Po expose Morawieckiego. Schetyna przemawiał, Kaczyński wyszedł z sali. Wezwał Ziobrę i Gowina

Gdy Grzegorz Schetyna przemawiał po expose Mateusza Morawieckiego, Jarosław Kaczyński opuścił salę plenarną. Zanim jednak wszedł do pomieszczenia, za plecami marszałka Sejmu wezwał Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.

Grzegorz Schetyna zabrał głos po wystąpieniach premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zaczął, mówiąc, że nie wie, do którego expose ma się odnieść. Jego zdaniem prezes PiS wygłosił drugie expose, bo to pierwsze, które zaprezentował Mateusz Morawiecki, nie było takie, jakie powinno być. Lider Koalicji Obywatelskiej powiedział także, że nowy rząd będzie sterowany z siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej.

- Dużo mówiliście o kontynuacji, dużo mówił o tym premier Morawiecki, że ten rząd będzie rządem kontynuacji i z tym się zgodzę. Będzie kontynuował waszą pisowską nieudolność, łamanie prawa, zasad demokracji, brutalną propagandę i kłamstwa - mówił Grzegorz Schetyna podczas swojego przemówienia.

Pierwsze posiedzenie Sejmu. "Prezes PiS mówi Gowinowi i Ziobrze, by szli za nim"

Lider Koalicji Obywatelskiej krytykował premiera Mateusza Morawieckiego i rząd PiS, co wywołało głosy sprzeciwu słyszalne z prawej strony sali plenarnej Sejmu. Tam rozegrała się także ciekawa scena, o której na Twitterze napisał dziennikarz Gazety.pl Jacek Gądek. Gdy Grzegorz Schetyna wszedł na mównicę, Jarosław Kaczyński poderwał się ze swojego miejsca i wyszedł do pokoju za plecami marszałka Sejmu. "Po drodze prezes PiS mówi Gowinowi i Ziobrze, by szli za nim. To idą" - relacjonuje Jacek Gądek.

Więcej o:
Komentarze (274)
Sejm. Podczas przemówienia Schetyny Jarosław Kaczyński wyszedł z sali. Wezwał Ziobrę i Gowina
Zaloguj się
 • chopinn

  Oceniono 80 razy 72

  Cham z Zoliboza. I ten tchorz poucza narod jak maja zyc. Co za chory psychicznie, zakompleksiony stary kawaler...

 • siwywaldi

  Oceniono 57 razy 51

  Jarek dobrze przewidział, że tym razem opozycja zacznie walić po pysku bez cienia litości. :-)

  Więc na początek Schetyna z radością i niemałą satysfakcją wyrzygał pisowi to co zbierało mu się na żoładku przez cztery ostatnie lata :-) A później poprawił Zandberg, obiecując Kaczyńskiemu aż TRZY ustawy, z istoty będące tzw. "propozycją nie do odrzucenia".
  Oj ciężkie dla was czasy idą i coraz czarniejsze chmury zaczynają wisieć nad Nowogrodzką... :-)

 • zd46

  Oceniono 40 razy 40

  Panie Kaczyński, to wyjście z sali plenarnej Sejmu, nie jest dla pana, pan i nawet, jako Kaczyński, nie jest wymieniony w żadnym artykule Konstytucji RP a więc jest pan uzurpatorem i intruzem. Sejm nie powinien i nie może być traktowany jak "kanciapa" partii PiS, z krzątającym się spadkiem po gen. Janiszewskim, Basią. Jeśli pan nie ma kultury obycia i inteligencji, to powinien pan znać prawo i obyczaje polskiego parlamentaryzmu. Nie musi pan wszystkiego burzyć. W historii Polski był Kazimierz Odnowiciel a teraz jest Jarosław Buldożer-Burzyciel, "królik rasy mieszanej"

 • wieraku

  Oceniono 44 razy 40

  Expose pana Morawieckiego i dyktatora Kaczyńskiego to kpina z nas, Polaków. Czy oni uważają, że jesteśmy głupi? Dzisiaj Unia Europejska skwitowała niszczenie demokracji w naszym kraju przez PIS i jago Guru. A oni przemawiają do tłumu , czy żyjemy w czasach Nerona? Skandal. Precz z nimi, precz z kłammcami i niszczycielami naszej wolności. Precz.

 • eclipse97

  Oceniono 36 razy 34

  Jak pieski na sznurku, Ziobro i Gowin. Niby dwaj dorosli faceci, z innych partii, a leca gdy kurdupel kiwnie palcem. Zalosne, i pogardliwe.

 • chateau.respawned

  Oceniono 35 razy 31

  Schetyna ma rację.
  To się w głowie nie mieści, że szeregowy poseł za nic politycznie nieodpowiadający odwołuje "na stronę" ministrów rządu, w którym nie jest premierem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX