Sędzia TK Jarosław Wyrembak apeluje do Julii Przyłębskiej o dymisję. Wysłał pismo o jej nadużyciach

"Jeszcze rok temu czy dwa uważałbym, że to jest raczej kiepski dowcip" - w tych słowach były prezes TK Bohdan Zdziennicki odniósł się do ujawnionych przez sędziego Jarosława Wyrembaka nadużyć w Trybunale Konstytucyjnym. Zbuntowany sędzia domaga się dymisji prezes TK Julii Przyłębskiej.

Na poniedziałek TVN24 zapowiada ujawnienie treści pisma, które sędzia Jarosław Wyrembak wysłał do prezes Julii Przyłębskiej i wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Sędzia twierdzi, że w Trybunale dzieją się rzeczy "bezwzględnie niedopuszczalne". Wyrembak przekonuje, że działania Przyłębskiej "mogą być oceniane jako forma aktywności politycznej z nadużyciem uprawnień przysługujących z tytułu sprawowania funkcji prezesa Trybunału Konstytucyjnego". 

Konflikt Wyrembaka z Przyłębską

Wyrembak odnosi się m.in. do usunięcia go ze składu orzekającego w jednej z ważnych spraw "po zapowiedzi zgłoszenia zdania odrębnego". Według reporterów "Czarno na białym", chodzi o sprawę dotyczącą nowej Krajowej Rady Sądownictwa, w której TK wydał rozstrzygnięcie korzystne dla Prawa i Sprawiedliwości. W sprawie tej przewodniczącą składu orzekającego była Julia Przyłębska. Wyrembak chciał przedstawić swoje zarzuty na Zgromadzeniu Ogólnym sędziów TK. Uniemożliwiła to jednak prezes Przyłębska. 

- Jeżeli takie rzeczy dzieją się rzeczywiście w Trybunale, to przekracza to granice mojej wyobraźni. To absolutnie niedopuszczalne - powiedział w rozmowie z TVN24 Bohdan Zdziennicki.

Tomasz Rzymkowski: Jestem rozczarowany. Spodziewałem się, że TK będzie pracował sprawnie.

Więcej o:
Komentarze (201)
Sędzia TK Jarosław Wyrembak apeluje do Julii Przyłębskiej o dymisję. Wysłał pismo o jej nadużyciach
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 131 razy 125

  a on myślał ze cała deforma trybunału i obiadki wolfgangowej z kurduplem to czemu mają służyć - kurtuazji ?

 • polakadam

  Oceniono 101 razy 95

  Już sam fakt że szefowa TK jest odkryciem towarzyskim prezesa partii rządzącej powinien tą panią dyskwalifikowac z TK.
  O bezstronnosci orzeczeń nie może być mowy.

 • latozradiem

  Oceniono 90 razy 82

  Postawienie takiej osoby jak mgr Przyłębska na czele Trybunału Konstytucyjnego jest dowodem na kompletny upadek państwa..

 • marywil2012

  Oceniono 72 razy 62

  Mafia. I Beata miala racje, że państwo pod rządami PiS będzie państwem w ruinie. Pisowcy bawią się w politykę a kolejne gałęzie padają. Kasa jest na żarcie ale nie ma na edukacje, inwestycje rozwój. Polacy za 5-10 lat będą w czarnej d...przez tych przkurczów, którym się wydaje że im się wszystko należy bo fartem dostali władzę w 2015 r. Skończmy z tymi bandytami raz na zawsze.

 • 20portal

  Oceniono 50 razy 48

  To nie jest żaden trybunał. To manipulatornia polityczna.
  W Polsce nie ma juz Trybunału Konstytucyjnego. Jest tylko instytucja, która używa bezprawnie tej nazwy.
  A jeśli ktoś ma wątpliwości kto jest "autorem" tej zmiany, to powiem tylko, że ma siedzibę w Belwederze, a siedzi głownie na nartach w Wiśle lub w rezydencji na Helu.
  Teraz podlizuje sie wszystkim, bo znów chce być nazywany prezydentem.

 • samuel_winchester

  Oceniono 46 razy 44

  A co pani magister zrobi na kolację TW Balbinie i TW Wofgangowi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX