Krzysztof Gawkowski: Miejsce Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK

Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy wskazał, kiedy można spodziewać się wspólnego kandydata Lewicy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Krzysztof Gawkowski wypowiedział się także na temat środowego oświadczenia prezesa NIK Mariana Banasia.

Krzysztof Gawkowski był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Polityk wyznał m.in. co klub Lewicy sądzi o sprawie Mariana Banasia, który pojawił się wczoraj na posiedzeniu sejmowej komisji. Jego wizyta związana była z powołaniem kandydatów na wiceprezesów NIK, którymi mają zostać politycy Prawa i Sprawiedliwości: poseł Marek Opioła i Tadeusz Dziuba.

Przewodniczący Lewicy Krzysztof Gawkowski o prezesie NIK: "Miejsce pana Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK"

- Prawo i Sprawiedliwość, widać wyraźnie, ma duży kłopot z panem prezesem Marianem Banasiem. Wczorajsze zeznania pokazują, że woda wokół pana prezesa jest coraz bardziej mętna i wszystko na to wskazuje, że miejsce pana Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK - powiedział Krzysztof Gawkowski. Przewodniczący Lewicy dodał, że dziś klub parlamentarny złoży oficjalny wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego o odtajnienie raportu CBA dotyczącego zeznań podatkowych prezesa NIK.

Podczas rozmowy polityk wypowiedział się także na temat kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich. - Wybierzemy go w gronie trzech partii. Wiosna, Razem i SLD zdecydowały, że to będzie wspólny kandydat i to najważniejsze. Myślę, że będzie to na przełomie grudnia i stycznia. - zapowiedział przewodniczący Lewicy.

Poseł dalej zapytany był o samych kandydatów, wśród których na razie nie wymienia się Roberta Biedronia. - My namawiamy i Zandberga i Biedronia, ale ta lista się na pewno na tej dwójce nie zamyka. Mówiłem wielokrotnie, że jest kilkoro fajnych kandydatek i kandydatów. Kilka dni, tygodni potrzeba na zamknięcie tych rozmów. Dzisiaj na Lewicy jesteśmy gotowi na kandydata i kandydatkę, która będzie reprezentowała wszystkie nasze stanowiska. Zrobimy to na pewno, kandydat nasz będzie, ale nie jesteśmy Platformą, nie pójdziemy drogą żadnych prawyborów - dodał Krzysztof Gawkowski.

Więcej o:
Komentarze (36)
Krzysztof Gawkowski: Miejsce Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 17

  "Miejsce pana Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK"
  ----.
  Nic dodać , nic ująć w tej kwestii, bo wszystko zostało powiedziane trafnie.

 • Swat Przemysław

  Oceniono 15 razy 13

  Dopóki rządzić będzie PiS,to włos z głowy kryształowego Mariana nie spadnie.
  Pisiory będą tak sobie kluczyć i przedłużać wszystkie procedury w sprawie pancernego Banasia.
  Nie ma na to szans,póki nie odsunie się od koryta pisiorstwo.

 • jurek4491

  Oceniono 13 razy 11

  Teraz cały PiS murem za Banasiem , znowu będzie KRYSZTAŁOWY .
  Taki los naszemu krajowi zgotowały BERETY głosując na PiS .

 • lusjola

  Oceniono 13 razy 11

  Ma Pan całkowitą rację miejsce jego to więzienie !!! Ale nie tylko on tam jest więcej takich cwaniaków .

 • antropoid

  Oceniono 10 razy 8

  Co drugi pisior by na pakę zasługiwał. To partia, gdzie tylko sama nazwa kojarzy się z uczciwością.

 • niko8472

  Oceniono 10 razy 8

  "Miejsce Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK"

  Ta "cienka czerwona linia" (James Jones) rozdzielająca prawo od bezprawia, różniąca despotę od demokraty... W Polsce płynna obecnie i zależna od orientacji politycznej. Upadek państwa prawa bez szaty. Państwo PiS jest nagie, tylko poddani boją się głośno potwierdzić.

 • julitta.kis

  Oceniono 12 razy 8

  Bardzo cenię sobie pana Gawkowskiego i uważam, że jest osobą znającą się na polityce. Pozdrawiam Pana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX