Donald Trump nie odwiedzi Polski w tym roku. Prezydent Andrzej Duda spotka się z nim w Londynie

Choć szef gabinetu Andrzeja Dudy zapowiadał, że prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski jeszcze w 2019 roku, tak się nie stanie. Prezydenci spotkają się jednak w Londynie, przy okazji grudniowego szczytu NATO.

W piątek 15 listopada Donald Trump potwierdził, że przyleci na grudniowy szczyt NATO w Londynie. Ten odbędzie się w dniach 3-4 grudnia, nieco ponad tydzień przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Wydawać by się mogło, że wizyta prezydenta USA w Europie to dobra okazja, aby odwiedzić Polskę. Z doniesień Wirtualnej Polski wynika jednak, że takich planów nie ma.

>>> "Mam ważną wiadomość dla Polski". Trump o odwołanej wizycie

Donald Trump nie przyleci do Polski w 2019 roku, bo nie ma ku temu powodu

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadał we wrześniu, że prezydent Donald Trump przyleci do Polski jeszcze w tym roku. Zapytany o plany związane z wizytą amerykańskiego prezydenta w Polsce rzecznik prasowy Andrzeja Dudy powiedział jednak teraz, że "nie ma pełnej wiedzy na ten temat".

- To zależy nie tylko od nas, ale i od strony amerykańskiej. Prezydent Duda spotka się natomiast z prezydentem Trumpem w Wielkiej Brytanii - powiedział wp.pl Błażej Spychalski.

Anonimowy informator Wirtualnej Polski, który jest zaznajomiony z sytuacją, sugeruje, że obecnie nie ma zasadniczej przyczyny, aby taką wizytę w Polsce organizować.

- Prawda jest taka, że z perspektywy Amerykanów oni już uregulowali swój "dług", zgadzając się na spotkanie w Nowym Jorku (przy okazji szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku). Zresztą podpisano tam dokumenty, które Trump miał podpisać w Warszawie. Trudno powiedzieć, dlaczego ludzie prezydenta zapowiadali tę wizytę przed końcem roku. To od początku było mało realistyczne - powiedział rozmówca WP. 

Odwołana wizyta Donalda Trumpa. Prezydent USA miał odwiedzić Polskę we wrześniu

Przypomnijmy, że Donald Trump miał przylecieć do Polski 1 września br., na uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Wizyta ta została jednak odwołana. Oficjalnym powodem takiej decyzji był nadciągający nad Stany Zjednoczone huragan Dorian. Zamiast prezydenta USA do Warszawy przyleciał wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. Od tamtej pory spekuluje się na temat tego, kiedy Donald Trump znów odwiedzi Polskę. 

Więcej o:
Komentarze (89)
Donald Trump nie odwiedzi Polski w tym roku. Prezydent Andrzej Duda spotka się z nim w Londynie
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 24 razy 24

  Chcecie powiedzieć ze Szczerski wylatał te 600 tysięcy na koszt podatnika w tym roku po próżnicy a jego zapowiedzi o już nadciągającej wizycie Trumpa to był bajer? Dobrze ze chociaż opaleniznę z Tanzani przywiózł i nawiązał stosunki handlowe z Zanzibarem😂😂

 • kaczychlam

  Oceniono 20 razy 18

  i jak sie czujecie pisowskie podnuzki??? jesteście załosnymi klientami tego mitomana...ale wy śmialiście sie oburzac na postawe kolanową??? załosnie zakompleksieni psycho katolskie Szmatyy

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 16

  Adrian bedzie musiał wylizać Dudę w Londynie. Jakie to niepatriotyczne 😂😂

 • js08836

  Oceniono 17 razy 15

  Kiedy dotrze do pisiorów, że Trump uzyskał, to co chciał, a teraz mogą go pocałować. Trump nie musi nic. To nie USA zabiegają oto by kupować ich samoloty, rakiety itp. To rząd musi o wszystko zbiegać. A niby dlaczego ? Pisiory wpadły w własna pułapkę rozkręcając histerię o rzekomej inwazji Rosji na Polskę . Macierewicz bredził o jakim przesmyku chyb suwalskim. Trump nie przyjechał we wrześniu, wolał pograć w gol. Nie przyjedzie w tym roku, nie przyjdzie w ogól durnoto pisowska. Kolejna totalna kompromitacja kancelarii prezydenta Dudy. Nic się nie zmieniło. Jak dziadostwo było za L. Kaczyńskiego tak teraz jest jeszcze gorzej.

 • gorzki_pl

  Oceniono 14 razy 12

  zaprosiłem mojego bogatego znajomego na moje imieniny
  niestety nie przyszedł, ale za to dzisiaj się z nim spotkałem pod kauflandem - dał mi odprowadzić swój wózek i mogłem wziąć złotówkę

 • jerzysm42

  Oceniono 9 razy 9

  Po co Trump ma przyjeżdżać do Polski, On już swoje miliardy zarobił za puste obietnice i trochę szmelcu.
  Dla Trumpa duda jest tylko parobkiem.

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 9

  Boże a Adrian już ćwiczył język u prezesa abydobracsie do mocarstwowej dudy😂😂😂

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 8 razy 8

  Spoko. Przyleci po wyborach. Tylko nie wiem czy po naszych,czy po tych w USA. Pewnie nie będą już prezydentami, więc będą się mogli spotykać co weekend.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX