Prawybory prezydenckie w KO. Jacek Jaśkowiak: Prezydent nie może być marionetką

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, ogłosił, że wystartuje w wyborach w Koalicji Obywatelskiej, które wyłonią kandydata na głowę państwa. Przyznał, że nie boi się starcia z Andrzejem Dudą. Polityk chciałby przywrócić "godność urzędu", aby "ta funkcja nie ograniczała się do długopisu, nie była marionetką".

W środę Jacek Jaśkowiak ogłosił, że weźmie udział w prawyborach prezydenckich wewnątrz Koalicji Obywatelskiej. W programie "Fakty po Faktach" TVN24 polityk stwierdził, że większym wyzwaniem dla niego będzie pojedynek z Małgorzatą Kidawą-Błońską, niż ewentualne starcie z Andrzejem Dudą.

Jacek Jaśkowiak: Chcę przywrócić godność urzędu prezydenta

Jaśkowiak powiedział, że do startu przekonały go słowa Donalda Tuska, który rok temu miał go zapytać, w jaki sposób zdobył tyle głosów w wyborach samorządowych. - Głosowało na mnie bardzo wiele osób z PiS. Nie walczę z Kościołem i go nie wykorzystuję. Zrobiliśmy wspólnie wiele dobrego - wyjaśniał. Przypominał, że wygrał pomimo przyjazdu Jarosława Kaczyńskiego, który "zagrzewał do walki" z nim. - Czyny brzmią głośniej niż słowa - powiedział.

Polityk PO podkreśla, że chciałby być takim prezydentem kraju, jakim jest teraz w Poznaniu. Jak mówi, chce przywrócić godność tego urzędu i sprawić, aby był niezależny. - Żeby ta funkcja nie ograniczała się do długopisu, nie była marionetką czy bohaterem programu satyrycznego "Ucho Prezesa", gdzie prezydent przychodzi do gabinetu prezesa partii - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (109)
Prawybory prezydenckie w KO. Jacek Jaśkowiak: Prezydent nie może być marionetką
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 26 razy 18

  "Polityk chciałby przywrócić "godność urzędu", aby "ta funkcja nie ograniczała się do długopisu, nie była marionetką".
  -----
  BRAWO!
  No wreszcie ktoś z kurażem nazywania rzeczy po imieniu, tym czym naprawdę są !
  Takich więcej, prosimy.
  TAK TRZYMAĆ!

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 8

  "Przyznał, że nie boi się starcia z Andrzejem Dudą."
  -----
  TO MI SIĘ NAJBARDZIEJ PODOBA.
  Na TO właśnie czekałam ja od 2015.
  Czekam jeszcze OD 2010 aż WRESZCIE TO SAMO BĘDZIE POWIEDZIANE POD ADRESEM JK!

 • sunzi15

  Oceniono 20 razy 8

  Prawda w oczy kole,
  a prymitywizm ujadajacych PiSowskich troli
  jest porazajacy.

 • klikusy

  Oceniono 4 razy 4

  wreszcie ktoś kto ma jaja , a nie parasol prezesa. jesli zrobi to co obiecuje i wygra wewnętrzną rozgrywkę to mój głos ma pewny mojej rodziny też. tak trzymać panie Jacku.

 • poppers68

  Oceniono 8 razy 4

  Absolutnie sprzyjam szerokiej demokratycznej opozycji.
  Jednak przestrzegam, nie wystawia się kandydata, który jest niezmiernie łatwym celem dla ekipy rządzącej, dlaczego?
  Dlatego, że pomijając nasze poglądy na temat środowiska LGBT, Jaśkowiak aktywnie pojawia się lub daje patronat na eventy tego środowiska. A jak wiemy, Polacy w nieznacznej przewadze ( ale jednak) mają niespecjalnie pozytywny stosunek do ruchu tego typu.
  Mało tego, obserwujemy w Poznaniu Jacka Jaśkowiaka i Jego pracę na rzecz miasta. Choć, nie chcąc wpuszczać PIS do siebie - głosujemy na Niego w wyborach samorządowych, to jednak daje się zauważyć obiektywnie Jego zaangażowanie po jednej ze stron obecnego podziału. Zatem, argumentacja jaką mógłby podczas debat użyć w stosunku do Andrzeja Dudy z obszaru jego braku obiektywizmu na arenie kraju zabrzmiałby wiarygodnie.
  Dalej, Duda dla jednych stroi durne minki ale dla wielu, wielu zwolenników obecnej władzy jest po prostu miłym kolesiem. Jacek Jaśkowiak ma w sobie tyle empatii co skrzynia biegów CVT samochodu marki Honda.
  Dalej, w Poznaniu nie można przyjąć, iż Jacek Jaśkowiak notuje jakieś specjalne sukcesy w zarządzaniu naszym miastem, gdyż Poznań to miejsce, gdzie ludzie mają mentalność bliższą rdzennym mieszkańcom Berlina niż ( z szacunkiem ) Białegostoku. Nie trzeba Nimi specjalnie kierować - wystarczy nie przeszkadzać:)
  I tu pojawia się kłopot z Jackiem Jaśkowiakiem. Wygrał On wybory z dawnym prezydentem Grobelnym wiele lat temu, choć wiedza o Jego fatalnych działaniach w spółce związanej ze Szklarską Porębą i potworne zadłużenie tego uroczego miasteczka była znana.
  W Poznaniu udało się to wrażenie zatrzeć - dano Mu szansę w ramach potężnego zmięczenia ówczesnym prezydentem Grobelnym. Niech nikt nie ma złudzeń - obecna ekipa dokopie się do tego mało chwalebnego epizodu z CV Jacka Jaśkowiaka i facet leży na deskach.

  Na koniec. Nam, którym zależy na wysłaniu obecnej ekipy w kosmos lub conajmniej do historii Jacek Jaśkowiak może się nawet i podobać. Jednakże - my tutaj Go znamy. KTO ZNA TEGO CZŁOWIEKA SZERZEJ? Nikt.
  Reasumując, kandydatura Jaśkowiaka jest kolejną niezmiernie słabą inicjatywą Grzegorza Schetyny, gdyż na tyle się Panowie zaprzyjaźnili, iż nawet była małżonka Jacka Jaśkowiaka dostała poczytne miejsce na listach wyborczych w ostatnich wyborach w Poznaniu. Kobieta kompletnie nieinteresująca się sprawami swojego miasta ale za to z bogatym słownictwem :)
  To wszystko jest niestety rozczarowujące.

 • gerardpolak2

  Oceniono 3 razy 3

  czytam co pisie trole tutaj wypisują..... jakaś obawia? ......he he he

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 3

  Obecny "prezydent" jest pacynką w łapach kaczora

 • gerardpolak2

  Oceniono 2 razy 2

  Ma mój głos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX