Kidawa-Błońska mówiła o "nic niewartej" Lewicy. Teraz się tłumaczy: Może powiedziałam za mocno

- Rzeczywiście, może powiedziałam to za mocno, ale sprawa emerytur dla Polaków jest sprawą najważniejszą - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Małgorzata Kidawa-Błońska. Wcześniej wicemarszałek Sejmu powiedziała, że jeśli członkowie Lewicy poprą PiS ws. trzydziestokrotności, będzie to oznaczało, że są "nic niewarci".

Małgorzata Kidawa-Błońska o sprawę zniesienia limitu trzydziestokrotności była pytana w ubiegłym tygodniu w "Kropce nad i". - Jeśli zagłosują [za ustawą PiS - red.], to znaczy, że są nic niewarci - powiedziała. 

Czarzasty o słowach Kidawy-Błońskiej: Aroganckie

Słowa te naturalnie krytykowane są na Lewicy. - Wypowiedź pani marszałek o nas, że nie jesteśmy warci wyboru jest bardzo arogancka, niesympatyczna i moim zdaniem kończy dyskusję ws. poparcia pani Kidawy-Błońskiej przez polską lewicę. Uważam, że to po prostu jest niesmaczna wypowiedź - powiedział w programie Onet Rano wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty. - Skończyły się takie czasy, że my, lewica, mamy zabronione prezentowanie swojego stanowiska. Mamy swoje stanowisko, będziemy je prezentować i nikt nie będzie na nie wpływał - dodał.

>>> Małgorzata Kidawa-Błońska: Mam pomysł i jestem gotowa, żeby pokonać Andrzeja Dudę

Do swoich słów w poniedziałek odniosła się Kidawa-Błońska. Powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że nie chciała nikogo obrazić, a "wskazać, jak ważny jest system emerytalny w naszym kraju". - Nie powiedziałam, że Lewica jest nic niewarta, powiedziałam tylko tyle, może rzeczywiście za mocno, że jeżeli nie weźmie pod uwagę tego, nie zanalizuje badań, nie sprawdzi, jakie to będą skutki, to rzeczywiście jako opozycja nie zrobi tego, co powinna - powiedziała wicemarszałek w depeszy publikowanej m.in. przez RMF FM.

Więcej o:
Komentarze (155)
Kidawa-Błońska mówiła o "nic niewartej" Lewicy. Teraz się tłumaczy: Może powiedziałam za mocno
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 9

  już mi jeden kurdupel powiedział że jestem gorszego sortu i że jak mi się katolicko-paździerzana Polska nie podoba to, nic mnie tu nie trzyma... a teraz ta będzie mi mówić żem nic nie wart!
  z drugiej strony nie po to glosowałem na Lewice żeby mi teraz glosowali na PiS, polski system emerytalny jest chory i należy go uzdrowić ale z pewnością nie przy pomocy doraźnych "skoków na kasę" szykowanych przez Kaczyńskiego, którego emerytury Polaków za 20 lat tak interesują jak konkurs miss World

 • 43elvis

  Oceniono 33 razy 9

  Panie Czarzasty ja głosowałem na Lewicę i przysięgam,że jak się zwąchacie z pisem,w zyciu was nie chcę znać.Miała rację.Jak będziecie w takich ordynarnych kombinacjach pis to jesteście NIC NIE WARCI

 • jedyny_times

  Oceniono 18 razy 8

  Proszę, się nie krygować teraz, bo w sam raz pani powiedziała. Ten pomysł jest tak głupi, że tylko nic nie warty dureń może go popierać.

 • ketjow1978

  Oceniono 20 razy 8

  Duży błąd Kidawy. Kandydat opozycji musi zdecydowanie uważać na to co mówi i kiedy mówi.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 10 razy 6

  Prezydent ma bronić Konstytucji Najjaśniejszej Rzeczpospolitej...i kuźwa nic więcej.
  Maliniakowi nawet to się nie udaje. Przysięgał na Boga i szubrawiec popełnił wielokrotnie krzywoprzysięstwo. Udaje gorliwego wierzącego a jest pospolitym kłamcą i przestępcą, który do spółki z nowogrodzkim szubrawcem zrobił zamach stanu obalając konstytucyjne instytucje w Polsce.

 • jac_l_w

  Oceniono 16 razy 6

  Kidawa nie tyle powiedziała za mocno, co powiedziała niepotrzebnie całą prawdę.

 • achzarit

  Oceniono 16 razy 6

  To jest za mocno? To jest mizianie za uszkiem w porównaniu do tego co robi PiS. Razem popierający projekt PiS jest wart mniej niż przystawka.

 • juesej2

  Oceniono 15 razy 5

  Gdyby nie koalicja z PO,to SLD nie dostaloby sie do sejmu.A p.Kidawa-Blonska przeciez powiedziala prawde! Umow sie dotrzymuje! O co wiec ten caly halas???

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 3

  Po prostu Ki-Bło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX