Adam Szłapka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl: Sprawa Banasia jest dużo szersza niż sam Banaś

Adam Szłapka komentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl aferę wokół szefa NIK. - Sprawa Banasia jest dużo szersza niż sam Banaś - stwierdził przewodniczący Nowoczesnej.

Jak stwierdził Adam Szłapka, im bardziej szef NIK będzie "dociskany", tym bardziej "będzie się stawiał". - Sprawa Banasia Mariana jest dużo szersza niż sam Banaś. Jestem absolutnie przekonany, że Marian Banaś został szefem Najwyższej Izby Kontroli właśnie dlatego, że był Marianem Banasiem - powiedział Szłapka.

Adam Szłapka: Jarosław Kaczyński wiedział o Banasiu bardzo dużo

- To wyraźnie widać przy wszystkich nominacjach na kluczowe stanowiska, które są potem nieodwoływalne. Jarosław Kaczyński znajduje kogoś, o kim ma dużą wiedzę. Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński wiedział o Marianie Banasiu bardzo dużo - dodał.

Na pytanie, czy prezes PiS wiedział o problemach szefa NIK z oświadczeniami majątkowymi, Szłapka odpowiedział: - Tego nie wiem, przypuszczam, że tak było.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (14)
Adam Szłapka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl: Sprawa Banasia jest dużo szersza niż sam Banaś
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 17 razy 15

  mam wrażenie, że powszechnie znana jest oficjalna paranoja PiS - zbieranie informacji, nawet okruszków informacji. Jakoś nie do wiary jest, aby z własnej woli mogli prześlepić aż 4 najzupełniej legalne okazje do prześwietlenia Banasia.

 • maniu1963

  Oceniono 14 razy 12

  Myślę,że na temat dna moralnego osiągniętego przez PIS-uar, napisano bardzo wiele,a czy tym się przejęli ? -- ani trochę . Bo my Polacy jako nacja"szanujemy" ludzi wciskających nam kłamstwa,oszustwa,nikczemności; poparte fotką przyjmowania komunii św. jako kryształowo czystych i prawdomównych , a to cel dla utrzymania władzy która jest większym narkotykiem niż marycha. Dopóki będzie kasa na kupienie moherów i nierobów tak długo będą rządzić.

 • jtby

  Oceniono 13 razy 11

  "Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński wiedział o Marianie Banasiu bardzo dużo" Też jestem przekonany. Stały element polityki kadrowej tow. Małego - politycznego żula, to wystawiać na stanowiska ludzi umoczonych i szantażować ich.
  Niestety kto wujem wojuje....

 • cleryka

  Oceniono 9 razy 7

  Wystarczy dokładniej przyjrzeć się minom po głosowaniu w Sejmie ,rozradowanego Banasia,uchachanegom.Kamińskiego, Wąsika i Ziobry. Przyjrzycie się,a wszystko zrozumiecie.. Moim zdaniem, zmowa milczenia nt. wiedzy o Banasia kretactwach,miała wkopać Kaczyńskiego w kłopoty,bo oni też mają Prezesa już dość.

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 2

  Niezły wywiad. Prawie się dowiedzieliśmy czy Szłapka będzie skonsumowany czy nie. Brawo!

 • pyffello114

  Oceniono 9 razy 1

  No i co z tego, że "prezes wiedział"??Banaś już pokazał, gdzie ma tę wiedzę prezesa i
  naciskany przez prezesa o podanie sie do dymisji odpowiada prezesowi gestem Kozakiewicza.

 • piotre1987

  Oceniono 1 raz -1

  Ta gosciu ktory zwolnil 300 ubekow ze skarbówki wyciagnal od mafi 100 mld jest mafiooza was juz fantazja ponosi życzę kazdemu krajowi takich mafiozow a wasze gawlowskie i kwiatkowskie zdanowska z prawomocnym wyrokiem krysztaly tylko na wasz salon postawic.

 • aussieozz

  Oceniono 3 razy -3

  Tu zawalił kontrwywiad , jak mogli tak wysoko postawionego urzędnika państwowego.
  Zero osłony, porażka Państwa Polskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX