Spór w rządzie. Adam Lipiński krótko o partii Gowina: My przetrwamy, oni nie

- Nie wierzę w bunt naszych koalicjantów. To byłoby całkowicie destrukcyjne, przede wszystkim dla nich. My przetrwamy, oni nie przetrwają - powiedział Adam Lipiński. Wiceprezes PiS skomentował w ten sposób spór wewnątrz obozu rządzącego, dotyczący limitu 30-krotności składek.

Adam Lipiński mówił o 30-krotności składek na antenie RMF FM. Skomentował twardą deklaracją Jarosława Gowina, że jego ugrupowanie nie poprze projektu PiS w sprawie zniesienia limitu.

- Przecież formacja Jarosława Gowina wygrała z nami wybory tylko dzięki Prawu i Sprawiedliwości. Jeśli oni odwracają się od nas w takich sprawach, to my możemy odwrócić się od nich w innych sprawach - powiedział. - To są realia polityczne i ja nie wierzę w jakiś bunt naszych koalicjantów. To byłoby całkowicie destrukcyjne, przede wszystkim dla nich, my przetrwamy, oni nie przetrwają - dodał.

30-krotność składek ZUS. Lipiński o skazywaniu na "niebyt" koalicjantów

Lipiński podkreślił, że jeśli PiS "obrazi się" na któregoś z koalicjantów, to ta formacja zostanie skazana na "niebyt polityczny". - Muszą to brać pod uwagę. Na uwagę prowadzącego audycję Roberta Mazurka, że stanowisko Jarosława Gowina w tej sprawie jest jednoznaczne, Lipiński odparł: - No to zobaczymy, jak się zachowają w czasie głosowania, jestem tego bardzo ciekaw - stwierdził.

Co to jest 30-krotność składek ZUS

Aktualnie, jeśli czyjeś roczne dochody przekroczą 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce (w 2020 r. byłoby to ok. 156 tys. zł. brutto), to przestaje się płacić składki na ZUS. Zniesienie limitu oznaczałoby, że te osoby zaczną je płacić. Dotknęłoby to ok. 370 tys. pracowników oraz ich pracodawców. Rząd Mateusza Morawieckiego liczy jednak, że tą drogą uzyska rocznie do budżetu ponad 7 mld zł.

Więcej o:
Komentarze (102)
Spór o 30-krotność składek ZUS. Adam Lipiński o koalicjantach: My przetrwamy, oni nie
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 31 razy 29

  Hehe, ciekawe!

  Czyżby już Latający Cyrk Korwina był o krok od podpisania umowy koalicyjnej z PiS? Będa psychole i naziole w rządzie PiS mieli swoje resorty, czy tylko za przystawki będą robić, za stanowiska w spółkach skarbu państwa?

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 20

  Towarzyszu Adamie, jest DOKŁADNIE odwrotnie !
  Wy będziecie trwać do chwili, w której Prezes uda się na Powązki, tym razem nie na miesięcznice, ale NA ZAWSZE, a moment ten zbliża się nieuchronnie. :-)
  Bo wtedy wasze młode wilki rzucą się do gardeł, niczym "wierchuszka" KPZR po śmierci Stalina, a następnie Berii i gdzie Chruszczow nie zawahał się wyjąć pistoletu i skierować go w stronę dawnych towarzyszy....

  a gowin ze swoja kanapową i popieraną przez środowiska kościelne partyjka, spokojnie przetrwa... :-)_

 • piotraa81

  Oceniono 22 razy 20

  Co przetrwacie bez większości w sejmie? Szybko stracicie władzę bez swoich koalicjantów... czego wam życzę :-)

 • marywil2012

  Oceniono 20 razy 18

  Przypomnijmy wszystkim kim jest Lipiński. Przede wszystkim jest ojciem chrzestnym Karola Kosa, byłego już dyrektora technicznego (od czasów rządów PiS) w KGHM, który jest zamieszany w proceder ustawiania przetargów o łącznej wartości 3,2 mln zł. O wykrytych nieprawidłowościach spółka nie zawiadomiła prokuratury.
  Polecam zainteresowanym.
  Mafia pisowska działa dalej.

 • free-gtz

  Oceniono 13 razy 11

  To co chce zrobić PiS w sprawie 30-krotności jest dzisiaj zwykłą kradzieżą i nie ma tu żadnego uzasadnienia tego czynu. Dodatkowo chcą obarczyć przyszłe pokolenia czyli nasze dzieci i wnuki niewydolnością ZUS i głodowymi emeryturami. Taka jest prawda kochani Rodacy. Zacznijcie w końcu myśleć i wywalcie tych" dyletantów" na śmietnik historii.

 • radon13

  Oceniono 14 razy 10

  Gowin w odróżnieniu od PIS ma pewną zdolność koalicyjną, choćby z PSL.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 9

  Lipiński, tylko 6 mandatów dzieli was od odsiadki. Bez Gowina i jego posłów jako formacja polityczna nie przetrwacie.

  Jak tylko PiS straci 6 posłów (na rzecz opozycji) opozycja powoła nowy rząd, z nowym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym który dochodzenia przeciwko Kaczyńskiemu w sprawie dwóch wież nie będzie zamiatał pod dywan.

  Bez tych 6 posłów Giertych zamknie Kaczyńskiego w areszcie (żeby nie mataczył), a bez Kaczyńskiego PiS się rozpadnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX