Sondaż prezydencki. Liderem wciąż Andrzej Duda. Na trzecim miejscu Szymon Hołownia

Gdyby teraz odbywały się wybory prezydenckie, na Andrzeja Dudę swój głos oddałoby 41 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazłaby się Małgorzata Kidawa-Błońska, a na trzecim, ex aequo, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sondaż przeprowadziła firma Maison&Partners, a opisał go portal Onet.pl. 51 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę. 21 proc. "raczej" by wzięło udział, 8 proc. - "raczej nie", a 7 proc. "zdecydowanie nie" poszłoby głosować.

Liderem wciąż Andrzej Duda

41 proc. respondentów odpowiedziało, że zagłosowałoby na Andrzeja Dudę, a 21 proc. na Małgorzatę Kidawę-Błońską z Platformy Obywatelskiej. Trzecie miejsce ex aequo w sondażu z 8-procentowym wynikami zajęli dziennikarz Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL. Dalej znaleźli się Robert Biedroń z Wiosny (7 proc. głosów) i Krzysztof Bosak z Konfederacji (2 proc). 12 proc. badanych odpowiedziało, że "trudno powiedzieć" na kogo oddaliby swój głos.

Badanie przeprowadzono na grupie 1064 osób. Wykonała je firma Maison&Partners na internetowym panelu badawczym Ariadna w dniach 15-19 listopada 2019 roku.

Więcej o:
Komentarze (288)
Sondaż prezydencki. Liderem wciąż Andrzej Duda. Na trzecim miejscu Szymon Hołownia
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 51 razy 35

  Pomoże ktoś wskazać jakieś osiągnięcia lub zasługi pana Dudy jako prezydenta ????
  Sam jakoś nic nie mogę wskazać ...

 • js08836

  Oceniono 44 razy 30

  Proszę Was. przestańcie z tym Dudą. Takiego nędznego prezydenta nie było nigdy. Kaczyński był słaby, ale Duda bije go o parę długości. Robią z niego głupa, a on udaje ,że jest ok. Przykład Trumpa, jest wręcz dobitny. Do Polski nie przyleciał i nie przyleci. Jak chcesz ze mną pogadać na korytarzu, to przyleć nad Tamizę bo bo mnie, o wisi. I te jego żałosne pełne patosu przemówienia . Są identyczne, jak archiwalne przemówienia Hitlera i Duce. Treść inna ,ale sposób przemawiania, wnerwiający do szpiku kości. Duda nigdy ne powinien zostać prezydentem , to marionetka bez własnego zdania.

 • ziggybam

  Oceniono 44 razy 24

  Ja pier...., co jeszcze kretyńskiego musiałby zrobić taki Duda, czego dotąd nie zrobił, żeby ludzie przstali popierać tę paździerzową, prezydenturę. A może po prostu pasuje jak ulał do paździerzowej Polski?

 • miniorek

  Oceniono 39 razy 21

  W tym pojechanym kraju koleś prowadzący program "Jaka to melodia" wygrałby z każdym.

 • lica79

  Oceniono 23 razy 19

  Jedyne "osiągniecie" Dudy to fakt że LK przestał być najgorszym prezydentem w historii wolnej Polsko. Jest hańbą że osoba tak pozbawiona elementarnych kompetencji i kwalifikacji pełni tę funkcję

 • wgrego

  Oceniono 32 razy 18

  plastuś na prezydenta? gdzie my żyjemy...., wypada przywołać marszałka, naród wspaniały tylko ludzie k...y

 • jami100

  Oceniono 21 razy 17

  Nie rozumiem jak ktoś rozsądny mógłby oddać głos na gościa, który nie tylko nie stoi na straży konstytucji, ale nawet sam ją łamie. Jego miejsce jest w więzieniu. W normalnym kraju w ogóle nie mógłby kandydować. Myślę że im bliżej wyborów, dotrze to do sporej grupy wyborców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX