Beata Mazurek do szefa NIK: "Panie Banaś, pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać"

W związku z zamieszaniem wokół obecnego szefa NIK Mariana Banasia, Beata Mazurek zwróciła się do niego z apelem o szybkie podjęcie decyzji ws. ewentualnej rezygnacji. "Panie Banaś, pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?" - napisała w serwisie społecznościowym była wicemarszałek Sejmu.

Beata Mazurek, była wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, zwróciła się w piątek na Twitterze do Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli. Stwierdziła, że przez swój brak decyzji prezes NIK pogrąża nie tylko siebie, ale i partię rządzącą. Napisała, że "czas wstać, ludziom odpowiedź dać", czy składa rezygnację ze stanowiska, czy nie.

Prezes Banaś milczy i milczy... pogrąża siebie i przy okazji nas. Po co? Komu to służy? Panie Banaś, pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?

Sprawa Mariana Banasia

Przypomnijmy, że Marian Banaś był kontrolowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po medialnych publikacjach, podnoszących wątpliwości wokół jego oświadczeń majątkowych. Prezes NIK zapewniał, że działał zgodnie z prawem. Złożył pozew cywilny przeciwko telewizji TVN i autorowi materiału "Pancerny Marian i pokoje na godziny".

W środę Banaś był obecny na posiedzeniu Komisji ds. Kontroli Państwowej, która opiniowała kandydatów na wiceprezesów NIK. Nie odpowiadał jednak na pytania posłów, a odczytał jedynie przygotowane wcześniej oświadczenie. 

W czwartek władze Prawa i Sprawiedliwości wyraziły wobec prezesa NIK Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji.

>>> Włodzimierz Czarzasty odgrywa scenkę: "Halo, Marian? Ja z burdelu dzwonię". Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (212)
Beata Mazurek wywiera presję na szefie NIK. "Panie Banaś, pobudka"
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 74 razy 72

  Pani Mazurek niech może opowie, czemu jej partyjna koleżanka Witek goniła z mównicy posłów opozycji, którzy chcieli wyjaśnienia pewnych kwestii, związanych z Banasiem, PRZED powołaniem go na prezesa NIK.

 • czarnyminio

  Oceniono 50 razy 48

  Sfora leżąca plackiem przy bamboszach prezesa dostała sygnał- bierz! Dotąd kręcili się za własnymi ogonami , skamleli, ślinili się nie wiedzieli , dobry banaś czy zły banaś. Już wiedzą. Obowiązek każe dać głos.

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 37

  Spokojnie. Marian wstał i od dziewiątej w robocie już jest!
  Atakujecie Mazurek niezależny organ!
  Jak Banaś spuści ze smyczy Sajmona to będziecie się mieli z pyszna..

 • samuel_winchester

  Oceniono 36 razy 34

  Zaraz się okaże, że Banasia to opozycja wybrała wbrew prezesowi!

 • aqua7x

  Oceniono 33 razy 29

  najpierw was wszystkich pisiorow rozliczy NIK...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX