Wybory prezydenckie 2020. 30 złotych wystarczy, by wybrać kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich

Wyborcy Konfederacji będą mogli za jedyne 30 złotych mieć wpływ na wybór kandydata, który wystartuje z ramienia tego ugrupowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Wśród kandydatów znaleźli się między innymi Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun.

Jak podaje polsatnews.pl przewodniczący Centralnej Komisji Prawyborczej Witold Tumanowicz poinformował, że już kilka tysięcy osób chce zagłosować na kandydata na prezydenta Konfederacji Wolność i Niepodległość. Pierwsze zjazdy ugrupowania, mające na celu wyłonienie kandydata odbędą się 7 grudnia w Białymstoku i Olsztynie. Zagłosować może każdy, kto zapłaci 30 złotych.

Prawybory w Konfederacji: może zagłosować każdy... o ile zapłaci 30 złotych

Na oficjalnej stronie internetowej Konfederacji pojawiła się nowa zakładka dotycząca prawyborów. Na stronie ugrupowania czytamy, że władze partii postanowiły oddać decyzję w sprawie kandydata w wyborach prezydenckim wyborcom oraz sympatykom Konfederacji. Każda osoba może zagłosować na swojego kandydata podczas jednej z szesnastu konwencji wojewódzkich organizowanych w grudniu i styczniu.

Wyborcy prawicy będą mogli wtedy oddać głos na wybranego przez siebie kandydata. Aby wziąć udział w głosowaniu trzeba jednak spełnić kilka wymogów. "Czynne prawo wyborcze na Zjeździe Wyborczym przysługuje obywatelowi polskiemu, który wpłacił co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość nie później niż na 3 dni przed Zjazdem Prawyborczym oraz zarejestruje się poprzez poniższy formularz internetowy oraz najpóźniej w dniu przekazania darowizny skończył 18 lat. Pod uwagę brane są tylko darowizny wpłacone po 1 listopada 2019 roku" - napisano w komunikacie na stronie Konfederacji.

W prawyborach prezydenckich Konfederacji udział bierze dziewięć osób. O głosy poparcia zawalczą: Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk oraz Magdalena Ziętek-Wielomska. Aby wziąć udział w prawyborach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Konfederacji. Zwycięzca prawyborów zostanie ogłoszony podczas zjazdu elektorskiego Konfederacji, który odbędzie się 18 stycznia 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (77)
Wybory prezydenckie 2020. 30 złotych wystarczy, by wybrać kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 16 razy 8

  Dałbym nawet 60 zł, gdyby dzięki nim wybrali jakiegoś skompromitowanego cymbała.
  Ale oni zrobią to i bez moich 60 złotych.

 • fctheduck

  Oceniono 5 razy 5

  No proszę, po prostu potrzebujecie kasy, brunatne przygłupy:)

 • potulny100

  Oceniono 7 razy 5

  jeszcze jest pan Krzysztof Kononowicz do dyspozycji.

 • zielona-galazka

  Oceniono 16 razy 4

  Który z nich jest bardziej odrażającą postacią? Naprawdę nie wiem.

 • justas32

  Oceniono 5 razy 3

  Zapłaciłbym i 100 złotych gdyby tylko Polska wybrała kogoś normalnego. Niestety moje pieniądze są bezpieczne - normalność nam nie grozi ...

 • sobieryba

  Oceniono 4 razy 2

  będą mogli za jedyne 30 złotych mieć wpływ na wybór kandydata
  .......................................................
  jedno jest pewne - wpłaca 3 dychy.. ale niby w jaki sposób będą mieli wpływ na wybór kandydata?

 • szats69

  Oceniono 2 razy 2

  Czy znajdzie się sponsor, który umożliwi strollowanie tego wydarzenia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX