Kaczyński o anulowanym głosowaniu: Próba zrobienia afery, nie stało się nic nadzwyczajnego

- Pani marszałek podjęła właściwą decyzję - tak o anulowanym przez Elżbietę Witek głosowaniu w sprawie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa mówił w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński.  Z kolei według posłów opozycji, mogło dojść do naruszenia prawa.

- Pani marszałek podjęła po długim zastanawianiu się właściwą decyzję. Jeżeli spojrzeć na to z jej punktu widzenia - widziała salę, słyszała to, co mówią do niej posłowie z różnych stron - to były podstawy do tego, by przypuszczać, że to głosowanie nie oddaje po prostu woli Sejmu, a to jest podstawa do decyzji marszałka - tak nocne wydarzenia w Sejmie skomentował w rozmowie z TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak dodał polityk, "marszałek ma prawo podjąć taką decyzję, żeby to głosowanie anulować".

- Oczywiście opozycja próbuje z tego zrobić jakąś, jak to oni zwykle nazywają, aferę, a tak naprawdę nie stało się nic nadzwyczajnego. Jedno czy dwa głosowania przedtem pani marszałek trzykrotnie przerywała głosowanie ze względu na jednego posła. Nie znała tego wyniku, który był, żeby było jasne. Nie wiedziała, jaki jest wynik i postanowiła to zrobić jeszcze raz - tłumaczył Jarosław Kaczyński.

- Sejm jest w dużej części nowy. To głosowanie nie jest skomplikowane, a okazuje się, że dla pewnych posłów powodowało ono pewne trudności - skomentował. 

Anulowane głosowanie w sprawie członków KRS

Koalicja Obywatelska przygotowała wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Poseł oczekuje też od Elżbiety Witek pilnego spotkania i przedłożenia wyników anulowanego głosowania.

- Nie może być tak, że przejdziemy do porządku dziennego nad łamaniem prawa, nad łamaniem zasad parlamentaryzmu, nad tym, że większość rządząca w razie niepowodzenia głosowania może po prostu takie głosowanie anulować - mówi szef klubu PO Borys Budka.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Kaczyński rzucił do marszałek Sejmu: "anuluj"? Odtwarzamy, co działo się w nocy w Sejmie >>>

W ocenie posłów Koalicji Obywatelskiej przy anulowanym głosowaniu mogło także dojść do naruszeń kodeksu karnego. Opozycja mówi o ewentualnym przekroczeniu uprawnień, niedopełnieniu obowiązków a nawet - możliwości fałszowania wyników. Dlatego Koalicja chce także złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła powtórne głosowanie w sprawie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa, gdy część posłów - również z opozycji - zgłaszała problemy z głosowaniem. Sprzeciw opozycji wywołał fakt, że marszałek nie podała wyników pierwszego głosowania, a także słowa posłanki PiS Joanny Borowiak: "jest problem, trzeba anulować, bo przegramy".

Więcej o:
Komentarze (166)
Kaczyński o anulowanym głosowaniu: Próba zrobienia afery, nie stało się nic nadzwyczajnego
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 51 razy 41

  Ten człowiek powinien trafić pod Trybunał Stanu jako szef mafii która opanowała struktury państwa ...

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 26

  - "J.Kaczyński: Prawda musi się znaleźć w dokumentach państwowych, książkach, radiu, telewizji, internecie, podręcznikach. Wszędzie.
  08:18 - 10 kwi 2015"
  Ich prawda..PiS-u prawda.
  Kanonizowali towarzysza "ciumka", fałszują głosowanie w sejmie. Co się musi jeszcze wydarzyć żeby te łajzy straciły władzę?

 • moharp

  Oceniono 34 razy 24

  Kaczyński za podżeganie do przestępstwa - do ukarania.

 • czechy11

  Oceniono 36 razy 24

  Nie ma żadnej afery według naczelnika Kacza Dooopa. Fałszowanie głosowania to przecież pikus przy skali grabieży korupcji i kolesiostwa PZPR PiS😂😂😂

 • hp77

  Oceniono 30 razy 22

  to nie próba zrobienia afery , tylko to jest afera , nędzny zaśliniony pokurczu ....

 • senior2244

  Oceniono 26 razy 20

  Pani Witek zeszmaciła się na stołku marszałka znacznie szybciej niż jej poprzednik ogrodnik. Takimi ludźmi obsadza mafiozo zPiSowskiej mafii kurdupel wszystkie stołki ważne dla trzymania za mordę cały kraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX