Lech Wałęsa spotkał się w Białym Domu z Mike'em Pence'em. "Zabiegam, by USA odzyskały przewodzenie"

Przebywający w Waszyngtonie były prezydent Lech Wałęsa spotkał się w Białym Domu z Mike'em Pence'em. Po spotkaniu powiedział, że przekonywał amerykańskiego wiceprezydenta, by Stany Zjednoczone ponownie objęły przywództwo na świecie.

Podczas spotkania z polskimi dziennikarzami Lech Wałęsa poinformował, że rozmowa z wiceprezydentem USA dotyczyła sytuacji na świecie i konieczności wypracowania "mądrzejszych i lepszych" rozwiązań.  - Ale żeby to było mądrzejsze i lepsze, to musimy wydyskutować. Dlatego że po tamtej brudnej epoce nikt nikomu nie wierzy - powiedział były polski prezydent.

Spotkanie Lecha Wałęsy z Mike'em Pence'em

Lech Wałęsa dodał, że Europa nie znalazła odpowiedzi na pytanie, na jakim fundamencie zbudować nowy porządek na kontynencie i że Stany Zjednoczone, jako supermocarstwo, powinny podpowiedzieć, jaki fundament wybrać pod tę budowlę.

>>> "My, Naród!". W 1989 roku Wałęsa wygłosił historyczne przemówienie w Kongresie

- Ja jako rewolucjonista nie widzę pomysłów, nie widzę przewodzenia - ubolewał Lech Wałęsa. Tłumaczył, że świat potrzebuje nowych rozwiązań nie w kategoriach "dolarów i wojowania", ale programów i krajów do ich wykonania.

- Wszystkie organizacje ze starej epoki muszą ulec przeformowaniu, poprawieniu na czasy, w których przyszło nam żyć - od demokracji przez system ekonomiczny i wiele innych rozwiązań. Zabiegam o to, by Stany Zjednoczone odzyskały przewodzenie - stwierdził Wałęsa, cytowany w depeszy PAP, opublikowanej m.in. przez tvn24.pl,

Wiceprezydent Mike Pence napisał na Twitterze, że było dla niego zaszczytem spotkać Lecha Wałęsę, którego nazwał "orędownikiem wolności i demokracji".

Więcej o:
Komentarze (122)
Lech Wałęsa spotkał się w Białym Domu z Mike'em Pence'em. "Zabiegam, by USA odzyskały przewodzenie"
Zaloguj się
 • me_on_gazeta

  Oceniono 16 razy 12

  Medrzec europejski spotkał się z mędrcem amerykańskim i pomędrkowali :D

 • ernst-lemingway

  Oceniono 16 razy 10

  Uff, OTUA poleciał za ocean, jest pare dni odpoczynku od niezrozumiałych bredni. W USA mają inne standardy: posłuchaja, pokiwają głowami nad tym bełkotem, poklepią po plecach i odeslą do domu, ot rutyna. Nikt się nie będzie nad nim zbytnio roztkliwiał. Gdy wróci to znowu może oddać niedźwiedzią przysługę totalnym.

 • myszoptak

  Oceniono 14 razy 8

  Co ten wózkowy elektryk wymyśla?

 • badenhose

  Oceniono 18 razy 8

  I ja mu mówię wówczas "Mike, rób tak jak ja robiłem, zabiegaj by USA odzyskały przewodzenie"

 • jozbieszczad

  Oceniono 28 razy 8

  Litości.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 24 razy 8

  "Ja jako rewolucjonista nie widzę pomysłów, nie widzę przewodzenia"
  Jako elektryk powinien wiedzieć, że przewodzeniem zajmują się elektrycy, a nie rewolucjoniści. Chyba że występuje jako Bolek-kabel, który jakieś doświadczenie ma, nie tyle w przewodzeniu, co w przesyłaniu danych.

 • onduma

  Oceniono 23 razy 7

  Niewolnik prosi pana aby nim rzadzil

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX