Stanisław Karczewski o Marianie Banasiu: Znajdziemy jakiś sposób, by przestał być prezesem NIK

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zapewniał niegdyś, że Marian Banaś jest "człowiekiem kryształowym". Dziś przyznał, że znalazł na nim więcej niż rysę. Senator PiS zaznaczył, że wierzy w honorową dymisję szefa Najwyższej Izby Kontroli. Powiedział też, że jeśli tak się nie stanie, partia rządząca znajdzie sposób, aby Marian Banaś stracił stanowisko.

Wicemarszałek Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski był gościem "Porannej rozmowy" w radiu RMF FM. Zapytany o to, czy znalazł rysę na "krysztale", jakim jeszcze do niedawna był dla niego szef Najwyższej Izby Kontroli, odpowiedział, że znalazł ich więcej.

- Patrząc w życiorys i znając doskonale życiorys, bo znam osobiście pana Mariana Banasia, człowiek niezwykle zasłużony, bardzo aktywny, bardzo pracowity. Nie znałem wszystkich okoliczności, znałem tylko te dobre strony pana prezesa, a wtedy ministra - powiedział Karczewski.

>>> Sienkiewicz: Państwo PiS jest teoretyczne do kwadratu

PiS odsunie Banasia ze stanowiska? Karczewski: Na razie czekamy

Pytany o to, co chce zrobić PiS, aby usunąć Mariana Banasia z funkcji szefa NIK, wicemarszałek Senatu powiedział, że wierzy w jego honorową dymisję.

- Na razie będziemy czekali na decyzję pana prezesa Mariana Banasia. (...) Ja liczę na to, że ta decyzja będzie taka honorowa. Jesteśmy dżentelmenami i myślę, że takie dżentelmeńskie, honorowe decyzje zostaną podjęte - powiedział Stanisław Karczewski.

Senator PiS zaznaczył także, że przypadek Mariana Banasia jest nauczką dla wszystkich, aby trzymać się z daleka od osób takich jak te, którym szef NIK wynajmował kamienicę w Krakowie.

Stanisław Karczewski ws. Mariana Banasia: Służby absolutnie funkcjonują

Prowadzący program Robert Mazurek zauważył, że Marian Banaś pracuje dla Prawa i Sprawiedliwości od czterech lat (był m.in. szefem Krajowej Administracji Skarbowej i ministrem finansów), a służby specjalne przez cały ten czas nie skontrolowały go tak, jak powinny.

- Jeżeli służby specjalne przez cztery lata nie były w stanie dowiedzieć się, że pan Banaś ma za sobą podejrzane interesy, to w takim razie czym one się zajmują? To znaczy, że te służby nie istnieją. (...) Rację ma niestety minister Sienkiewicz. Państwo jest z dykty - powiedział Robert Mazurek.

Stanisław Karczewski odpowiedział, że służby "absolutnie funkcjonują", a po zakończeniu ich działań "zostały takie decyzje, jakie zostały podjęte". Podkreślił także, że wierzy w to, że uda się w Senacie znaleźć większość do poparcia nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Więcej o:
Komentarze (178)
Stanisław Karczewski o Marianie Banasiu: Znajdziemy sposób, by przestał być prezesem NIK
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 50 razy 44

  Ty Karczewski
  Dziwne, że rysę w tym krysztale dostrzegasz dopiero jak Jarosław Kaczyński vel TW Balbina wysłał wytyczne z Nowogrodzkiej.
  Jesteś typową marionetką bez własnego zdania.
  To ta łagodniejsza wersja opinii o tobie Karczewski.

 • apolis

  Oceniono 39 razy 33

  "zaznaczył, że wierzy w honorową dymisję szefa Najwyższej Izby Kontroli".
  Honorowy jak Banaś, niezłomny jak Gowin, mądry jak Suski, lotny jak Kuchciński...
  Karczewski przechodzi samego siebie...

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 31

  Walą w Mańka ze wszystkich stron.
  Beata Mazurek.
  -"Prezes Banaś milczy i milczy...pogrąża siebie i przy okazji nas. Po co? Komu to służy? Panie Banaś pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?"
  Ale się porobiło!

 • siwywaldi

  Oceniono 30 razy 24

  Możecie go cmoknąć tak, samo jak pół roku temu cmoknęliście Glapę :-)
  Oni doskonale wiedzą o tym, że są nietykalni a i Prezes jest na nich i na ich kasę za chudy w uszach. Nie mówiąc już o tym, że stoi nad grobem :-)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 20

  Sasin już bajdurzył, teraz ten... czekam juz tylko na Pinokia żeby coś o uczciwości i prawdomówności nam powiedział... no i prezio coś o "normalnej polskiej" rodzinie i będzie komplet

 • meimozuchikume

  Oceniono 22 razy 16

  "Partia rządząca znajdzie sposób, aby Marian Banaś stracił stanowisko." A Marian Banaś powie "sprawdzam" i wyłoży karty na stół.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX