Artur Zawisza usłyszy kolejne zarzuty? Jest opinia biegłego: Potrącenie rowerzystki to był wypadek

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował media o decyzji biegłych w sprawie wypadku spowodowanego przez byłego posła Artura Zawiszę, który w październiku tego roku potrącił rowerzystkę. Łukasz Łapczyński przekazał, że prokuratura zakwalifikowała to zdarzenie jako wypadek.

Jak podaje RMF FM prokuratura w Warszawie otrzymała już opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej, który został przydzielony do sprawy Artura Zawiszy. Wynika z niej, że poszkodowana w wypadku rowerzystka doznała obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej siedmiu dni. Oznacza to, że zdarzenie drogowe spowodowane przez byłego posła prawicy należy zakwalifikować jako wypadek drogowy, który jest przestępstwem a nie wykroczeniem.

Biegły wydał opinię w sprawie potrącenia rowerzystki przez byłego posła

Decyzja w sprawie polityka jeszcze nie zapadła, jednak wszystko wskazuje na to, że Artur Zawisza będzie miał rozszerzone zarzuty. Jak przekazał rzecznik prokuratury konieczne jest przesłuchanie świadków. Były poseł musi się liczyć z tym, że za spowodowanie wypadku grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, jeśli sąd uzna, że uszczerbek na zdrowiu poszkodowanej jest lekki lub średni. W przypadku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu maksymalny wymiar kary wynosi już osiem lat więzienia.

25 października 2019 roku były poseł Artur Zawisza potrącił jadącą rowerem kobietę - pracownicę BBN. Policja ustaliła, że kierujący był trzeźwy: nie miał jednak uprawnień do kierowania pojazdami. Jak się okazało polityk stracił prawo jazdy w 2016 roku, kiedy prowadził auto pod wpływem alkoholu. Zakaz wygasł z końcem lipca 2019 roku, ale były poseł nie odnowił uprawnień.

Jak podaje infor.pl większość zdarzeń drogowych to wykroczenia, które polegają na spowodowaniu kolizji czy stłuczek. Wtedy tacy kierowcy karani są mandatami lub wyrokami nakazowymi. Jeśli jednak w wyniku zdarzenia drogowego inna osoba doznała naruszenia ciała lub rozstroju zdrowia trwającego dłużej niż siedem dni, to taki czyn określany jest już jako przestępstwo.

Więcej o:
Komentarze (153)
Artur Zawisza potrącił rowerzystkę. Jest opinia biegłego: "To był wypadek"
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 49 razy 45

  Nie sądzę, żeby mu się zbyt duża krzywda stała, jako że bandyci za kierownicą są traktowani w Polsce dosyć łagodnie, a prominentni w szczególności.

 • sacc77

  Oceniono 51 razy 41

  Artura Zawisza?
  No cóż... pomimo noszenia wąsów mężczyzną tego czegoś nazwać jest nie sposób.

 • podkarpacie55

  Oceniono 38 razy 30

  Jak już pisałem uwierzę w sprawiedliwość Polskiego sądu jeżeli ten polski hitlerek dostanie karę odsiadki [chociażby miesiąc] nie w zawieszeniu i zapłaci koszta sądowe i odszkodowanie tej Pani odpowiednie do poniesionych przez nią utraty zdrowia i strat moralnych[cierpienia] .

 • uthark

  Oceniono 26 razy 26

  A tego samego dnia wieczorem ponownie wsiadł za kierownicę, chociaż nie potrafi jeździć samochodem w ruchu drogowym, o czym świadczy brak uprawnień i potrącenie rowerzystki.

 • mer-llink

  Oceniono 30 razy 24

  Ależ skomentuję w trzech słowach: Nie! Prawdo! Podobne!
  To nieprawdopodobne, aby pan Zawisza Artur popełnił jakikolwiek czyn naganny, szkodliwy, obcesowy. To wzór moralności. To ostoja szlachetności. To Narodowo Wzmożona sama czystość. Przecież on by nawet nie pomyślał o zrobieniu czegoś takiego, bo to grzech... Widziałam go w kościele, gdy nabożnie przystępował do mszy niedzielnej...
  Z jego oczu biła taka prawdziwie katolicka prawda i niewinność, że nie-prawdo-podobne jest, aby to był On tam w tym samochodzie!

 • lubiedobrze

  Oceniono 23 razy 17

  Sąd i tak stwierdzi, że to była inscenizacja.

 • the_xy

  Oceniono 22 razy 16

  To trzeba bylo bieglego powolywac zeby ustalil czy "rozstroj zdrowia" trwal wiecej niz 7 dni? Nie wystarczylo sprawdzuc ile ta pani spedzila w szpitalu? StraSzydle nic sie nie stalo ale na sile ja trzymali w szpitalu, zeby chlopaka oskarzyc o wypadek!

 • c.t.k

  Oceniono 22 razy 14

  Zawisza się odwoła i zostanie wyznaczony inny biegły, a z nimi to różnie bywa. Największy cyrk to odstawili pracując dla klech w komisji majątkowej. Nieruchomości zabrane Kościołowi wyceniali bardzo drogo, a oddawane klechom przez Państwo, bardzo tanio. W Białołęce trochę chłopaków poniosło i działkę o wartości 240 mln., wycenili na 30.
  Uważajcie na biegłych i tych którym służą.:)))

 • lech40

  Oceniono 13 razy 13

  Jedyny żywiciel, patriota, idiota - sąd powinien wziąć to wszystko pod uwagę jako czynniki łagodzące karę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX