Nowy marszałek pod ostrzałem mediów publicznych. Najczęściej w Grodzkiego uderzało TVP Info

Media publiczne, czyli m.in. Polskie Radio i TVP, wyemitowały 30 negatywnych materiałów na temat nowego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z raportu opublikowanego przez Press.pl. Nigdy - podczas pierwszego tygodnia urzędowania - nie przedstawiały go w pozytywnym świetle, a marszałek najczęściej bywał na celowniku TVP Info.

Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu 12 listopada, po długim oczekiwaniu, czy blokowi opozycyjnemu w ogóle uda się utrzymać większość w izbie wyższej. Branżowy serwis Press.pl właśnie opublikował wyniki badania mediów autorstwa Press-Service Monitoring Mediów, dotyczącym tego, jak przedstawiano nowego marszałka Senatu.

Badanie objęło pierwszy tydzień urzędowania Grodzkiego, czyli dni między 12 a 18 listopada. W analizie przedstawiono, jak media publiczne (czy też jak chce mówić obóz rządzący: media narodowe) przedstawiały postać Tomasza Grodzkiego.

Media publiczne często krytycznie o nowym marszałku Senatu

W pierwszych trzech dniach (12-14 listopada) media publiczne informowały o Tomaszu Grodzkim wyłącznie w kontekście negatywnym lub neutralnym (nie pojawiła się ani jedna informacja w kontekście pozytywnym)

- czytamy na Press.pl. W całym badaniu wyliczono, że Polskie Radio wyemitowało przez tydzień 216 materiałów o Grodzkim, z czego 6 było negatywnych, a reszta neutralna. O wiele gorzej wypada Telewizja Polska w tym zestawieniu, której aż 25 materiałów, spośród wszystkich 134, miały wydźwięk negatywny, bez żadnego pozytywnego.

Prym w tym wiodła TVP Info, na której antenie pojawiło się 19 negatywnych materiałów.

"Wiadomości" przed orędziem Grodzkiego o "500 dolarach"

Dobrym przykładem tego, jak Telewizja Polska, kierowana przez Jacka Kurskiego, przedstawiała marszałka Senatu, jest materiał "Wiadomości" tuż przed orędziem Grodzkiego z 14 listopada. Opublikowano wówczas zarzuty jednej z kobiet, która twierdziła, jakoby Grodzki w przeszłości (jest lekarzem, chirurgiem - red.) domagał się 500 dolarów przed przeprowadzeniem operacji.

W materiale "Wiadomości" nie było stanowiska Grodzkiego, a marszałek Senatu w rozmowie z Gazeta.pl kategorycznie zaprzeczał takim insynuacjom.

embed
Więcej o:
Komentarze (194)
Media publiczne kreują negatywny wizerunek marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego
Zaloguj się
 • bi1234

  Oceniono 78 razy 68

  Gdyby był "swój" to mógłby być nawet Al Capone'm i w TVP włos by mu nie spadł z głowy. Ale każdy kto nie jest swój - to wróg.
  Charakterystyczny przykład to pamiętna wypowiedź Pawłowicz:
  "Może to i nie jest zgodne z Konstytucją, ale będę głosować za..."
  W nagrodę awans do Trybunału Konstytucyjnego, który ma stać na straży przestrzegania przepisów Konstytucji.
  Tak wygląda władza zepsutych, politycznych meneli.

 • kuba161048

  Oceniono 67 razy 57

  A wy myślicie , że z kotła z fekaliami będzie się ulatniał zapach Chanel No 5.

 • j21p

  Oceniono 63 razy 55

  Maja krew na rekach I co??
  Dalej Jada z nienawiscia!!

  Na Adamowicza nakrecili 1000 ( tysiac ) negatywnych materialow.

  Takiego antypolonizmu swiat nie widzial. Polak Polakow wilkiem.

  Juz wiecie dlaczego byly rozbiory I skad sie wziela "katolicka" Targowica!!!

 • tege

  Oceniono 53 razy 45

  Ciemny lud głosując na podobnych sobie sprawił, że żyjemy w schamiałym społeczeństwie, w którym pomówienie i oplucie drugiego człowieka nie jest niczym złym. Wracamy na nasze miejsce - margines Europy. Przykre

 • diesel_poznan

  Oceniono 55 razy 41

  Boją się. To widać na każdym kroku. I bardzo dobrze!

 • marc.pl

  Oceniono 42 razy 36

  Coraz bardziej widać że TVP ma misję zniszczyć politycznych przeciwników PiS. Ostro szykowali się na Tuska ale gdy wycofał się z polskiej polityki cały atak skierowali nowego marszałka senatu Grodzkiego. O Borusewiczu w TVP rozprowadzano kłamliwe informacje że do Gdańska podróżuje rządowym samolotem aby wypuścić psa, nawet gdy kancelaria senatu ujawniła wykaz lotów i okazało się że Borusewicz przez wieloletnią kadencję marszałka odbył tylko 12 lotów służbowo uzasadnionych i od wielu lat Borusewicz nie ma już psa. Cała obecna ekipa TVP to banda medialnych przestępców - na pewno przyjdzie czas że ci ludzie znajdą się w celach więziennych. To jest niebywałe aby w cywilizowanym kraju z mediów publicznych płynęło kłamstwo i manipulacja nie mające granic - chyba że Polska już nie jest cywilizowanym krajem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX