Sprawa Mariana Banasia w "Wiadomościach" TVP. Ale większość materiału nie była o nim

"Wiadomościom" TVP udało się zrobić materiał o Marianie Banasiu tak, by uderzyć przede wszystkim w polityków opozycji i pochwalić PiS. Jak usłyszeliśmy w programie, decyzje PiS w sprawie szefa NIK są "jasnym sygnałem, że w Prawie i Sprawiedliwości nie ma taryfy ulgowej". W przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło w piątek do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia. Od tej informacji rozpoczęło się wieczorne wydanie "Wiadomości" TVP. Materiał poświęcony szefowi NIK rozpoczyna się od krótkiej wypowiedzi rzecznika CBA Temistoklesa Brodowskiego, następnie pojawia się wzmianka o czwartkowym spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego z Banasiem.

Po tym słyszymy wicerzecznika PiS Radosława Fogla. - Zostało sformułowane wobec pana prezesa Banasia oczekiwanie podania się do dymisji - mówi. Autor materiału podsumowuje:

To jest jasny sygnał, że w Prawie i Sprawiedliwości nie ma taryfy ulgowej, co prezes Jarosław Kaczyński powtarza od lat.

Zawiadomienie ws. Mariana Banasia w materiale "Wiadomości"

Po ok. minucie od początku materiału Banaś schodzi na dalszy plan, a zaczyna się przypominanie grzechów opozycji. Widzimy sceny z korytarza sejmowego, na którym po środowym posiedzeniu Komisji ds. Kontroli Państwowej, Sławomir Nitras próbował wypytać Banasia o nieprawidłowości wokół oświadczeń majątkowych. Dziennikarz TVP mówi: - Takiej dociekliwości posłów opozycji nie ma w przypadku znanych polityków Platformy Obywatelskiej, których działalność budzi poważne wątpliwości.

Komentarza udziela redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski, który stwierdza, że "opozycja stosuje zasadę solidarności" i "jak wiemy z taśm Neumanna, kto jest związany z Platformą, tego Platforma będzie bronić". W materiał wmontowany został fragment wspomnianego nagrania na którym Sławomir Neumann mówi do lokalnego działacza PO: "Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem".

Jako przykład "solidarności" PO ze swoimi ludźmi dziennikarz podaje Stanisława Gawłowskiego, wobec którego prokuratura skierowała akt oskarżenia dotyczący korupcji. Następnie pojawia się Krzysztof Kwiatkowski, na którym również ciążą zarzuty. Na koniec materiału słyszymy: "w tym przypadku, podobnie jak w sprawie Gawłowskiego, politycy Platformy Obywatelskiej stali murem za swoimi ówczesnymi partyjnymi kolegami. Bronili ich i nie żądali dymisji".

W materiale przypominanie zarzutów politykom związanym z Platformą Obywatelską trwało dwa razy dłużej niż wątek związany z oświadczeniami majątkowymi Mariana Banasia.

Afera Banasia. To musisz wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (449)
Sprawa Mariana Banasia w "Wiadomościach" TVP. Ale większość materiału nie była o nim
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 172 razy 152

  Najsmutniejsze, że wszyscy opłacamy te dziwki pracujące w rządowej telewizji.

 • m.a.r.i.o6

  Oceniono 109 razy 99

  Bawi mnie przykład Kwiatkowskiego. Dostał zarzuty za to co dziś PiS robi w majestacie prawa. Zlikwidowali konkursy na wysokie stanowiska i wciskają swojaków bez żenady.

 • state77

  Oceniono 72 razy 66

  Żeby tak PiS z taką samą zawziętością jak walczy z opozycją walczył z pedoklerem.

 • c.t.k

  Oceniono 54 razy 50

  TVP to porysowany Matrix, oglądanie tej stacji to jakby wkroczenie do równoległego świata pełnego kłamstw i insynuacji. Już nawet ciepłe piwo bezalkoholowe, pite u boku bezzębnej, nie mytej od tygodnia, cuchnącej przetrawioną gorzałą,konkubiny, jest lepsze od tego k*restwa

 • precz_z_komunia

  Oceniono 54 razy 48

  Nazwa NSDAPiS zobowiązuje :-)

 • pdppdp

  Oceniono 49 razy 45

  Pan Jacek spokojnie przebija wszelkich Lemów, Sapkowskich, Tolkienów, Rowling tworząc dzień w dzień od czterech lat z okładem absurdalny nieistniejący świat.

 • fuqu

  Oceniono 47 razy 43

  Nie oglądam tego czegoś, ale wierzę na słowo.
  Gdyby Goebels miał coś takiego jak TVPiS,
  Może do dziś Niemcy by nie wiedzieli, że coś takiego wybuchło ???

  I w dodatku nie wiadomo jaki by był finał.

 • Krzysiek Olejniczak

  Oceniono 43 razy 39

  A mówili kto go na siłę ciągnął na tego prezesa NIK? Tego kryształowo uczciwego, jak zapewniali? Gdyby nie TVN to do tej pory by mlaskali na jego wspomnienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX