Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda prowadzi w sondażu. Adrian Zandberg mocniejszy od Roberta Biedronia

Andrzej Duda wygrywa z każdym - tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego. Najbardziej wynikiem zbliża się do niego Małgorzata Kidawa-Błońska. Adrian Zandberg natomiast plasuje się na trzecim miejscu.

Badanie dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" przeprowadzono w czterech wariantach. Pierwszy zakłada, że w II turze Andrzej Duda zmierzy się z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Obecnie urzędujący prezydent w takim układzie uzyskałby wynik 47,6 proc. Małgorzata Kidawa-Błońska natomiast 38,9 proc. 6,1 proc. to liczba niezdecydowanych, natomiast 7,4 proc. zadeklarowało, że nie zagłosowałoby na nikogo z tej dwójki.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda wygrywa w sondażu

W kolejnym wariancie w II turze Duda mierzy się z Jackiem Jaśkowiakiem, który razem z Kidawą-Błońską jest kandydatem w prawyborach Platformy Obywatelskiej. Tutaj przewaga Dudy jest większa - głos na niego oddałoby 47,2 proc., z kolei na Jaśkowiaka - 30,3 proc. "Nie wiem" odpowiedziało 6,7 proc., a "nikt z wymienionych" aż 15,8 proc.

>>> Zgorzelski: Gest Dudy był ładny, ale to element kampanii wyborczej

W kolejnym wariancie respondenci byli pytani o I turę. Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 46,2 proc., Małgorzatę Kidawę-Błońską 23,3 proc., Adriana Zandberga 9,1 proc., Władysława Kosiniaka-Kamysza 8,2 proc., natomiast na Janusza Korwin-Mikkego 3,3 proc. Niezdecydowani to 6,7 proc. badanych, z kolei 3 proc. odpowiedziało "nie wiem".

Kosiniak-Kamysz prawie remisuje z Jaśkowiakiem

W ostatnim wariancie Kidawa-Błońska wymieniona jest na Jaśkowiaka, a Adrian Zandberg na Roberta Biedronia. Tutaj też prowadzi obecny prezydent (43,5 proc.). Włodarz Poznania może liczyć na 16,3 proc. trzeci byłby Władysław Kosiniak-Kamysz niemal remisując z Jaśkowiakiem. Szef ludowców uzyskałby 15 proc. głosów. Na Roberta Biedronia głos oddałoby 5,3 proc. osób, natomiast na Janusza Korwin-Mikkego 4,7 proc. Nikogo z wymienionych nie poparłoby 8,5 proc., 6,7 proc. to odsetek niezdecydowanych.

Badanie przeprowadził instytut IBRiS w dniach 22-30 listopada na próbie 1100 osób.

Więcej o:
Komentarze (270)
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda prowadzi w sondażu. Adrian Zandberg mocniejszy od Roberta Biedronia
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 80 razy 52

  Zastanawiające. Daje do myślenia o Polakach. Prezydent łamiący konstytucję, w pełni dyspozycyjny wobec partyjnego kacyka, nadrabiajacy błazeńska mimika i dennymi przemówieniami w których stylizuje się na męża stanu niezlomnego twardziela.

 • franclajn

  Oceniono 62 razy 36

  Zandberg w debacie face to face rozjedzie Dudę tak jak rozjechał na placek w Sejmie Morawieckiego.

 • xsawer

  Oceniono 57 razy 35

  -Co ludzi pociąga w tej twarzy o mimice glupka wioskowego?
  -Chyba tylko podobieństwo do własnego odbicia w lustrze.

 • q602

  Oceniono 47 razy 25

  Z kazdym kolejnym glupawym dowcipem obywatela Dudy jego poparcie sie utrwala. Moze to jest sposob na kampanie wyborcza w kraju zamieszkalym przez Narod Wybrany...

 • Magdalena K

  Oceniono 26 razy 18

  Się zastanawiam jak to możliwe, że długopis ma takie poparcie !!! Kłamliwy zdrajca , który konstytucję uważa za ścierę do podłogi

 • freud1

  Oceniono 30 razy 14

  Ludzie, jesli na powaznie traktujecie kandydature Zandberga, to dajcie mu spokoj. W przeciwnym razie spalicie go jeszcze przed startem.

 • padarewski

  Oceniono 21 razy 13

  Parę dowcipów dudy na żywo i będzie wygrana kidawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX