Jaśkowiak: Chciałbym móc godnie pożegnać się ze światem, nie przedłużać życia za wszelką cenę

- Gdybym bardzo cierpiał, chciałbym mieć możliwość odrzucenia dalszego leczenia i tak naprawdę godnego pożegnania się z tym światem, nieprzedłużania tego życia za wszelką cenę - mówił o swoich poglądach na temat eutanazji w Porannej Rozmowie Gazeta.pl prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Kandydat w prezydenckich prawyborach w PO zastrzegł, że mimo takiego stanowiska nie wyszedłby z własną inicjatywą ustawodawczą w kwestii eutanazji.

Jacek Jaśkowiak, polityk Platformy Obywatelskiej i prezydent Poznania od 2014 roku, nieoczekiwanie z wielkopolskiej polityki trafił do tej ogólnopolskiej: będzie kontrkandydatem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach na wybory prezydenckie w Platformie Obywatelskiej.

Jaśkowiak ledwo przeskoczył do polityki ogólnopolskiej za sprawą nominacji w prawyborach, a w wywiadach zaczął jasno podkreślać swoje poglądy: zdecydowanie poparł małżeństwa jednopłciowe, opowiedział się za legalizacją eutanazji.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (12)
Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościem prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Chciałbym móc godnie pożegnać się ze światem, nie przedłużać życia za wszelką cenę"
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 10 razy 4

  Mała ale bardzo wrzeszcząca grupa religijnych oszołomów wciąż dyktująca i pouczająca ludzi jak mają żyć i umierać. Jak kiedy i z kim mają spać bawić się ubierać. Dyktat i organizacja wolne różne święta i niedziele w których od dawna innej formy obchodów niema jak tylko wyłącznie religijne wszystkie inne nawet społecznie potrzebne bojkotują i sabotują np Jurka Owsiaka, świeckie święta i zabawy typu Halloween nawet tęcza im przeszkadza
  Więc umieranie ludzi tym bardziej

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy -1

  Zgodnie z konstytucją, eutanazja jest możliwa !

  Art. 47. konstytucji !

 • patriotaa

  Oceniono 4 razy -2

  Panie Jacek Jaśkowiak jak pan sam wiesz każdy ma własną i nie przymuszoną wolę i sam może decydować o sobie. Jeśli panu czy komuś innemu znudziło się życie z jakiegoś powodu to ma pan możliwość wykonania eutanazji samemu na sobie i nie zmuszać kogoś by wykonał eutanazję na panu, bo to co jakaś osoba zrobi podlega karze za zabójstwo. A pan ma możliwość kupienia sznura i na nim sie powiesić wykonując tą upragnioną eutanazję albo kupienie pistoletu i strzelenie sobie w łeb durny. Życzę powodzenia i szybkiej eutanazji.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 9 razy -5

  Jeżeli chce się żegnać z tym światem, to niech to zrobi, a nie pałęta się po mediach i smędzi: chciałbym, chciałbym, chciałbym... Kalosz, a nie kandydat na prezydenta.

 • saves

  Oceniono 13 razy -11

  Publiczna jest niepotrzebna. W końcu jest TVN24, a tam cała prawda całą dobę. Dla lemingów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX