Schetyna podsumował expose Morawieckiego: "Nie można opierać polityki na dyrdymałach"

Grzegorz Schetyna  jako drugi wystąpił po expose Mateusza Morawieckiego i przemówieniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział m.in., że deklaracje premiera to "dyrdymały".

Grzegorz Schetyna wchodził na mównicę sejmową zaraz po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaczął od stwierdzenia, że nie wie, do którego expose powinien się odnieść - premiera Morawieckiego czy prezesa Kaczyńskiego.

Grzegorz Schetyna komentuje expose Mateusza Morawieckiego: "Nie można opierać polityki na dyrdymałach, jakie Pan opowiada, Panie premierze"

- Drugie expose... widocznie trzeba było poprawić, bo nie zostało powiedziane tak, jak oczekuje prezes. (...) Faktycznym twórcą tego rządu jest prezes Kaczyński, widzieliśmy to na Nowogrodzkiej - zaczął swoje wystąpienie Grzegorz Schetyna. Polityk wyraził obawę, że rząd będzie kontynuował dotychczasową politykę "nieudolności, łamania zasad prawa i kłamstwa".

- Ten sam premier, ci sami ministrowie, którzy odpowiadają za zapaść, drożyznę, podwyżki cen, są w tym samym miejscu. (...) Upadek polskiej polityki w Europie, w świecie. Jak to jest,  jeżeli mówicie o pieniądzach europejskich, a już dziś wiadomo, że 20 procent budżetu UE będzie mniej dla Polski. Mówicie o normalności, a normalność to prawda, uczciwość i rządy prawa - a wy to wszystko łamiecie, dzień w dzień - kontynuował Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący PO wypunktował także samego premiera Morawieckiego, któremu zarzucił, że jest jedynym premierem, który został dwukrotnie skazany za kłamstwo wyborcze. - Przez cztery lata obiecujecie (...). Obiecywał pan auta elektryczne, gdzie one są? Gdzie jest prom, przemysł stoczniowy? Została wstęga. Obiecaliście oddłużenie szpitali? A są zadłużone najbardziej w historii, na 14 miliardów. A 100 tysięcy obiecanych mieszkań? Wybudowano ich niecały tysiąc. To jest prawda o waszym sztandarowym programie - punktował dalej Grzegorz Schetyna. Następnie polityk skierował się bezpośrednio do Mateusza Morawieckiego. - Nie można opierać polityki na dyrdymałach, jakie Pan opowiada, Panie premierze - dodał na zakończenie wystąpienia. 

Więcej o:
Komentarze (144)
Grzegorz Schetyna podsumował expose Mateusza Morawieckiego: "Nie można opierać polityki na dyrdymałach"
Zaloguj się
 • ka2

  Oceniono 33 razy 21

  Morawiecki całkiem odpłynął. Tego się nie da słuchać, propaganda i słownictwo jak za komuny. Jakbym Gomułkę albo Gierka słyszała

 • zd46

  Oceniono 27 razy 17

  Ma to obraz paranoi politycznej. Zepsuliście państwo a teraz chcecie zabrać się za konstytucję? Nie ma warunków, nie macie mądrych umysłów, które by mogłyby poprawić konstytucje, sam Paruch, Suski, Dworczyk, Piotrowicz i paru biskupów, to stanowczo za mało. Spod ich piór i z ich umysłów wyszedłby „kompostownik” wymieszny z katechizmem i cysternami „wody poświęconej”. Ponadto panie Morawiecki z prezesem, Konstytucja, to nie śmietnik, w który można wrzucać nieposegregowane śmieci. Konstytucja, to nie brudna odzież, którą zmienia się do prania. Natomiast „preambuła” powinna odwoływać się do uczciwości rządzących i powinna zostać zastąpiona: obowiązkiem mówienia prawdy NARODOWI, zakazem łgarstwa i zakazem prowadzenia politycznego oszustwa a także powinna ograniczać możliwość bycia posłem lub senatorem JEDYNIE dwie (2) kadencje, bez wyjątków.

 • rozterka47

  Oceniono 21 razy 15

  Musze się ze Schetyna zgodzić , nie można opierać polityki na dyrdymałach wygłoszonych w exspose Premiera .

 • arbor_1

  Oceniono 18 razy 10

  Brawo panie Grzegorzu -- trzeba rzeczy nazywać po imieniu. Kłamstwo jest kłamstwem, obietnice nie do spełnienia są oszustwem, człowiek używający kłamstwa do zwycięstwa w wyborach jest szlbierzem.

 • lubicz56

  Oceniono 11 razy 7

  Ale skowyt pisichsynów :) Dla waszej wiadomości i przypomnienia, to nie Schetyna wyglaszal dzisiaj exposé, tylko wasz donator od miski ryzu czyli bankster Pinokio.

 • sunzi15

  Oceniono 12 razy 6

  Ad. @zebrzec "nie lansujcie tego goscia przez którego Piss rządzi dalej, dzisiaj najlepsze wystapienie miał Zandberg!"

  PiS dorwal sie do wladzy przez rozroby Zandberga,
  a rzadzi dalej przez roz PiS dziel w opozycji,
  ktory jako 5-ta Kolumna PiS zrobila lewica,
  z Biedroniem i Zandbergiem na czele,
  a za swiatlym poparciem GW.

  Schetyna z KO realizowal zwycieska strategie integracji opozycji,
  w czym lewackie kretyny polityczne, wspierane przez GW, przeszkodzily.

  To przez ich POPiSy PiS do spolki z KK rzadzi dalej.

 • jmma777

  Oceniono 8 razy 6

  PiSiaków owładnęła nowa fala - dyrdymalizmu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX