Brudziński i Szefernaker złożyli do Kurskiego donos na pracowników TVP. Uraziły ich homofobiczne żarty o Pogoni Szczecin

Politycy PiS Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker, napisali skargę do Jacka Kurskiego na prowadzących program w TVP. Domagają się od nich publicznych przeprosin za żarty o Pogoni Szczecin, które - ich zdaniem - wywoływały u widzów "skojarzenia nazwy klubu z ideologią LGBT". Jak wskazują, dziennikarze powinni zostać upomniani, by "w przyszłości właściwiej dobierali przedmiot kpiny i szyderstwa".

Poseł PiS i sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker oraz europoseł Joachim Brudziński, wystąpili z interwencją poselską do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Domagają się od niego interwencji w sprawie programu "W tyle wizji" wyemitowanego 26 listopada 2019 w TVP Info. Prowadzący Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki żartowali na wizji z klubu Pogoń Szczecin, co - zdaniem pochodzących z Pomorza polityków PiS - obraziło kibiców i sympatyków tego klubu.

Politycy PiS skarżą się na pracowników TVP. "Mamy nadzieję, że żart był spowodowany ich chwilową niedyspozycją"

"Razem z Joachimem Brudzińskim wystąpiliśmy z interwencją poselską do Prezesa TVP Jacka Kurskiego  ws. programu „W tyle wizji”, podczas którego prowadzący żartowali sobie z Pogoni Szczecin" - poinformował na Twitterze Szefernaker, zamieszczając zdjęcia pisma wysłanego do Kurskiego. 

Zdaniem polityków PiS prowadzący TVP obrazili sympatyków i kibiców Pogoni Szczecin słowami - tu przytaczają następujący fragment rozmowy w programie:

S. Janicki: - Lidera ekstraklasy nam dał...

K. Feusste: - Szczecin? No tak, tak. Nawet myślałem o tym, że jeśli pójść krok dalej, to wtedy klub mógłby się nazywać nie Pogoń Szczecin, ale Pogoń-homo.

S. Janecki: Tęcza Szczecin....

K. Feusette: A Pogoń-homo? Nie podoba ci się?

Brudziński i Szefernaker wskazują, że przywołany fragment rozmowy przesądza, że "celem prowadzących było wywołanie u widza skojarzenia nazwy klubu Pogoń Szczecin z ideologią LGBT".

Oceniamy to jako niesmaczny i nieśmieszny żart, który wielu kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin ma prawo uznać za obraźliwy i krzywdzący oraz wymierzony w szczególnie ważną dla mieszkańców Szczecina wartość

- piszą do Kurskiego, podkreślając, że protestują przeciwko "niskiemu poziomowi kultury słowa i satyry zaprezentowanym przez prowadzących".

Nie da się uznać żartów polegających na zniekształceniu nazwy klubu piłkarskiego zasłużonego dla polskiego sportu za czyniące zadość obowiązkowi kierowania się odpowiedzialnością za słowo. Mamy nadzieję, że nieudany żart prowadzących audycję był spowodowany ich chwilową niedyspozycją, a nie zamiarem obrażenia tysięcy kibiców Pogoni Szczecin

- wskazują.

Brudziński i Szefernaker chcą, by dziennikarze TVP publicznie przeprosili za swoje słowa.

"Uważamy jednak, że niesmaczne i nieśmieszne zniekształcenie nazwy klubu wymagają publicznych przeprosin ze strony autorów tych słów oraz uwrażliwienia ich, by w przyszłości właściwiej dobierali przedmiot kpiny i szyderstwa" - piszą.

Czytaj też: Gość zarzucił prowadzącym, że szczują na osoby LGBT+. Ogórek wpadła w szał: Teraz ja mówię, człowieku!

Kluzik-Rostkowska: Za propagandę TVP Kurski będzie się smażył w piekle. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (162)
Brudziński i Szefernaker piszą skargę na prowadzących w TVP do Kurskiego. "Żartowali z Pogoni Szczecin"
Zaloguj się
 • plendz

  Oceniono 70 razy 66

  Brudzińskiego i jego chłopca nie uraziła homofobia, ale że akurat ten "żart" (zaprawdę, nie rozumiem go) był związany z nazwą ich klubu. W tym gnojowatym programie nie ma satyry, tylko jazda na stereotypach i próby zohydzania przeciwników politycznych PiSu, i do tej pory to tym cymbałom brzmiącym nie przeszkadzało.

 • samuel_winchester

  Oceniono 55 razy 53

  Jojo by wolał - Adidasy Szczecin albo Melepety Szczecin

 • ars-derivatia

  Oceniono 51 razy 49

  Dziennikarska żenada po jednej stronie.
  Kibolska żenada z drugiej strony.

  Wolska dzicz.

 • kuba161048

  Oceniono 45 razy 45

  Szydzić wolno tylko z PO i Pana Tuska.
  Zrozumieliście tow. Kurski.

 • bi1234

  Oceniono 37 razy 37

  Jaka telewizja, tacy pracownicy. Najlepiej nie oglądać.

 • wojka-net

  Oceniono 37 razy 35

  Już myślałam, że interwencja dotyczyła żartów z osób LGBT+. A tu nie, chodziło o kibiców Pogoni.

 • barrt21

  Oceniono 26 razy 26

  takie szlachetne, inteligentne i przystojne twarze - trzeba koniecznie chronić czystość etniczną naszego narodu, to skarb ludzkości..

 • evergreen111

  Oceniono 23 razy 23

  Jestem pełen podziwu dla Jojo i Szachermachera: normalnie przypominają sobie o "ukochanym Szczecinie" tylko na krótko przed wyborami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX