Komentarze (124)
TSUE podważy reformy PiS? Dzisiaj wyrok ws. KRS i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • hiperon59b

  Oceniono 4 razy 2

  A kiedy poznamy listy z poparciem sędziów do KRS? Wszyscy się zachwycają panią marszałek Witek, że taka rozmowna i będzie inaczej prowadzić obrady sejmu itp. To tylko pozory, pani Witek jest też z pisiej zgrai sterowana przez Prezesa. Pan Dworczyk w sprawie wyroku TSUE powiedział coś takiego, że może ten wyrok będzie musiał ocenić nasz TK. Ten dyletant Dworczyk powinien wiedzieć że TK może oceniać zgodność ustaw z konstytucją a nie wyroki innych sądów.

 • 2stan13

  Oceniono 2 razy 0

  Do 12saurom i podobnych w treści komentarzy. 1) Nasza Ojczyzna Rzeczpospolita Polska jest z własnej woli pełnoprawnym członkiem UE, a TSUE jest najwyższym sądem w UE i jego wyroki są ostateczne, tak jak wyroki SN w RP, o czym stanowi Karta praw podstawowych traktatu Lizbońskiego, który podpisał śp. LK, a warto zaznaczyć, że traktat Schengen zniósł wewnętrzne granice między państwami, które są członkami UE. 2) Art. 187 konstytucji RP stanowi w ust.1: "Krajowa Rada Sądownictwa składa się z: a pkt 3) stanowi: " czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów." Tak więc obie izby apartamentu RP, czyli Sejm i Senat, mają prawo do wybrania łącznie wyłącznie 6 członków KRS. A Art. 187 ust. 1 konstytucji RP w pkt 2 stanowi, że 15 członków KRS wybiera się z pośród sędziów SN, SP, SA I SW - co oczywiste jest, że jest to prerogatywa dla sędziów, a nie parlamentu, ani tym bardziej rządu, czy prezydenta, którzy mają swoich członków w KRS zgodnie z art.187 ust.1 pkt.1 konstytucji RP. REASUMUJĄC, OBECNY SKŁAD KRS JEST NIEZGODNY Z POSTANOWIENIAMI ART. 187 KONSTYTUCJI RP! TAKIE SĄ FAKTY i ZGODNIE Z WYROKIEM TSUE NASZ SN JEST WSKAZANY JAKO JEDYNY ORGAN DO NAPRAWIENIA ZŁAMANIA KONSTYTUCJI PRZEZ PiS PRZY POWOŁANIU SKŁADU OBECNEJ KRS ORAZ IZBY SD w SN. TYLKO TYLE I AŻ TYLE!

 • marek_k62

  Oceniono 4 razy 0

  "Narodowi socjaliści postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. Wszyscy aktywni zawodowo prawnicy zostali zrzeszeni w jednym związku zawodowym – NS Rechtswahrerbund. „Sąd honorowy" tej organizacji dysponował całym zestawem surowych narzędzi dyscyplinarnych i kar...
  ...
  ...Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie. Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości."

 • burn74

  Oceniono 6 razy 0

  Sensacja-rewelacja ! PiS ogłosiło,że zwróci się po wyroku do TK,czy jest zgodny z Konstytucją. "Odkrycie towarzyskie" będzie decydowało !

 • onduma

  Oceniono 4 razy -2

  Kazdy rzad moze na mnie liczyc jesli chodzi o przeciwstawienie sie hegemonii zachodu nad Polską. Naiwnoscią jest sadzic, ze w Polsce jest zle prawo a na zachodzie cudowne i niezalezni sedziowie . Na przyklad sady na zachodzie w sprawach o opieke nad dzieckiem, prawie w 100% staja po prostu za swoim obywatelem a polscy sedziowie nawet nie w 50%. Nparawde myslicie, ze akurat zachodni maja racje ? Oni po prostu "niezaleznie" popieraja swojaka. Polacy badzcie bardziej solidarni. Prawo jest interpretowane wszedzie w interesie okreslonych grup a nie obiektywnie. Gdyby prawo bylo dobre i obiektywne niepotrzebne bylyby "drogie kancelarie"

 • tornemorgren

  Oceniono 4 razy -2

  TSUE przede wszystkim podważa Traktaty. W Niemczech niedawno dość głośno było o wypowiedzi byłego szefa tamtejszego sądu konstytucyjnego na temat notorycznego przekraczania uprawnień przez TSUE poprzez wkraczanie w sfery traktatowi wyłączone spod wspólnej jurysdykcji. W naszych mediach nawet nie pisnęli.

 • onduma

  Oceniono 5 razy -3

  Nie mozna dopuscic aby w Polsce powstala kasta bezkarnych, niewybieralnych sedziow. To nie bylaby demokracja. Na dodatek zalozyli partie polityczna o nazwie "lustitia"

 • janrobin2015

  Oceniono 6 razy -4

  Czyli ten organ kwestionuje niezaleznosc KRS w Brandenburgii (na 12 czlonkow 8 parlamentarzystow), Nadrenii - sedziow wybiera minister sprawiedliwosci czy moze wybor sedziow federamych w Niemczech ktorego dokonuja tylko politycy? To tylko jeden z wielu przkladow apolitycznosci wyborow sedziow.
  Do naczelnego- dlaczego nie mozna komentowac pod kuriozalnym wyrokiem na najsztuba?
  To juz jedt absur

 • premier_scretyna

  Oceniono 6 razy -4

  No i przez tę PiS-owską reformę sądy wydają tak skandaliczne wyroki jak w sprawie Najsztuba.

 • mydeer

  Oceniono 12 razy -8

  Jakoś mnie nie dziwi że najwyżej ocenione komentarze mają jednocześnie najmniej argumentów merytorycznych :)

  Opinia rzecznika TSUE nie zasługuje na nazywanie jej "analizą prawną" i powinna raczej stanowić powód do wstydu jej autora. "W jego opinii czytamy, że Izba nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej, ponieważ organ ją powołujący, czyli Krajowa Rada Sądownictwa, jest w całości uzależniony od władzy wykonawczej i ustawodawczej." - tak samo uzależniony jest (i był od zawsze) Trybunał Konstytucyjny, czemu to nie oznacza że wszystkie dotychczasowe składy TK nie spełniały wymogów niezawisłości?

  Pan Tanczew zignorował fakt, że w co najmniej dwóch krajach UE (Niemcy i Hiszpania) sędziowie są powoływani przez przedstawicieli władzy wykonawczej, przy czym uzasadnił te podwójne standardy "względami pozaprawnymi" w postaci zwyczajów politycznych. Krótko mówiąc, skoro do tej pory powoływano tak a nie inaczej, to już jest zwyczaj i nie wolno go zmienić, bo to łamanie praworządności :)) Kto w ogóle widział wydawanie wyroków w oparciu o "względy pozaprawne", śmiech na sali. Jeśli TSUE oprze się o tę opinię to trudno taki "sąd" traktować poważnie.

  Nie spodziewam się innych odpowiedzi niż bluzgi, więc nie sprawicie mi zawodu :))

 • olyjack

  Oceniono 25 razy -11

  Po uniewinnieniu pana Najsztuba przez sąd, to już mi wszystko jedno co będzie z tymi sędziami i ogólnie z sądami.

 • whiteshadow72

  Oceniono 28 razy -12

  Zamiast tracić czas na przepychanki czy słusznie wybrana czy nie słusznie, poprawcie jakość orzecznictwa...
  p. Najsztub za rozjechanie 77 letniej staruszki na przejściu dla pieszych bez ważnego prawa jazdy i badania tech. POjazdu został UNIEWINNIONY...
  Bareja to przewidział... 
  Wolne Sądy : Powiedz mi, po co jest ten wyrok ? 
  Najsztub : Właśnie po co? 
  Wolne Sądy : Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten wyrok ? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest wyrok na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym wyrokiem ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wydane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest wyrok społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi ? 
  Najsztub : Protokół Uniewinnienia
  :)))

 • nowy4444

  Oceniono 13 razy -13

  A ten sędzia co uniewinnił Najsztuba, który przejechał staruszkę na pasach to jest niezawisły i legalny? No i normalny?

 • prof.szczaw.miro.belka

  Oceniono 21 razy -15

  Do TSUE sędziowie są mianowani przez rządy państw członkowskich czyli przez polityków. Jeśli zakwestionują udział polityków w wyborze sędziów do polskiego KRS, to oznaczałoby, że ich wybór do TSUE też jest nielegalny. Znów Bareja. Nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobisz.

 • dojcze_kabana

  Oceniono 22 razy -16

  Wiwat wolne sady
  Https://telewizjarepublika.pI/imgcache/750x400/c/uploads/news/jmdkdk.png

 • 86jacekw

  Oceniono 24 razy -16

  Zawracanie kijem Wisły.... w Rosji i Chinach sądy wydają wyroki zgodnie z oczekiwaniami władzy, a państwa te są światowymi potęgami!

 • genocidezionism

  Oceniono 18 razy -18

  Polska zrobiła z KRS to samo co większość "starej unii" to za co mamy być karanie.Powinni zacząć od siebie bo inaczej świadczy to o braku demokracji i protekcjoniźmie prawnym

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 22 razy -18

  Hej, wyborcza, co to za blokowanie komentowania pod artykułem odnośnie najsztuba? (celowo z malej litery) boicie się ostrej krytyki niezawisłego sądu, czy samego oskarżonego? Czy może się inne powody?

 • 12saurom

  Oceniono 22 razy -18

  W Polsce TSUE nie ma nic do gadania co więcej niech się na początek zajmą Niemcami. Jakoś sobie nie przypominam, żeby TSUE jakoś protestował przeciwko wybieraniu przez polityków w Niemczech sędziów.

 • prof.szczaw.miro.belka

  Oceniono 27 razy -19

  Polska uzna wyrok TSUE jeśli będzie zgodny z Polską Konstytucją i Traktatami unijnymi. Możecie kwiczeć. Polacy wybrali rząd, który stoi na straży niepodległości i suwerenności Polski. Najwyższą władzą jest Naród, a nie nadzwyczajna kasta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX