Dwoje posłów KO zagłosowało za wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego. Teraz tłumaczą

Gabriela Lenartowicz i Marek Hok - dwoje posłów Koalicji Obywatelskiej poparło wniosek o wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Od głosu wstrzymał się inny poseł KO Jacek Protas. Parlamentarzyści wyjaśniają, że to efekt awarii urządzenia do głosowania.

Sejm udzielił rządowi Mateusza Morawieckiego wotum zaufania. Za zagłosowało 237 posłów. Przeciw było 214, a trzech posłów wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziło wystąpienie, w którym premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na zadane mu, w trakcie debaty nad expose, pytania.

Wśród parlamentarzystów, którzy poparli rząd Morawieckiego, znalazło się też dwoje posłów Koalicji Obywatelskiej - Marek Hok i Gabriela Lenartowicz. Oboje w rozmowie z Onet.pl podkreślają, że doszło do pomyłki. Według posłanki, przyczyną była awaria systemu głosowania.

"Problemy z nową karta do głosowania. Nie tylko moje, jak się okazało. Zdarzało się też w poprzedniej kadencji ale nie dotyczyło tak newralgicznych głosowań" - skomentowała parlamentarzystka na Twitterze.

"Jak się okazuje, system elektronicznego głosowania w Sejmie bywa zawodny..." - napisał Marek Hok.

Od głosu według oficjalnych wyników wstrzymał się z kolei poseł KO Jacek Protas.

"Informuję, że podczas dwóch pierwszych głosowań moje urządzenie do głosowania błędnie pokazywało wyniki" - wyjaśnił polityk.

Troje parlamentarzystów zapowiedziało złożenie sprostowań do protokołu.

Więcej o:
Komentarze (208)
Dwoje posłów KO zagłosowało za wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego. Teraz tłumaczą
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 40 razy 38

  Czy mam rozumieć, że teoretycznie automatyczny system głosowań w SEJMIE jest taki:
  w małym pokoiku na półpięterku, na którego drzwiach jest tabliczka IT, siedzi dwóch facecików, którzy ręcznie jednym wyłączają, innym włączają , a jeszcze innych przełączają z TAk na NIE i vv? Jeśli taki jest system, to słuszną linię ma Nasza Partia!

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 37

  Pamiętajmy kto rządzi administracją w sejmie. Grzegrzółka. Mało pamiętał o lotach Kuchcińskiego. I jak się zrobiło gorąco to też na urlop ptaszyna poszła..

 • slabe

  Oceniono 24 razy 20

  Jaki kraj, taki parlament. naród wybrał, naród przez cztery lata będzie zaciskał pasa. Czekają nas podwyżki cen na wszystko. Nie obniżą progów podatkowych, rzucą wirtualną kasę i będą ściągać wirtualne podatki, a potem to wszystko .... No cóż, widziały gały co brały.

 • mapi7

  Oceniono 21 razy 19

  Rząd PiSu oceniam bardzo negatywnie!

 • mozart

  Oceniono 21 razy 19

  Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 27 razy 19

  PiS jest zdolny do każdego oszustwa :-)
  Jak to komuniści :-)
  Wykluczyć manipulacji kartami i czytnikami nie można :-)

 • maaac

  Oceniono 23 razy 17

  Cóż - wlepiam link o tym, jak posłowie PiS tez się mylą ale trolle PiSu wiedza lepiej. Myli się tylko PO.

 • yuo7leo9

  Oceniono 20 razy 16

  235 versus 216 Uważam, że to niezły wynik. PiS ma nadwyżkę tylko 19 głosów - i cała reszta była przeciw (zakładam, że posłowie KO nie chcieli głosować za rządem Morawieckiego)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX