

  Oceniono 58 razy 50

  Brawo niezłomny i katoprawy PiS. Mafiozo, przekręciarz i burdeltata na czele NIK-u. Biskupi też się cieszą z burdeltaty? Rydzyk też pewnie wniebowzięty z możliwości odpoczynku dla jego pielgrzymów w znajomym przybytku. Brawo. Banaś na pisslamskich sztandarach.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 50 razy 48

  Banaś jako szef NIK powinien teraz sprawdzić, kto tak naprawdę dopuścił go do stanowiska, mając na niego takie "haki" ...
  Wiele by to wyjaśniło !!!!

 • Lysy X

  Oceniono 44 razy 40

  Czy czasem próba wywarcia nacisku na Banasia żeby odchodząc wyznaczył innego wafla nie jest przestępstwem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX