Patryk Jaki obronił doktorat na Akademii Sztuki Wojennej. Uniwersytet Opolski mu odmówił

Patryk Jaki obronił doktorat na temat więziennictwa na Akademii Sztuki Wojennej. Polityk planował bronić się na Uniwersytecie Opolskim, gdzie wykłada. Rada UO cofnęła jednak przewód europosła Jakiego.

Tytuł pracy Patryka Jakiego brzmi "Służba Więzienna w Systemie Bezpieczeństwa RP". Nic dziwnego, że polityk wybrał taki temat, bowiem od lat Jaki zajmuje się więziennictwem. Jako wiceminister sprawiedliwości nadzorował Służbę Więzienną, tworzył m.in. program "Praca dla więźniów". 

Patryk Jaki obronił doktorat z więziennictwa

Droga do obrony doktoratu przez obecnego europosła była długa i kręta. W maju 2018 r. Jaki informował, że ma "gotową" pracę z prawa. Później oko.press informowało, że ostatecznie wniosek o otwarcie przewodu doktorskiego trafił do Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego. W ubiegłym tygodniu Patryk Jaki pochwalił się, że obronił doktorat, ale, nie w swoim rodzinnym mieście, a na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Skąd ta zmiana? Jak podaje natemat.pl, w Radzie Wydziału Nauk Społecznych UO głosowano nad przewodem doktorskim Jakiego. Członkowie rady zdecydowali o cofnięciu przewodu do ponownego przeanalizowania. - Pan Patryk Jaki nie podejmował próby ponownego otwarcia przewodu na Uniwersytecie Opolskim - mówi portalowi rzecznik uczelni Maciej Kochański.

>>> Sławomir Nitras: Patryk Jaki to celebryta uzależniony od mediów:

Przewód na ASW otwarty został 16 kwietnia, do obrony doszło 15 listopada. Promotorem pracy był płk nawig. dr hab. Bogdan Grenda, dziekan uczelni, w latach 2016-2017 prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej. Recenzenci zaś to prof. dr hab. inż. Marian Kopczewski z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz dr hab. inż. Jacek Nowak z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Więcej o:
Komentarze (565)
Patryk Jaki obronił doktorat na Akademii Sztuki Wojennej. Uniwersytet Opolski mu odmówił
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 145 razy 133

  Wkład Jakiego w rozwój nauki jest dość istotny. Poważnie. Dotychczas mówiło się, że komunistyczna matura jest więcej warta, niż niejeden dzisiejszy dyplom magisterski. To już nieaktualne. Jaki udowodnił, że doktorat może mieć mniejszą wartość, niż egzamin gimnazjalny.

 • krynolinka

  Oceniono 116 razy 102

  A recenzenci pracy doktora dresa na temat więziennictwa to specjaliści od lotnictwa. Kokpit czy cela jeden ten..

 • polakadam

  Oceniono 109 razy 97

  Przecież ta Akademia Sztuki Wojennej to pisowska szkółka. Jeszcze za antoniego zreorganizowana. Nadano jej wtedy taką własnie nazwę, wyrzucono normalnych wykładowców i wsadzono usłużnych Maciorze i pisowi. Niech lepiej podadzą czy ktokolwiek uznaje ich dyplomy. No, może Węgry.

 • antropoid

  Oceniono 77 razy 69

  Gdzież taki orzeł mógł doktorat obronić... Wiadomo, że sztuka wojenna jest opanowana przez pisiorów.
  Oni są przecież w sztuce wojennej biegli jak nikt: g..nem w przeciwnika rzucić - i wiać, krzycząc o zwycięstwie.

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 58

  Jeszcze takiego tępaka im potrzeba , nic dziwnego że mu odmówili , brawo UO

 • zmichalg1

  Oceniono 53 razy 51

  Za peerelu po Warszawie krążył taki dowcip:
  Będą rozkopywać Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Dlaczego?
  Aby ciągnąć przewody doktorskie z Uniwersytetu do KC.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX