Finał sprawy lokum byłego marszałka. Marek Kuchciński nie mieszka już w prezydenckiej willi

Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu, już nie mieszka w willi przy ul. Baciarellego w Warszawie, opuścił je 15 listopada - ustaliła Gazeta.pl. O wynajmie tego lokum przez obecnego posła zrobiło się głośno, gdy po dymisji nie opuścił go od razu.

Po aferze z lotami rządowymi samolotami Marek Kuchciński podał się do dymisji i formalnie przestał być marszałkiem Sejmu od 8 sierpnia tego roku. Zaraz po dymisji, co opisywała "Rzeczpospolita", pojawiły się pytania, czy wraz z zaprzestaniem pełnienia funkcji marszałka, Kuchciński nie powinien opuścić lokalu wynajmowanego od Kancelarii Prezydenta.

Chodzi o willę przy ul. Baciarellego w Warszawie, gdzie apartament wynajmował Kuchciński. Miesięczny koszt wynosił ponad 4 tys. zł, a pokrywano go z budżetu Kancelarii Sejmu. Centrum Informacyjne Sejmu podawało jeszcze w październiku, że domyślnie Kuchciński miał dwa miesiące na zwolnienie lokalu od momentu zaprzestania wykonywania funkcji. Maksymalny termin przedłużenia najmu wynosił natomiast cztery miesiące.

>>> Loty Kuchcińskiego i dymisja. Tak politycy komentowali trzęsienie ziemi wokół marszałka:

Jak zapewniało wówczas CIS:

Poseł Marek Kuchciński wystąpił o zgodę na korzystanie z takiej możliwości przez jeden miesiąc, wnosząc jednocześnie o obciążenie go kosztem czynszu najmu za ten czas.

Były marszałek Sejmu już nie mieszka w willi przy ul. Baciarellego

Rzeczywiście 8 października tego roku, tuż przed wyborami, podpisano aneks do umowy najmu, który przedłużał Kuchcińskiemu najem o miesiąc. To oznaczało, że formalnie 8 listopada powinien opuścić apartament.

Gazeta.pl zwróciła się właśnie 8 listopada zarówno do CIS, jak i Kancelarii Prezydenta, o informacje, czy były marszałek Sejmu Marek Kuchciński opuścił lokal. Dopiero 18 listopada CIS odpowiedziało na pytania, pisząc:

Były Marszałek Sejmu VIII kadencji nie korzysta już z lokalu zapewnionego mu na podstawie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie.

Kancelaria Prezydenta: Kuchciński 15 listopada opuścił lokal

Szersze spojrzenie na sprawę rzuca informacja ze strony Kancelarii Prezydenta, która doprecyzowała, że umowa skończyła się 9 listopada, jednak Marek Kuchciński poprosił o krótkie przedłużenie.

Od 10 do 15 listopada były marszałek Sejmu jeszcze wynajmował apartament, ale płacił za niego z własnych środków.

W dniu 15 listopada 2019 r. Pan Marek Kuchciński uregulował należność i opuścił wynajmowany lokal mieszkalny. Tym samy umowa została zakończona

- przekazała Gazeta.pl Kancelaria Prezydenta.

Więcej o:
Komentarze (146)
Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński już nie mieszka w prezydenckiej willi
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 80 razy 72

  Zgodnie z tradycją Kuchciński z Karczewskim, jako bezdomni, powinni Rydzykowi przekazać po dwa luksusowe auta.

 • troque

  Oceniono 42 razy 40

  Panie marszałku kochany .... proponuję za symboliczną opłatę blaszany garaż na Białołęce. Jest prąd, toaleta na pobliskiej stacji benzynowej, prysznic dla tirowców też jest - wstawi się składane łóżko i nie zginie Pan. Taki skarb narodowy. Proszę tylko trochę ciszej z Ukrainkami bo ściany cienkie.

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 35

  Jak mi przykro że tyle czasu wyprowadzka zajęła , trzeba było już dawno dudę zabierać i znikać

 • remo29

  Oceniono 34 razy 32

  A co on W OGÓLE robił w willi prezydenckiej? Został prezydentem, a myśmy coś przegapili? To kim jest Duda?

 • ps11111ps

  Oceniono 26 razy 24

  No patrz. A ustawe potrafil przepchnąć przez Sejm w jedną noc! Wydawało się że to taki szybki Lopez, a tu 3 miechy mu to zajęło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX