Pierwszy taki sondaż prezydencki. "Wynik Kidawy-Błońskiej jest poważnym zagrożeniem dla Dudy"

Gdyby Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska znaleźli się w drugiej turze wyborów prezydenckich, urzędujący prezydent mógłby liczyć na 53 proc. głosów, jego konkurentka zaś na 47 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla "Super Eksperssu".

Jak podkreśla "SE", niepokojące dla Andrzeja Dudy wyniki opierają się na preferencjach osób, które deklarują udział w wyborach. Biorąc pod uwagę to, że maksymalny błąd szacunkowy w badaniu wynosi około 3 proc., wyniki sondażu oznaczają, że Duda i Kidawa-Błońska mają bardzo zbliżone poparcie.

"Sygnał ostrzegawczy dla prezydenta Andrzeja Dudy "

Zdaniem cytowanego przez "SE" prof. Kazimierza Kika, "wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest naprawdę dobry i jest on poważnym zagrożeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy".

Choć do wyborów jeszcze pół roku, to obóz rządzący ma się czego obawiać i takie wyniki powinny zmobilizować Pałac Prezydencki i PiS do wzmożonej pracy. Mimo, że w badaniu prowadzi Andrzej Duda to jego notowania są dość umiarkowane. Wyniki sondażu powinny być sygnałem ostrzegawczym i budzić niepokój wśród obecnego obozu władzy

– komentuje politolog.

Faktycznie, dotychczasowe sondaże nie dawały Kidawie-Błońskiej tak dobrego wyniku. Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "DGP" i RMF FM, Duda w II turze miałby prawie 10 proc. przewagi nad Kidawą-Błońską.

Badanie dla "SE" zrealizowane zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-24.11.2019 roku metodą CAWI na próbie 1093 dorosłych Polaków. 

Więcej o:
Komentarze (664)
Pierwszy taki sondaż prezydencki. "Wynik Kidawy-Błońskiej jest poważnym zagrożeniem dla Dudy"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 118 razy 84

  -takie wyniki powinny zmobilizować Pałac Prezydencki i PiS do wzmożonej pracy.
  Jasne, zaraz się dowiemy, że Duda zdobył wszystkie dziesięciotysięczniki w dwa dni i odkrył lek na raka. Z rządowego telewizora oczywiście.

 • stachkaz1947

  Oceniono 98 razy 82

  POLSCE jest potrzebny PREZYDENT---
  PiSowi - KACZYŃSKIEMU- potrzebny jest DŁUGOPIS.
  Drugi raz ludzi nie nabierzesz .
  LUDZIE przejrzeli co z was za spółka.

 • spyderman2

  Oceniono 66 razy 60

  banaś, piotrowicz, glapinski, airKuchciński, duda i reszta kolesi.
  zagłosuj na dude i jego kolesi bo im sie należy!!!

 • zdenerwowanyrealista

  Oceniono 57 razy 53

  5 lat temu, w listopadzie 2014 r. urzędujący prezydent Bronisław Komorowski miał poparcie rzędu 65-70% a jego konkurent z pis, Andrzej Duda, 7-10%. To tyle jeśli chodzi o tych, którzy twierdzą, że urzędującego prezydenta nie da się pokonać bo sondaże są miażdżące. Dobra kampania i jest po Adrianku. Wyniki wyborów parlamentarnych jasno dowodzą, że przeciwników pisu jest więcej niż zwolenników. Tylko trzeba ich przekonać do głosowania na kandydata opozycji. A utrata przez pis prezydentury oznacza, że wszystkie ich głupie pomysły jest w stanie opozycja zablokować. I w 2023 r. operetkowy wódz socjal-narodowej partii ludowej będzie mógł tylko zgrzytać (nielicznymi) zębami z wściekłości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX