Bielan: Gdyby mo積a by這 cofn望 czas, Sejm nie wybra豚y pana Mariana Banasia

-Gdyby mo積a by這 cofn望 czas, jestem przekonany, 瞠 Sejm nie wybra豚y pana Mariana Banasia - powiedzia w TVN24 europose Adam Bielan. Polityk Porozumienia podkre郵i jednak, 瞠 szef NIK "jest niewinny w 鈍ietle prawa do momentu prawomocnego wyroku s康u".

W piątek Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że Marian Banaś pozostaje na stanowisku. Dzień wcześniej władze PiS zapowiedziały, że oczekują dymisji Banasia.

Bielan: wszyscy są tylko ludźmi

- My nigdy nie twierdziliśmy, że wśród kilku tysięcy osób, które kierujemy na rozmaite stanowiska państwowe, nie znajdą się osoby nieuczciwe - tłumaczył w piątek wieczorem Adam Bielan. Europoseł podkreślał, że "takie osoby mogą się znaleźć, wszyscy są tylko ludźmi". - Nie potrafię powiedzieć, czym kierowali się posłowie w momencie, kiedy go wybierali. Już w Sejmie nie zasiadałem, nie byłem uczestnikiem tej debaty - mówił. Polityk Porozumienia wyznał, że "gdyby można było cofnąć czas,Sejm nie wybrałby pana Mariana Banasia".

Bielan dodał, że szef NIK "ma prawo czuć się niewinny, jest niewinny w świetle prawa do momentu prawomocnego wyroku sądu". - Ale czym innym jest obywatel Marian Banaś, który ma prawo walczyć o swoje imię, a czym innym jest prezes Najwyższej Izby Kontroli, który nie może mieć tego rodzaju zarzutów - podkreślał. - Będziemy wymagać od pana Banasia złożenia dymisji - zapowiedział polityk.

>>> Kim jest Marian Banaś? Dowiedz się więcej o szefie NIK:

Marian Banaś pozostaje szefem NIK. CBA składa zawiadomienie do prokuratury

Jednocześnie CBA złożyło w sprawie szefa NIK zawiadomienie do prokuratury. "W związku ze skierowaniem do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa po kontroli moich oświadczeń majątkowych oświadczam, że to dobrze, iż prokuratura oraz - ewentualnie - niezawisły sąd zajmą się sprawą i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości" - stwierdził w swoim oświadczeniu Banaś.

Afera Banasia. To musisz wiedzieć:

Wi璚ej o:
Komentarze (260)
Bielan: Gdyby mo積a by這 cofn望 czas, Sejm nie wybra豚y pana Mariana Banasia
Zaloguj si
 • justas32

  Oceniono 54 razy 52

  Ale o co chodzi z Marianem ? Przecie jest wierny. A 瞠 kradnie ? Wy wszyscy kradniecie. Tylko media nie mog o tym m闚i, policja nie mo瞠 was aresztowa a s康y skaza ...

 • just4f

  Oceniono 48 razy 44

  bielan, gdyby nie reporta TVN dalej by klaska banasiowi i ka盥emu innemu kt鏎ego wska瞠 pan i w豉dca. Wi璚 nie lej wody cz這wieku jak tvpis...

 • hiperon59b

  Oceniono 45 razy 43

  Pan Bielan, ten od pisiej propagandy udaje g逝piego. Przecie ci co chcieli wiedzie, 瞠 kryszta這wy Marian ma rysy to wiedzieli o tym. A ci co wmawiali ludziom, 瞠 to najlepsza kandydatura, tak jak np. pani Milczanowska, to wykonywali tylko rozkazy Prezesa. Teraz Prezes, S這鎍e 皋liborza, Ukochany Zbawca Narodu wzywa do swojej nory na Nowogrodzkiej ministra Zero, niewinnego u豉skawionego Mariusza Kami雟kiego i kryszta這wego Mariana i ustalaj co z tym rozlanym mlekiem zrobi. Ciekawe w jakim trybie odby這 si to spotkanie.

 • tetradrachma

  Oceniono 44 razy 42

  Panie Bielan, ma Pan prawo (bandyckie?), aby w cywilizowanym kraju, robic za wybielacza zdegenerowanego systemu - skamlac - swoje "wszyscy jeste鄉y tylko ludzmi", prawda ?! A, ja mam prawo twiedzic, 瞠 jeste軼ie 豉jdakami, stroj帷ymi si w pi鏎ka "prawa i sprawiedliwo軼i". Ja, mam na TO - poczynaj帷 od zak豉manych "miesi璚znic" po nieko鎍z帷e si afery, korupcje, wypaczania historii, niszczenia przyzwoitych ludzi, a w豉郾ie "wybielania" kanalii - "dowody". Jakie ? Popatrzmy wok馧 i wstecz, co robicie z j瞛ykiem, kultura, sztuka i z 篡ciem publicznym ?

 • maciek76

  Oceniono 41 razy 37

  Gdyby mo積a by這 cofn望 czas o 80 lat pan Bielan by豚y gorliwym cz這nkiem NSDAP i 鈍ietnym funkcjonariuszem III Reszy!

 • ar.co

  Oceniono 38 razy 34

  Nie "Sejm", panie Bielan - tylko wy - Prostytutki i Sutenerzy wybrali軼ie Banasia.

 • t_uptus

  Oceniono 34 razy 32

  Och jak Morawiecki 軼iska mu d這 i wypu軼i z u軼isku nie chcia. A Kami雟ki omal nie zemdla z rado軼i , nie m闚i帷 o Gli雟kim.... hahaha.

 • ganro

  Oceniono 34 razy 30

  Po co nam s逝瘺y bezpiecze雟twa, skoro wszystkie afery odkrywaj dziennikarze? Bez dziennikarzy to z這dziejska elita okupowa豉 by ju wszystkie najwy窺ze stanowiska w Pa雟twie. To pa雟two to kuriozum prawa i sprawiedliwo軼i.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX