Jacek Jaśkowiak poparł małżeństwa jednopłciowe. Komentarze: Nieznajomość zasad partii

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak stwierdził, że gdyby od niego to zależało, małżeństwa jednopłciowe byłyby w Polsce legalne. -  Należy zapewnić osobom, które pozostają w związkach homoseksualnych takie prawa, jakie są w małżeństwie - stwierdził.

Jacek Jaśkowiak był gościem w programie RMF FM. Prowadzący audycję Robert Mazurek zapytał, czy prezydent Poznania i kandydat w prawyborach PO, jest zwolennikiem legalizacji małżeństw jednopłciowych. Na początku Jaśkowiak nie chciał odpowiedzieć wprost. - To jest kwestia dyskusji. Natomiast na pewno należy zapewnić osobom, które pozostają w związkach homoseksualnych, takie prawa, jakie są w małżeństwie. Mam tu na myśli przede wszystkim możliwość uzyskiwania w szpitalu odpowiedniej dokumentacji, dziedziczenia i te wszystkie inne elementy, które się z tym wiążą - kluczył. 

Jaśkowiak za legalizacją małżeństw jednopłciowych

Prowadzący po tym ponownie zapytał, czy małżeństwa jednopłciowe byłyby w Polsce legalne, gdyby to zależało od Jaśkowiaka. Dopiero wtedy prezydent Poznania odpowiedział jednoznacznie: - Tak. 

>>> Jacek Jaśkowiak kandydatem w prezydenckich prawyborach PO. Nitras: To poważny kandydat, a nie sparing partner:

Wypowiedź skomentował m.in. Marcin Makowski, publicysta "Do Rzeczy". "Jacek Jaśkowiak w RMF: 'Gdyby to ode mnie zależało, małżeństwa homoseksualne byłyby w Polsce legalne'. Wymarzony dla Platformy start prekampanii prezydenckiej" - napisał. Odpowiedział mu Maciej Bąk, reporter Radia Zet. "To już zrobiło się nudne. Za każdym razem kiedy któryś polityk w Polsce mówi, że wprowadziłby rozwiązanie, które jest już w wielu krajach, do poziomu których otwarcie aspirujemy, zaczyna się lament. Może po prostu skończmy tę ściemę i przestańmy wreszcie aspirować ;)" - stwierdził.

"Może czas wreszcie uznać, że to sensowny europejski standard"

Konrad Piasecki, odnosząc się do słów Makowskiego, napisał z kolei: "A może czas wreszcie uznać, że to sensowny europejski standard. A nie rytualne załamywać ręce, gdy ktoś ma odwagę powiedzieć to publicznie?".

"Jednym zdaniem Jacek Jaśkowiak dystansuje o kilka długości większość swoich koleżanek i kolegów z KO, którzy pod drogimi garniturami i garsonkami skrywają opresyjny konserwatyzm. Prezydent Poznania jest po prostu odważny i wie jakie są europejskie standardy" - pisze z kolei lewicowy aktywista Jacek Wezgraj.

"Deklaracja prezydenta Jacka Jaśkowiaka nie jest kontrowersyjna. Wątpliwości budzi raczej nieznajomość najważniejszej zasady własnej partii - jeszcze nie teraz, porozmawiajmy" - ironizuje dziennikarz Dariusz Grzędziński.

Więcej o:
Komentarze (296)
Jacek Jaśkowiak zapytany o legalizację małżeństw jednopłciowych. Jednoznaczna odpowiedź
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 64 razy 48

  Zaraz pismęty zaczną się powoływać na konstytucję, której oczywiście nie przeczytały :D.

 • acide94

  Oceniono 46 razy 34

  Jaśkowiak, facet z Poznania, jest dowodem na to że Polska naprawdę należy do Unii Europejskiej i graniczy z Niemcami i Czechami, a nie Iranem.

 • aeromonas

  Oceniono 46 razy 32

  Duży plus. Jaśkowiak ma postępowe poglądy i nie boi się ich głosić. Tylko taki polityk - który mówi wprost - wygra wybory. Dość fałszu i obłudy. Polacy nie są konserwatywnymi kretynami.

 • niktwazny126

  Oceniono 45 razy 31

  Wszystkie ambony i media publiczne oraz katolickie przeciwko Jaśkowiakowi. A jeżeli doda, że wskaże kk, gdzie są granice, to i PO się go wyrzeknie.

 • polakadam

  Oceniono 43 razy 23

  Mimo homofobicznej kampanii PiS i Kościoła, rośnie akceptacja praw osób LGBT. W sondażu za związkami partnerskimi jest już 60 proc. Polek i Polaków. Trend potwierdzają badania Eurobarometru.Już tylko co piąty Polak uważa, że osoby homoseksualne nie powinny mieć żadnego z praw przysługujących parom heteroseksualnym m.in. dziedziczenia po sobie czy wychowywania dzieci z poprzedniego małżeństwa.

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 23

  Po jak zwykle w rozkroku. Chciałaby być i trochę nowoczesna i trochę tradycyjna.
  Z jednej strony chciałaby przyciągnąć więcej wyborców o umiarkowanych, liberalnych poglądach - a z drugiej nie chce się narażać świętym krowom w koloratkach, którym wlazła w tyłki tylko nieco mniej głęboko niż PiSlam.

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 19

  BRAWO!
  Kuraż i odmienne zdanie tego pana, niż wielu polityków przeróżnych frakcji politycznych będących pod wpływem Kościoła i nazioli, zaczyna mi imponować coraz bardziej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX