Donald Tusk dobrze zrobił, że wycofał się z walki o prezydenturę. Twierdzą tak nawet zwolennicy KO [Sondaż]

73 proc. badanych uważa, że Donald Tusk słusznie postąpił, nie decydując się na start w wyborach prezydenckich. Również wielu zwolenników Koalicji Obywatelskiej dobrze ocenia decyzję szefa Rady Europejskiej.

Tak wynika z sondażu publikowanego przez "Rzeczpospolitą". Na pytanie "jak ocenia pan/i decyzję Donalda Tuska o rezygnacji z kandydowania w wyborach prezydenckich" 49 proc. odpowiedziało "zdecydowanie dobrze".

Tusk nie wystartuje w wyborach. Według respondentów do dobra decyzja

Odpowiedź "raczej dobrze" wskazało 24 proc. badanych. 12 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć". Jako "zdecydowanie złą" decyzję Tuska oceniło jedynie 6 proc., a 9 proc. odpowiedziało "raczej źle". 

Jak informuje dziennik, z badania wynika, że aż 70 proc. zadowolonych z decyzji Tuska to wyborcy Koalicji Obywatelskiej.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie przez pracownię IBRiS w dniach 8-9 listopada. Próba wynosiła 1110 respondentów.

Więcej o:
Komentarze (128)
Donald Tusk dobrze zrobił, że wycofał się z walki o prezydenturę. Twierdzą tak nawet zwolennicy KO [Sondaż]
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 43 razy 27

  Pisie tak sponiewierały ten kraj że lepiej będzie jak zostanie w UE. Tam bardziej się przyda a tu od czasu do czasu niech przyjedzie żeby bolszewikom woda pod deklem się zagotowała.

 • palo_ma1

  Oceniono 32 razy 22

  Gdy na ulicy spotykasz bluzgającego na Ciebie kloszarda, to spokojnie odchodzisz, nie wdając się z nim w utarczkę.

 • a.k.traper

  Oceniono 26 razy 16

  Już dawno o tym pisałem by nie rozmieniał się na drobne i szedł głównym nurtem europejskim. Kwik w chlewiku i walka o dostęp do korytka niech trwa.

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 14

  Oczywiście, ze TAK.
  TO BYŁA JEDYNA SŁUSZNA DECYZJA.
  W tym i Jego przypadku.
  Straciłby dużo i nieodwracalnie w oczach zdrowo- i trzeźwo-myślących, elektoratu, KTÓRY GO NAPRAWDĘ CENI I DOCENIA, świata, a co gorsze szacunek DLA SIEBIE SAMEGO, gdyby podjął inna decyzję.
  TO KACZE BAGNO JAKIE LEJE SIĘ W POLSCE, NIE JEST
  KONKURENTEM NI RYWALEM DLA POLITYKA Z KRWI I KOŚCI, Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA, Z PONDUSEM I GODNYM TEGO MIANA, NA MIARĘ ŚWIATOWĄ .
  Z TYM BAGNEM NIE POWINNO SIĘ I NIE NALEŻY PARAĆ.
  A szczególnie po tym co pokazali do tej pory w stosunku do owego polityka!

 • gordejuela

  Oceniono 29 razy 13

  Tez bym tak zrobil na jego miejscu.Jest poteznym,powszechnie znanym na swiecie iw szedzie szanowanym politykiem.Czeka go kolejne ,wazne stanowisko.Rozmawia jak rowny z rownym z najpoteznijeszymi ludzmi swiata.PO co mu ten gnoj tu na miejscu,szkoda zycia .To mady czlowiek,duma Polski

 • borman60

  Oceniono 12 razy 10

  Śmieszny wysyp szefernakerów .Pisiory nie mają polityka takiej klasy jak Tusk .

 • ttako

  Oceniono 16 razy 10

  Nikt normalny by tu nie wrócił. Po co? Żeby być gryzionym przez malutkich idiotów? Zeby rodzina żyła w pislamskim piekle polowania Zbysia i spółki?

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 10 razy 8

  Biedne pis.dzielskie trolle.... A tyle już miały gotowych przekazów do wklejania i zdechło, ależ Ten Tusk je załatwił, i teraz musza kombinować....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX