Smolar: Zandberg zdominował wszystkich. "On przerasta o klasę innych polityków"

Aleksander Smolar w Porannej Rozmowie Gazeta.pl odpowiedział na pytania Grzegorza Sroczyńskiego. Nie zaksoczyło go, że Adrian Zandberg już na pierwszym posiedzeniu Sejmu wybił się na tle innych posłów. i "zdominowął całą debatę".

Aleksander Smolar, wieloletni prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, a także publicysta i działacz polityczny, w Porannej Rozmowie Gazeta.pl porozmawiał z Grzegorzem Sroczyńskim o głośnym kontrexpose Adriana Zandberga. Przyznał, że nie zaskoczyło go wystąpienie Adriana Zandberga, bo obserwuje go od dawna. "Nie podzielając jego poglądów, mam świadomość, że on przerasta o klasę innych polityków. Dlaczego? "To nie jest tylko problem retoryczny, to jest także struktura wypowiedzi, hierarchia ważności spraw. On jest bardzo dobry i tutaj to było widać". Skwitował - "On zdominował wszystkich. Zdominował całą debatę". Na prośbę Grzegorza Sroczyńskiego, wyjaśnił czym choćby przebija lidera KO, Grzegorza Schetynę.  Smolar zauważył, że "nawet jeśli docenia się pozytywne cechy Schetyny, to nie jest mówca". Dla PO największą słabością jest język, co widać to na poziomie przekazu - klarował. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (128)
Smolar: Zandberg zdominował wszystkich. "On przerasta o klasę innych polityków"
Zaloguj się
 • pinup

  Oceniono 21 razy 9

  Ja to wiem od 4 lat. Mam nadzieje, ze inni tez dojrzeja przez kolejne 4 do glosowania na Razem w kolejnych wyborach. A Adrian ma charyzme i kregoslup lidera i bedzie prezydentem, ale jeszcze nie teraz. Mam nadzieje, ze nie da sie namowic na kandydowanie w nadchodzacych wyborach, bo kontrkandydat nie jest jego godzien.

 • kanonia1939

  Oceniono 26 razy 8

  Facet wyróżnia się inteligencją. Już na debacie prezydenckiej przed ostatnimi wyborami było wiadomo, że przerasta pozostałych kandydatów

 • dominik171217

  Oceniono 16 razy 8

  a może będzie Adrian vs "Adrian". W każdym razie wolę tego bez :) przecinków a nie Budynia

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 4

  Język polski zna takie powiedzenia jak:
  Niedźwiedzia przysługa,
  Pocałunek judaszowy,
  Pocałunek śmierci...
  Pan Smolar plotąc duby smalone (nomen omen) podpada pod jedno z powyższych.
  Pamiętaj Andrian o powiedzeniu kardynała Richelieu:
  Strzeż mnie boże od przyjaciół, bo z wrogami dam sobie radę!

 • grzeniu22

  Oceniono 22 razy 4

  Przestańcie wreszcie promować tego Zandberga! Przecież przez niego SLD nie dostało się do sejmu w 2015, PiS zdobyło większość... itd.
  Facet może medialnie jest dobry, ale na pewno nie będzie wspólnym kandydatem dla całej opozycji.

 • chlopzlasu

  Oceniono 13 razy 3

  Zandberg ma wiedzę i charyzmę. Niestety poglądy, które głosi oznaczają podatki na poziomie Danii przy dochodach wciąż na poziomie Polski. Naprawdę bezpłatna służba zdrowia. Super. Przy tak niewydolnym systemie to będzie studnia bez dna. Naprawdę bezpłatne szkolnictwo. Świetnie. Skąd weźmie pieniądze? Państwo dobrobytu... w tej części Europy to nie ma szans powodzenia. W Polsce nie ma kultury pracy i oszczędzania na przyszłe pokolenia. Idee Zandberga są utopijne. Ale miło się go słucha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX