PiS zdecydowało ws. Mariana Banasia. Jarosław Kaczyński "oczekuje dymisji"

Władze PiS wyraziły wobec prezesa NIK Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji. Wcześniej Jarosław Kaczyński i Mariusz Kamiński spotkali się z szefem NIK.

Władze PiS wyraziły wobec prezesa NIK Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji. Poinformował o tym na Twitterze zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości, poseł Radosław Fogiel. Jak napisał, zakończyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceprezesa partii Mariusza Kamińskiego z prezesem Najwyższej Izby Kontroli.

PiS oczekuje dymisji Mariana Banasia

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącym Mariana Banasia. Raport służb dotyczył oświadczeń majątkowych prezesa NIK. "Zgodnie z przepisami prawa wnioski wynikające z raportu będą przedmiotem dalszych analiz" - poinformował Mueller.

>>> Julia Pitera o Banasiu: Musi się sam podać do dymisji:

Raport CBA dot. oświadczeń Banasia

Marian Banaś był sprawdzany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po medialnych publikacjach, podnoszących wątpliwości wokół majątku zebranego przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Marian Banaś zapewnia, że działał zgodnie z prawem. Złożył pozew cywilny przeciwko telewizji TVN i autorowi materiału, w którym domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.

W środę mianowano dwóch wiceprezesów NIK - Tadeusza Dziubę i Marka Opiołę. Na posiedzeniu Komisji ds. Kontroli Państwowej, która opiniowała kandydatów, obecny był Marian Banaś. Szef Izby nie odpowiadał jednak na pytania posłów dotyczące m.in. jego nieruchomości w Krakowie, a odczytał jedynie przygotowane wcześniej oświadczenie

Więcej o:
Komentarze (661)
PiS zdecydowało ws. Mariana Banasia. Jarosław Kaczyński oczekuje dymisji
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 110 razy 100

  Wygląda na to że już wszystkie ważne pisory przeczytały raport cba. Musi tam być coś grubego.
  No to Banaś ma wybór podać się do dymisji i pójść do pierdla albo się nie podawać i korzystać z immunitetu.
  Tak czy siak pisiory mają smród .

 • yaspiman

  Oceniono 83 razy 67

  Konus możesz mu naskoczyć. Marian ma haki na was wszystkich. A jeżeli nie, to przyjaźni się z bandytami i wystarczy, że poprosi ...

 • jednooki.pirat

  Oceniono 64 razy 56

  Ale dlaczego domagać się dymisji kryształowego człowieka? Ktoś wyjaśni?

 • ola-blue

  Oceniono 48 razy 40

  Kryszał kryształowi taki numer...????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX