Marian Banaś wskazał zastępców. Wśród nich poseł PiS, który umieścił w spocie policyjny śmigłowiec

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wskazał kandydatów na swoich zastępców - to były poseł PiS Tadeusz Dziuba i obecny parlamentarzysta tej partii Marek Opioła. O Opiole zrobiło się głośno przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, kiedy okazało się, że wykorzystał w swoim spocie policyjny śmigłowiec Black Hawk.

W najbliższą środę sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej zaopiniuje wnioski prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia o powołanie dwóch nowych wiceprezesów NIK. Zgodnie z prawem, Najwyższa Izba Kontroli powinna mieć trzech wiceprezesów. Na razie ma jednego - Małgorzatę Motylow. Marian Banaś zaproponował powołanie byłego posła PiS Tadeusza Dziubę i obecnego parlamentarzystę Marka Opiołę.

Posłanka KO Joanna Mucha: Propozycje kandydatów PiS do TK miały przykryć Banasia

Kandydaci na wiceprezesów NIK

Tadeusz Dziuba był posłem X, VII i VIII kadencji, od 2001 r. związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W październikowych wyborach zdobył ponad 14 tys. głosów, co jednak okazało się zbyt niskim wynikiem, by zdobyć poselski mandat. W latach 2005-2007 był wojewodą wielkopolskim. W przeszłości pracował już w NIK: był wicedyrektorem poznańskiej delegatury w latach 1993-2000 i 2001-2005.

Drugim z kandydatów jest poseł PiS Marek Opioła, zasiadający w Sejmie nieprzerwanie od 2005 roku. O parlamentarzyście szczególnie głośno zrobiło się kilka miesięcy temu za sprawą kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kandydat PiS wykorzystał w spocie policyjny śmigłowiec Black Hawk, co krytycznie ocenił m.in. ówczesny szef MSWiA Joachim Brudziński. W efekcie Marek Opioła zrezygnował z funkcji szefa sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

Ostateczną decyzję o powołaniu nowych wiceprezesów NIK podejmie Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek.

Więcej o:
Komentarze (74)
Marian Banaś wskazał swoich zastępców w NIK. To m.in. poseł PiS, który umieścił w spocie policyjny śmigłowiec
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 27 razy 27

  Ciekawe, czy za pół roku nie wyjdzie, że w machlojkach, są jeszcze lepsi od swojego szefa... :-)

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 25

  Kanciarz od wykorzystywania policyjnego sprzętu do autopromocji na vice szefa NIK. W sumie to się spina. Im większa łachudra tym bardziej awansowana.

 • Oceniono 19 razy 19

  No to pancerny przeszedł inicjację swoimi przeklętami udowodnił, że się nadaje do PIS, jednocześnie ma parasol ochronny w formie pozwolenia od capo di tutti capi Jarollożoliboro.

 • mikejar

  Oceniono 20 razy 18

  TO SA PRAWDZIWI PIS DZIELCE. Kombinatorstwo , oszustwo , kretactwo TO GLOWNE CECHY PIS. Nawet przy glosowaniu musza OSZUKIWAC.

  ALFONS BANAS powinien siedziec a nie mowic o zastepcach.

 • pollako

  Oceniono 18 razy 16

  A obwieszony złotem szef jego burdelu też zostanie zastępcą Mariana ?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli i tak frakcja Pedofilów musi przyklepać kandydatów frakcji Sutenerów :-)
  Pedofile i Sutenerzy trzymają się dobrze :-)

 • Gambit szachowy

  Oceniono 14 razy 14

  To ten osobnik jeszcze nie siedzi??!, przecież jego miejsce to kryminał!!, udowodnione oszustwa podatkowe oraz stręczycielstwo- gdyby służbowy chciało się pogrzebać to by doszedł jeszcze handel żywym towarem

 • henryk57

  Oceniono 12 razy 12

  Mamy szczęście że nie zaproponował "Władcy pierścieni" z "spalonego" burdelu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX