Biejat zostanie odwołana z funkcji szefowej komisji rodziny? Kuźmiuk: Jej wypowiedzi są nie do przyjęcia

- Na portalach społecznościowych umieszczała takie rzeczy, że włos się jeży na głowie - powiedział o Magdalenie Biejat z Lewicy Zbigniew Kuźmiuk. Europoseł PiS-u powiedział, że posłanka zachowuje się prowokacyjnie i nie wykluczył, że zostanie ona odwołana z funkcji szefowej komisji rodziny, ponieważ jej wypowiedzi są nie do przyjęcia.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk w audycji "Dwie strony" w Polskim Radiu 24 został zapytany, czy Dominika Figurska-Chorosińska stanie na czele komisji polityki społecznej i rodziny, tym samym zastępując pełniącą tę funkcję Magdalenę Biejat z Lewicy.

Obecna przewodnicząca swoimi wypowiedziami dyskredytuje się na tym stanowisku. To jest nie do przyjęcia dla większości, która jest w tej komisji

- powiedział Kuźmiuk. Przyznał, że nie wie, jaką decyzję podejmą członkowie komisji, ale "może tak będzie, że dojdzie do zmiany". Stwierdził, że PiS stara się, aby "opozycja uczestniczyła w procesie demokratycznym na normalnych zasadach", dlatego Lewica otrzymała przewodnictwo w niektórych komisjach.

Podkreślił, że Biejat jako przewodnicząca komisji rodziny zachowuje się wręcz prowokacyjnie, a jej wypowiedzi są nie do przyjęcia.

Na portalach społecznościowych umieszczała takie rzeczy, że włos się jeży na głowie

- powiedział. Przypomnijmy, że posłanka opowiadała się między innymi za umożliwieniem zawierania związków małżeńskich osobom tej samej płci i za umożliwieniem takim parom adopcji dzieci.

Robert Kwiatkowski: Ewentualne odwołanie Biejat wiąże się z napięciami w PiS-ie

Drugim gościem w audycji był Robert Kwiatkowski. Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiedział, że nie chce wierzyć, że dojdzie do "tego typu retorsji ze strony PiS-u" wobec parlamentarnej reprezentacji Lewicy. Powiedział, że odwołania posłanki Biejat domaga się Solidarna Polska. Dodał, że takie żądania pojawiły się w czasie, kiedy komisja nie podjęła jeszcze żadnych prac merytorycznych. Zdaniem posła wiążą się one z napięciami w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

To byłoby bardzo nie w porządku

- skomentował możliwość odwołania Biejat Robert Kwiatkowski. Dodał, że jeżeli tak się stanie, to Lewica "skutecznie odpowie". Zasugerował, że może chodzić o odwołanie któregoś z senatorów PiS-u, przewodniczących komisji senackich.

Większość w Senacie ma opozycja.

>>> Zbigniew Kuźmiuk: W parlamencie nie będzie już takiego "totalniactwa" opozycji. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (58)
Biejat zostanie odwołana z funkcji szefowej komisji rodziny? Kuźmiuk: Jej wypowiedzi są nie do przyjęcia
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 36 razy 28

  Przez 30 lat po PRLu nie pamiętam nic bardziej prowokacyjnego i skandalicznego, niż zachowania kaczystów.
  Nawet Lepper to był przy nich wersal.

  Ale wiadomo, że to stara metoda kwaczących - nasr... i głośno krzyczeć, że ktoś inny nabrudził.

 • 2.joana

  Oceniono 29 razy 25

  I pewnie jeszcze zamieszczała inne wypowiedzi nie do przyjęcia, że Ziemia jest okrągła, że mamy kryzys klimatyczny i że palenie węglem szkodzi?! Zgroza po prostu!

 • antropoid

  Oceniono 27 razy 23

  Euroosioł PiSu to typowa twarz PiSowskiej inteligencji, zawsze zatroskana o poziom wypowiedzi.
  Oczywiście tylko opozycji - bo popisów medialnych krysi p. oraz innych swoich partyjnych kolegów, np. piszących na forach o urzędującym wówczas prezydencie Komorowskim; "bydlę", pan euroosioł nie komentował.

 • samuel_winchester

  Oceniono 30 razy 22

  Kuźmiuk to ten co razem z prezesem i Piotrowiczem rodeo oglądają?

 • arreis65

  Oceniono 18 razy 16

  normalnie katolicki włos się jeży na katolickich głowach pissofskim katolikom - rozwodnikom, cudzołożnikom, damskim bokserom, klientom ukraińskich nieletnich prostytutek, złodziejom, oszustom i sutenerom !!!

 • jael53

  Oceniono 17 razy 15

  Ludzie, których wypowiedzi są nie do przyjęcia (jednakowo pod względem treści i formy) w żadnym przyzwoitym gronie, są wpychani do Trybunału Konstytucyjnego; inni, których wypowiedzi są nie do przyjęcia tylko w kółku wyznaniowym, są eliminowani nawet z komisji sejmowej.

 • Trele Morele

  Oceniono 15 razy 13

  Wlos to sie tobie stary perwercie jezy. Ona mówi i zachwouje się prawidłowo.
  Ty stary zboku jeszcze żyjesz w średniowieczu gdzie normalni ludzie już dawno weszli w nowożytność cywilizacje 21 wieku

 • hikuj13

  Oceniono 17 razy 13

  ty jesteś do przyjęcia ? ty i tacy jak ty kompromitują Polskę i Polaków w Brukseli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX