Kto szefem PO? Grodzki broni Schetyny: Jest stygmatyzowany, a ma nieprzeciętny intelekt

- Przewodniczący Schetyna jest trochę stygmatyzowany. Jak z nim rozmawiam prywatnie, to człowiek o nieprzeciętnym intelekcie - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki w rozmowie z "DGP", broniąc pozycji szefa PO. Oprócz tego Grodzki krótko podsumował swoją wizję prac izby wyższej: - Przyjdzie dobra ustawa - uchwalimy, przyjdzie ustawa do poprawienia - poprawimy.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w wywiadzie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" sporo mówił o swoich planach i senackich inicjatywach, dlatego w pewnym momencie rozmowa zeszła na klasyczną politykę. - Senat będzie oparciem dla opozycyjnego kandydata na prezydenta? - dopytywali go dziennikarze.

Grodzki zadeklarował, że "będzie namawiał" do wspierania kandydata opozycji i sam się w to zaangażuje, ale też nie wykluczył "instrumentalnego wykorzystania" izby wyższej. - To jest za poważna instytucja, żebyśmy mogli o tym przynajmniej na obecnym etapie mówić - oznajmił.

>>> Marszałek Grodzki był niedawno gościem Gazeta.pl. Tłumaczył co łączy łuki i otwieracze do piwa:

Grodzki o Schetynie: Jest stygmatyzowany. Prywatnie to człowiek o nieprzeciętnym intelekcie

Marszałek Senatu kategorycznie za to zaprzeczył, jakoby starał się lub planował kandydować na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Jak tłumaczył:

W działalności partyjnej są inne priorytety i inne kodeksy zachowań, których ja nie do końca rozumiem.

Gdy padło pytanie o to, czy w ogóle powinno dojść do zmiany szefa PO, marszałek Senatu odparł, że zdecydują o tym w demokratycznych wyborach członkowie partii. Dodał przy tym coś od siebie na temat obecnego szefa PO Grzegorza Schetyny:

W polityce jest wiele stygmatów i dziś przewodniczący Schetyna jest trochę stygmatyzowany. Jak z nim rozmawiam prywatnie, to człowiek o nieprzeciętnym intelekcie.

Marszałek Senatu o terminach posiedzeń i planach prac

Grodzki w wywiadzie z "DGP" oznajmił też, że najbliższe posiedzenie izby wyższej będzie w "drugim lub trzecim tygodniu grudnia".

Jednocześnie zaprzeczył, jakoby takim terminem chciałby hamować procedowanie ustaw, które już uchwalił nowy Sejm podczas listopadowego posiedzenia, a co więcej: nie chce przyspieszać prac, by "nie było jak z ustawą o SN", którą nowelizowano kilka razy.

Jeżeli procedowana będzie bardzo pilna ustawa, od której będzie zależał los Rzeczypospolitej, to będziemy czynić wyjątki

- stwierdził. Zapewnił też, że Senat "nie będzie hamulcowym" na przykład w sprawie podwyżki akcyzy, ale zamierza "przeprowadzać ustawę zgodnie z dobrą legislacją".

Swoje nastawienie i wizję prac Senatu Tomasz Grodzki podsumował krótko: - Zadania są dość proste. Przyjdzie dobra ustawa - uchwalimy, przyjdzie ustawa do poprawienia - poprawimy.

Więcej o:
Komentarze (50)
Kto nowym szefem PO? Grodzki staje w obronie Schetyny: Jest stygmatyzowany. Jak z nim rozmawiam prywatnie, to człowiek o nieprzeciętnym intelekcie
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 20 razy 16

  "...ma nieprzeciętny intelekt"

  Szkoda, że ujawnił go co najwyżej w walce o władzę w partii.

  Jako jej szef ponosi już klęskę za klęską, 5 wyborów po kolei popisowo przerżniętych, a PO po jego rządami niemal nie prowadzi kampanii.

  Zupełnie, jakby ten intelekt działał na korzyść PiSu...

 • antropoid

  Oceniono 13 razy 11

  kaczynski i jego banda żadnego intelektu nie zdradzają - ale wybory wygrywają i potrafią Polakom wmówić nawet największą bzdurę - BO ICH CIĄGLE WIDAĆ I SŁYCHAĆ.

  Schetyna i jego nieprzeciętny intelekt siedzą cicho...

 • arkon4

  Oceniono 16 razy 10

  " prywatnie,to człowiek o nieprzeciętnym intelekcie "- ale w mediach ten człowiek sprawia wrażenia tłuka , a jego charyzma i retoryka wypowiedzi to koszmar. I na tym polega problem Schetyny i takich jak ja -coraz bardziej zażenowanych liderem mojej(jeszcze) partii...

 • ted_imigrant

  Oceniono 13 razy 9

  Panie Marszałku drogi, intelektem nie wygrywa się wyborów jeśli suweren w większości jest głupi i interesuje go tylko to, co będzie jutro. No, może za miesiąc. I to tylko w tym zakresie co ów suweren, w jego mniemaniu może dostać za darmo.
  Pan Schetyna jest jedynie sprawnym urzędnikiem partyjnym i jego intelekt należy wykorzystać wyłącznie w celach organizacyjnych. W żadnym wypadku nie można powierzyć mu roli przekonywania społeczeństwa do czegokolwiek. Bo efekt będzie taki sam, jakby powierzyć Quasimodo rolę zachęcania dzieci do pójścia do przedszkola, w którym jest on wychowawcą.

 • 1moja

  Oceniono 6 razy 6

  "...a ma nieprzeciętny intelekt...",ktory wykorzystuje tylko do jednej sprawy: wysiadywanie wlasnych jaj na miekiej kanapie sejmowej.
  Dlaczego nie korzysta z tego poteznego intelektu aby jakis program wyborczy zaproponowac, oprocz tego juz znanego, ze nie ma z kim przegrac?
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 6

  Bardzo imponuje mi marszałek Grodzki i życzę mu samych sukcesów, których naprawdę się spodziewam z Jego strony.
  Uważam, ze jest człowiekiem na właściwym miejscu.
  Czego, niestety NIE mogę powiedzieć o Schetynie, na DZIEŃ DZISIEJSZY.
  To NIE JEST ODPOWIEDNI MOMENT BY STAWAĆ W JEGO OBRONIE.
  NALEŻY ZROBIĆ CIĘCIE!
  I TO JAK NAJSZYBCIEJ.
  Niestety, uważam Schetynę za duże obciążenie dla partii, której w obecnej Jego sytuacji, On już tylko szkodzi tej partii.
  I żadna siła tego NIE zmieni.
  A czas NAGLI!
  DLA DOBRA CAŁOŚCI, A NIE PARTII.

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 5

  Może Schetyna i ma ten "nieprzeciętny intelekt", tyle że głównie do urządzenia się na cieplutkim posłanku z którego nie trzeba wstawać nawet i przez CAŁĄ kadencję.
  Oj miałem o panu panie profesorze nieco lepsze zdanie. Ale coś mi się zdaje, że zaczyna się dyskretne wchodzenie "szefowi" w tylny otwór... :-(

 • samuel_winchester

  Oceniono 11 razy 5

  Schetyna nie potrafi niestety odejść !!!

 • vomitorium1

  Oceniono 6 razy 4

  ” ... ma nieprzeciętny intelekt”
  dobrze wiedzieć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX