Głosowanie ws. KRS. Rzeczniczka PiS odpowiada: "Na sali zapanował chaos"

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości skomentowała decyzję marszałek Sejmu, która podczas wieczornego posiedzenia izby przerwała głosowanie, nie podając jego wyników, a następnie je wznowiła. Według Anity Czerwińskiej powodem był "chaos" i awaria części urządzeń do głosowania.

W czwartek wieczorem w Sejmie odbyło się głosowanie nad kandydaturami do Krajowej Rady Sądownictwa. Pierwsze z głosowań zostało przerwane przez marszałek izby Elżbietę Witek, a następnie je anulowała. Później zarządziła przeprowadzenie powtórnego głosowania. W czasie nocnych obrad na nowych członków KRS wybrani zostali - Marek Ast, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński. Wszyscy z nich są posłami Prawa i Sprawiedliwości.

Rzecznik PiS komentuje podwójne głosowanie w sprawie KRS: "Wezwania do powtórnego głosowania padały ze wszystkich stron sali"

Decyzję marszałek Sejmu skomentowała teraz rzeczniczka PiS. Jak podaje Onet za Polską Agencją Prasową Anita Czerwińska wyznała:

Na sali zapanował chaos, część urządzeń do głosowania nie działała w sposób prawidłowy, a wezwania do powtórnego głosowania padały ze wszystkich stron sali (...); w tej sytuacji marszałek Sejmu podjęła decyzję o anulowaniu trwającego głosowania. Ostateczny wynik głosowania był jednoznaczny i wskazywał wolę Sejmu.

Swoich kandydatów do KRS zgłosiła także opozycja, jednak ani Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej, ani Joanna Senyszyn wspierana przez Lewicę nie otrzymały niezbędnej większości głosów. 

W głosowaniu na członków KRS użyto specjalnej maszynki, z którą parlamentarzyści mają kłopot od dawna. W trakcie pierwszego głosowania część posłów zaczęła zgłaszać problemy techniczne z maszynkami: urządzenie to nie działało także m.in. na miejscu zajmowanym przez Jarosława Kaczyńskiego. Posłowie Lewicy zapowiedzieli już, że złożą wniosek do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie głosowania.

Więcej o:
Komentarze (63)
Głosowanie ws. KRS. Rzeczniczka PiS odpowiada: "Na sali zapanował chaos"
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 26 razy 24

  Jedzie pisowiec 140km/h w terenie zabudowanym, policjant go zatrzymuje a pisowiec mówi że no dobra zawrócę i przejadę ten odcinek jeszcze raz z prędkością 50km/h i będzie ok

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 19 razy 17

  Zrobili z Polski śmieszne państwo. To już nie Polska. To jakieś PiS-owskie "quid pro quo".

 • dlugi0330

  Oceniono 17 razy 15

  Panienka senatora Bonkowskiego dała głos.

 • def11

  Oceniono 17 razy 13

  Trzeba anulować demokrację, bo przegramy.

  PiS

 • yoonac

  Oceniono 17 razy 13

  A Czerwińska wystąpiła sama? Bo zazwyczaj mówi za nią zombie Terlecki.

 • tetradrachma

  Oceniono 10 razy 10

  "Panie prezesie.....zadanie wykonane" ! Polska, ten znienawidzony kraj, upada. Jeszcze nie padlina, a już gnije. Myślicie, że to wina Kaczyńskiego ?! Nie. To wina polskiego motłochu !

 • polak66maly

  Oceniono 16 razy 10

  chaos to ta pani ma w glowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX