Kontrowersyjne słowa podczas wyboru członków KRS w Sejmie. Jest nagranie

- Trzeba anulować, bo my przegramy - powiedziała jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości do Elżbiety Witek podczas posiedzenia ws. wyboru członków KRS. Po tych słowach marszałek Sejmu przerwała głosowanie.

W czwartek w Sejmie odbywało się głosowanie ws. wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Zgłoszonych zostało sześcioro posłów. Kandydatami Prawa i Sprawiedliwości byli: Marek Asta, Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk i Kazimierz Smoliński, Koalicji Obywatelskiej - Kamila Gasiuk-Pihowicz, a Lewicę - Joanna Senyszyn.

Posłanka PiS: Trzeba anulować, bo my przegramy

Po głosowaniu do Elżbiety Witek, marszałek Sejmu, podeszła jedna z posłanek PiS i powiedziała: "Trzeba anulować, bo my przegramy". Słowa te zostały zarejestrowane przez sejmowe mikrofony. Nagranie jako jeden z pierwszych na Twitterze zamieścił Patryk Michalski, dziennikarz RMF FM. Oto fragment posiedzenia z transkrypcją:

Na nagraniu słychać również rozmowę Elżbiety Witek i wiceszefa Kancelarii Sejmu.

- Przegłosujemy przez reasumpcję? - mówi marszałek Sejmu.

- Nie, to nie można tak. Melduję, że wszyscy posłowie, którzy są na sali, zagłosowali. Wyniki mogą być różne - odpowiada wiceszef Kancelarii Sejmu.

Więcej o:
Komentarze (190)
Kontrowersyjne słowa podczas wyboru członków KRS w Sejmie. Jest nagranie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 115 razy 111

  To mówicie, że Kuchciński na dziwki latał rządowym samolotem? To melduję, że w tej kadencji sejmu jest jeszcze bardziej ciekawie. Dziwki są na miejscu.

 • koles751

  Oceniono 65 razy 65

  Po co tracić czas, energię i pieniądze na głosowanie?
  Niech Kaczyński powie po prostu jak ma być. Jedyna kompetencja pisiorów, ziobrów i gówinów to posłuszeństwo podszyte strachem przed odsunięciem od koryta.

 • polak66maly

  Oceniono 50 razy 46

  by przywrocic prawo i sprawiedliwosc w Polsce trzeba bedzie anulowac PiSs.

 • chi-neng

  Oceniono 47 razy 43

  "Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy. Za dużo osób po prostu jest. Naprawdę" - powiedziała do Elżbiety Witek podczas wieczornego głosowania nad kandydaturami opozycji do KRS jedna z posłanek PiS. Słowa dotarły do posłów opozycji.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 34 razy 34

  czym ta qrwa różni się od kuchcińskiego?

 • n29a

  Oceniono 34 razy 34

  Ast, Kownacki i Mularczyk? Przecież to jaja jakieś są..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX