Sprawa Mariana Banasia. Jacek Sasin: My mówiliśmy od początku o oczekiwaniu podania się do dymisji

Wicepremier Jacek Sasin podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość oczekuje od szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, rezygnacji z pełnionego stanowiska. Polityk przekonywał, że  PiS kontynuuje linię, którą prezentuje w ten sprawie od początku.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin był gościem radiowej Jedynki. W programie "Sygnały dnia" został zapytany o to, jak należy odczytywać komunikat Prawa i Sprawiedliwości, z którego wynika, że prezes PiS Jarosław Kaczyński i minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński zaapelowali do szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, żeby podał się do dymisji. Sasin odpowiedział, że jest to kontynuacja linii, którą PiS od początku prezentowało w tej sprawie.

- My mówiliśmy od początku, że jeśli pojawią się uzasadnione wątpliwości dotyczące spraw od wielu tygodniach naświetlanych przez media, to wtedy będziemy oczekiwać od pana prezesa honorowej decyzji o podaniu się do dymisji - powiedział wicepremier.

>>> Joanna Mucha: Propozycje kandydatów PiS do TK miały przykryć Banasia

Jacek Sasin ws. Mariana Banasia: Mamy inne standardy niż PO

Jacek Sasin podkreślił, że konstytucyjna pozycja szefa Najwyższej Izby Kontroli jest w Polsce "bardzo mocna" i nie ma skutecznych mechanizmów jego odwołania w sytuacji, kiedy nie zachodzą przesłanki przewidziane w ustawie zasadniczej. Zaznaczył, że taką przesłanką jest skazanie prawomocnym wyrokiem.

Prowadząca program przypomniała, że poprzedni prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski pełnił tę funkcję mimo postawienia mu zarzutów i toczącej się przeciwko niemu sprawy w sądzie. Jacek Sasin skomentował ten fakt, mówiąc, że są to "standardy Platformy Obywatelskiej". 

- My mamy inne standardy i oczekujemy od Mariana Banasia, że wobec... no nie zarzutu, bo zarzuty nie zostały mu postawione, ale wobec wątpliwości, które pojawiły się wokół jego interesów związanych z wynajmem nieruchomości, że tą funkcję złoży - powiedział Sasin. 

Kierownictwo PiS oczekuje od Mariana Banasia, że poda się do dymisji

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem szef NIK spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i wiceprezesem partii, ministrem spraw wewnętrznych i koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim. Po rozmowie rzecznik ugrupowania Radosław Fogiel poinformował, że kierownictwo PiS oczekuje rezygnacji Mariana Banasia z pełnionej funkcji.

Więcej o:
Komentarze (153)
Sprawa Mariana Banasia. Jacek Sasin: My mówiliśmy od początku o podaniu się do dymisji
Zaloguj się
 • alfred.ziemniak

  Oceniono 49 razy 41

  haha jak tylko go powołaliśmy od razu chcieliśmy by ustąpił hahah, spoko gruby, biomasa kupi to

 • evergreen111

  Oceniono 40 razy 34

  Wybrali na szefa NIK podatkowego przestępcę i kumpla gangsterów, a teraz są tym wielce zdziwieni że on taki niedobry...

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 27

  Sasin ale przywaliłeś..Prawie jak z przyłączeniem Błonia do Warszawy!

 • serenita123

  Oceniono 29 razy 25

  "od początku"???
  Sasin! NIE PJE.RTOL GŁUPOT!

 • zygus693

  Oceniono 27 razy 23

  Gdyby nie media i opozycja Banaś miałby święty spokój i byłby nadal kryształem

 • arbor_1

  Oceniono 24 razy 22

  Przypomnijcie sobie dzień/moment powołania Banasia na stanowisko. Na trybunę wszedł poseł, który zaczął mówić, że Banaś jest sprawdzany ..., ale nie mógł dokończyć kwestii, bo mu Witek przerwała i przepędziła z mównicy. Niech więc Banaś ich teraz "posprawdza".

 • ar.co

  Oceniono 26 razy 22

  Od początku? Czyli od momentu, kiedy mianowaliście alfonsa i oszusta prezesem NIK? To po co go w ogóle mianowaliście, Prostytutki i Sutenerzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX