Donald Tusk wyróżniony nagrodą im. Marion Dönhoff. Za wkład w budowanie demokratycznej i wolnej Polski

Były szef Rady Europejskiej otrzymał nagrodę imienia Marion Dönhoff, przyznawaną przez niemiecki tygodnik "Die Zeit". Donald Tusk wyróżniony został za swój wkład w międzynarodowe porozumienie i pojednanie.

Jak podaje portal NDR.de Donald Tusk otrzymał główną nagrodę za znaczący wkład w budowanie demokratycznej i wolnej Polski. Dodatkowo, według jury, jako przewodniczący Rady Europejskiej był zaangażowany w integrację europejską oraz zbliżanie Europy Wschodniej i Zachodniej.

Donald Tusk wyróżniony nagrodą za budowanie demokratycznej i wolnej Polski

Były prezydent Niemiec Joachim Gauck podczas ceremonii wręczenia nagród powiedział, że Donald Tusk wie, że Europa jest najlepszym miejscem na Ziemi, ale ponadto jako polityk zawsze miał świadomość koniecznych "prac remontowych, nowych sposobów i udogodnień" jakie trzeba wprowadzać. Polityk podkreślił, że Europa potrzebuje planistów, którzy potrafią budować jedność, bez popadania w skrajności. Donald Tusk z kolei w swoim wystąpieniu podkreślił, że Unia Europejska musi wykazać się solidarnością, zwłaszcza w obronie mniejszych i słabszych krajów należących do wspólnoty.

Nagrodę otrzymał także międzynarodowy ruch na rzecz ochrony klimatu Fridays for Future, który organizuje protesty studentów na całym świecie. Wyróżnieni otrzymali nagrody w wysokości 20 tysięcy euro. Jak podaje "Suddeutsche Zeitung" Donald Tusk chce przekazać nagrodę pieniężną liberalnemu magazynowi, który w Gdańsku prowadzi kampanię na rzecz edukacji politycznej.

Więcej o:
Komentarze (140)
Donald Tusk wyróżniony nagrodą im. Marion Dönhoff. Znaczący wkład w budowanie demokratycznej i wolnej Polski
Zaloguj się
 • antyk63

  Oceniono 36 razy 20

  O, wypuszczono stado pispiesków. Ktoś się musiał baaaardzo zdenerwować :)

 • hajaszek

  Oceniono 35 razy 19

  Zwolennicy PiS tak uwierzyli w to ze Tusk jest zły, że wystarczy niemieckie nazwisko w nazwie nagrody aby pogłębiać hejt.
  Oto jak dali się zmanipulować propagandzie Lisickiego i Kurskiego biedni w dobrej wierze myślą że nienawiść do Tuska i Niemców to patriotyzm

 • tempa-dzida2

  Oceniono 35 razy 17

  Czym więcej ataków PIS na pana Donalda Tuska, tym bardziej jest on ceniony ...
  Jak to możliwe ?????
  Ano jest człowiekiem mądrym i obytym w świecie.
  PIS może działać jedynie w kreowanej przez siebie sytuacji.

 • gollio

  Oceniono 29 razy 15

  Donald Tusk otrzymał dzisiaj nagrodę w Hamburgu ,Daniel Olbrychski w Londynie,mamy tak wspaniałego i wyjątkowego człowieka jak sędzia Paweł Juszczyszyn...... ciemnogród słucha Zenka Martyniuka ,zalany tanią wódką i niedzielnym kazaniem...takie kontrasty w deszczową niedzielę.

 • batura3

  Oceniono 18 razy 10

  A Jarosław K. dostał nagrodę tylko od Karnowskich:))))

 • Anna Skowron

  Oceniono 19 razy 9

  Graaatulacje Panie Donaldzie ,a chamstwem na portalach,proszę się nie przejmować .zawsze chamstwem emanują właśnie tylko chamy ,zazdrośnicy i głupki

 • 31.februarius

  Oceniono 31 razy 9

  "Donald Tusk wyróżniony nagrodą im. Marion Dönhoff. Za wkład w budowanie demokratycznej i wolnej Polski"

  ... a Kaczyński to nawet prawa jazdy nie ma, he!!!

 • achzarit

  Oceniono 14 razy 8

  A pisowcy nadal nic. Nawet marnego Nobla im nie chce nikt dać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX