Prekampania w PO. Partia zatwierdziła kandydatów. Rafał Grupiński na czele "komisji wyborczej"

Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak już oficjalnie są kandydatami w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Na czas prekampanii powołano "komisję wyborczą", którą pokieruje Rafał Grupiński.

- Jednogłośnie zarząd krajowy uznał, że najlepszymi kandydatami Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich będzie pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska i pan prezydent Jacek Jaśkowiak - powiedział na konferencji Grzegorz Schetyna. - Wspaniali kandydaci, wielcy patrioci, ludzie Platformy Obywatelskiej z wielkim doświadczeniem w życiu publicznym i w polityce - zachwalał.

Wybory prezydenckie 2020. Dwoje kandydatów Platformy Obywatelskiej

- Bardzo się cieszę, że możemy rozpocząć prekampanię. Bardzo lubię kampanię, lubię jeździć po Polsce, jestem bardzo zadowolona, że możemy startować i rywalizować o głosy - powiedziała dziennikarzom Małgorzata Kidawa-Błońska. Jacek Jaśkowiak stwierdził na konferencji, że Andrzej Duda "ośmiesza urząd prezydenta i pokazuje, że jest to urząd upartyjniony". - Możemy zapewnić, że u nas będzie inaczej. Ta prekampania pokazuje, że u nas jest demokracja - powiedział prezydent Poznania.

>>> Sławomir Nitras: Jacek Jaśkowiak to poważny kandydat, a nie sparing partner

Schetyna w trakcie kampanii zapowiedział powołanie przez zarząd krajowy PO "komisji wyborczej, która będzie nadzorować prekampanię". Szefem komisji został Rafał Grupiński. Poseł poinformował, że w ramach prekampanii odbędzie się jedna debata 7 grudnia.

Ostateczne wybranie kandydata PO na prezydenta odbędzie się na konwencji 14 grudnia po wystąpieniach kandydatów.

Więcej o:
Komentarze (31)
Prekampania w PO. Partia zatwierdziła kandydatów. Rafał Grupiński na czele "komisji wyborczej"
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 7

  Trzymam kciuki i mam nadzieję , że już od natychmiast zacznie się prężna i dobra kampania, która wyowocuje wygraną jednej osoby z tej dwójki

 • antropoid

  Oceniono 9 razy 7

  Jest prekampania w partii - a jakaś kampania wreszcie w ogóle będzie, Grzesiu?...

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 6

  Platforma Schetyny to taki specyficzny organizm polityczny: po prostu jest - i tyle.

  Na niczym jej specjalnie nie zależy, nawet na odzyskaniu władzy.

 • sunzi15

  Oceniono 5 razy 5

  Psy szczekaja, karawana jedzie dalej.

 • cleryka

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli w tej partii PO 7 listopada odbędą się prawybory,to ja jako zwykły obywatel,nie będę mógł sprawdzić jak liczono głosy.Chyba publicznie to się nie odbęda?

 • urian

  Oceniono 4 razy 2

  Grupiński, jeszcze dodajcie Katarasińską i Schetynę do tej komisji. To będzie trio, że cho, cho.
  Około południa zaczną się zastanawiać czy już się obudzili czy to co wokół to jeszcze sen, a ich prawdziwy problem to czy już czas zmienić pieluchomajtki.

 • krzywelustro

  Oceniono 4 razy 2

  W wyborach prezydenckich nie ma żadnego znaczenia to, który z potencjalnych kontrkandydatów Dudy cieszy się większą popularnością i uznaniem wśród członków PO. Liczba zdobytych głosów zależy od popularności i uznania w całym elektoracie. To pierwsze nie jest tożsame z tym drugim.

  Mało tego. Nie ma również żadnego znaczenia, który z potencjalnych kontrkandydatów Dudy byłby lepszym prezydentem. Co z tego, że byłby, jeśli nim nie będzie, bo wyborcy go nie wybiorą?

  Jedynym kryterium jest to, który z kontrkandydatów Dudy ma realne szanse pozyskać więcej głosów niż on. W tej kwestii prawybory, w których uczestniczą wyłącznie zdeklarowani zwolennicy PO, nie mają żadnego sensu, bo tylko zamydlają rzeczywisty rozkład szans. O wystawieniu kandydata powinni decydować wybitni zaufani eksperci od socjologii w oparciu o rzetelne sondaże prowadzone na reprezentatywnych próbach całego społeczeństwa.

 • spicruta

  Oceniono 5 razy 1

  Oj Jaśkowiak czy nie za dużo chcesz. A kto ciebie będzie popierał.

 • schuja

  Oceniono 7 razy 1

  Taka demokracja, że nikt nie chciał startować, bo z góry wiadomo kto wygra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX