Sebastian Kaleta broni Mariana Banasia. "Ma wystarczająco dużo zasług w pracy dla rządu"

- Nikt nie będzie zmuszał pana Mariana Banasia do podejmowania określonych kroków - powiedział Sebastian Kaleta. Podkreślił, że prezes NIK-u powinien mieć możliwość rzetelnego wyjaśnienia sprawy, ponieważ "ma wystarczająco dużo zasług w pracy dla rządu".

W poniedziałek Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, był gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Polityk Prawa i Sprawiedliwości został zapytany, jak partia rządząca ma zamiar wyegzekwować na prezesie Najwyższej Izby Kontroli złożenie dymisji.

Nikt nie będzie zmuszał pana Mariana Banasia do podejmowania określonych kroków

- podkreślił Kaleta. Powiedział, że to, co PiS może zrobić to podejmowanie rozmów, ponieważ to właśnie przez partię Kaczyńskiego był "rekomendowany do funkcji, którą obecnie pełni".

Sebastian Kaleta odniósł się również do spotkania Mariana Banasia z Jarosławem Kaczyńskim i Mariuszem Kamińskim, które odbyło się w czwartek. To właśnie po nim kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ogłosiło, że oczekuje dymisji od prezesa NIK-u.

Pan Marian Banaś nie jest osobą, która musi się stosować do tego rodzaju zaproszeń

- powiedział wiceminister sprawiedliwości. Jednocześnie stwierdził, że w związku z kilkuletnią współpracą z PiS-em Banaś "wysłuchał pewnego stanowiska politycznego" na temat swojej sytuacji.

Wiceminister sprawiedliwości: Kamiński ma wielkie zasługi dla naszego obozu

Prowadzący Konrad Piasecki zapytał Kaletę o działanie służb w sprawie Banasia. Ten stwierdził, że należy zaufać CBA, ponieważ "wielokrotnie w ostatnich latach wykonywało ciężką pracę, żeby dokonać prawidłowych ustaleń". Powiedział, że Mariusz Kamiński w związku z aferą prezesa NIK-u nie powinien podać się do dymisji.

Ma wielkie zasługi dla naszego obozu, właśnie, między innymi, w zakresie sprawnego działania służb

- wyjaśnił Piaseckiemu.

>>> Pitera o Banasiu: musi się sam podać do dymisji. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (142)
Sebastian Kaleta broni Mariana Banasia. "Ma wystarczająco dużo zasług w pracy dla rządu"
Zaloguj się
 • jarek903

  Oceniono 56 razy 52

  Szczerze mówiąc od tego Pana znanego z niedoboru elementarnych kompetencji intelektualnych dowiedzieliśmy się przypadkiem acz oficjalnie prawdy o tych rządach. Nie procedury, nie kompetencje lecz zasługi dla partii i rządu. To jedyne kryterium doboru...

 • obidient1

  Oceniono 38 razy 36

  Czyli można rozumieć, że ludzie PiS stawiają na bandytów i oszustów bo mają zasługi?

 • magda_breslau

  Oceniono 33 razy 31

  Swoja droga, wybor czlowieka, o ktorym sie wie, ze jest Burdelmama, na nieusuwalne stanowisko, liczas na to, ze bedzie poslusznym narzedziem Partii, mowi wszystko o mrocznych zakamarkach umyslu Jarka Kaczynskiego.

 • tercjusch

  Oceniono 25 razy 23

  Ma zasługi dla rządu=PiS, więc wybaczmy mu machlojki .
  Przestępca, ale nasz!!!

 • mmarysia123

  Oceniono 23 razy 21

  Nie , no oczywiście - facet jest podejrzany o kontakty z przestępcami , o unikanie płacenia podatków ale dla obecnego rządu to nie ma znaczenia bo ma zasługi. Czy tak ma wyglądać państwo prawa !!!! Czy nie będziemy karać potencjalnych przestępców , bo będą mieli zasługi !!!??? tak to ma wyglądać !!!!????

 • zdzich02

  Oceniono 25 razy 21

  "Ma wystarczająco dużo zasług w pracy dla rządu"
  Dla rządu PiS może tak, ale dla Polski nie ma żadnych zasług, a wręcz przeciwnie szkodzi jej.
  Praca dla rządu nie jest tożsama z pracą dla państwa polskiego.

 • gebe14

  Oceniono 23 razy 19

  petz też ma zasługi dla koscioła i pis , jankowski i reszta zboków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX