"Trzeba anulować, bo przegramy". Szczerba podaje nazwisko posłanki, która miała to powiedzieć

To Joanna Borowiak z PiS, według Michała Szczerby, miała powiedzieć do Elżbiety Witek: "Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy". Po tym żądaniu marszałek Sejmu powtórzyła głosowanie, nie podając wyników pierwszego. To oburzyło opozycję. - Nie można przerywać głosowania, dlatego że państwo możecie je przegrać - komentował z mównicy Borys Budka.

"Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy. Za dużo osób po prostu jest. Naprawdę" - powiedziała do Elżbiety Witek podczas wieczornego głosowania nad kandydaturami opozycji do KRS jedna z posłanek PiS. Słowa dotarły do posłów opozycji. Ci domagali się od Witek podania wyników głosowania. - Głosowanie, które się odbyło, zgodnie z tym, co pani marszałek mówiła kilkadziesiąt minut temu, powinno zostać ogłoszone - przekonywał z mównicy Krzysztof Gawkowski (Lewica).

Posłanka do Elżbiety Witek: Trzeba anulować

Mimo sprzeciwu opozycji Witek zarządziła, że posłowie jeszcze raz zagłosują i nie podała wyników pierwszego głosowania. Po powtórnym oddaniu głosów na mównicę wszedł Borys Budka, który odtworzył nagranie z prośbą posłanki o anulowanie głosowania. - Nie można przerywać głosowania dlatego, że państwo możecie je przegrać. Stała się rzecz niebywała, pani marszałek, i to nie chodzi o anulowanie czy reasumpcję głosowania, tylko pani marszałek nie dopuściła do ogłoszenia wyników głosowania - powiedział Budka.

>>> "Trzeba to anulować, bo my przegramy" - co wydarzyło się w Sejmie?

Nie jest jasne, która z posłanek interweniowała. W sejmowym stenogramie nie pojawia się nazwisko. Przy kwestii "Trzeba anulować..." wpisana jest standardowa formułka "(Głos z sali)". Według Michała Szczerby do Witek podeszła wtedy Joanna Borowiak. "Słowa #TrzebaAnulowaćBoPrzegramy skierowała posłanka PiS Joanna Borowiak do Marszałek Elżbiety Witek, powodując jej reakcję 'anulowania'. Są one słyszane we włączonym mikrofonie Pani Marszałek. Błędnie przypisywano je posłance B.Bartuś rozmawiającej z wicemarszałkiem R.Terleckim" - napisał na Twitterze Szczerba. Próbowaliśmy skontaktować się z posłanką Borowiak, ale nie odbiera od nas telefonu.

Więcej o:
Komentarze (117)
"Trzeba anulować, bo przegramy". Szczerba podaje nazwisko posłanki, która miała to powiedzieć
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 67 razy 67

  Partia PiS powinna zostać jak najszybciej zdelegalizowana, a jej członkowie dopuszczający się przestępstw (np. Witek i inni) osądzeni i skazani.

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 60

  A co w tym dziwnego , przegrywają to głosowanie do powtórki aż do skutku

 • dinowar

  Oceniono 51 razy 51

  PiS jest jeszcze "lepsze" niż było. Nie przestraszyło się nowej opozycji, żadnych TSUE, UE i innych takich. A co na to lud? Lud milczy, lud przyzwala, lud nie protestuje, choćby z powodu podwyżek. Co się stało z naszym ludem? Łamanie prawa, oszustwa, przekręty, a Ty ludzie milczysz? Wstyd.

 • burn74

  Oceniono 34 razy 34

  Oj,Witek,Witek - po co to wszystko ? Dla wątpliwej "kariery" ? Prędzej,czy pózniej będziesz za to i za inne czyny odpowiadać.Krew człowieka zalewa,jak się patrzy na to niszczenie państwa i demokracji.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 29 razy 29

  Jak to nie można jak można ?

 • tomtg123

  Oceniono 26 razy 26

  Państwo mafijne. Nie żadna przenośnia, PiS to po prostu przestępcy, tacy jak ten Paolo od Banasia, tylko że w garniturkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX