Hofman o współpracy z Kaczyńskim: Gdy mieliśmy w partii kryzys, siedział i czytał sobie gazetę

- To był okres, który dał mi wiele doświadczenia. Zwłaszcza że uczyłem się od mistrza. Praktykowałem przecież u Jarosława Kaczyńskiego. (...) Starałem się być taki jak on - mówił w magazynie "Plus Minus" były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.

Były poseł Prawa i Sprawiedliwości i były rzecznik tej partii Adam Hofman w rozmowie z Piotrem Witwickim dla magazynu "Plus Minus" wspominał współpracę z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Hofman został wykluczony z PiS w listopadzie 2014 r. po tym, jak media poinformowały, że znalazł się w grupie posłów, którzy mieli wziąć zaliczkę na podróż do Madrytu samochodem, a lecieli samolotem. Hofman przekonywał, że nie popełnił nadużyć.

Nie kandydował już w wyborach parlamentarnych w kolejnym roku. Obecnie zajmuje się działalnością z zakresu public relations.

- To był okres, który dał mi wiele doświadczenia. Zwłaszcza że uczyłem się od mistrza. Praktykowałem przecież u Jarosława Kaczyńskiego. Jako rzecznik partii pracowałem z nim bezpośrednio, codziennie i poznawałem polityczny fach. Starałem się być taki jak on. Chciałem powielać te wzorce i często wychodziła z tego karykatura. Oczywiście widzę to dopiero teraz. Mimo wszystko było to jak pobieranie nauki władania szablą u Wołodyjowskiego - stwierdził Hofman.

Zobacz także: Prezes PiS Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu

Adam Hofman: Kaczyński Harvardem polskiej polityki

Jak dodał były rzecznik PiS, Jarosław Kaczyński "długo czekał, żeby w polityce zebrać wszystko".

- Gdy mieliśmy w partii kryzys i wszystko płonęło, Jarosław siedział i czytał sobie gazetę. Zastanawiałem się: jak on może być taki spokojny? A on sobie odkładał sprawę w miejsce, którego nie ma. Od tego momentu, to było poza nim. To jest niezbędne w sytuacji, gdy jesteś tak często atakowany. Zamykasz to w takim pudełku i to dla ciebie nie istnieje - powiedział Hofman.

Według byłego rzecznika PiS, Jarosław Kaczyński jest "Harvardem polskiej polityki".

Więcej o:
Komentarze (227)
Hofman o współpracy z Kaczyńskim: Gdy mieliśmy w partii kryzys, siedział i czytał sobie gazetę
Zaloguj się
 • matamzimu

  Oceniono 119 razy 101

  jasne. 13 grudnia też zamknął stan wojenny w pudełku i go nie było. ale że w nicnierobieniu jest mistrzem to całkiem prawdopodobne.

 • jackanapes

  Oceniono 82 razy 72

  Czyli po prostu za kuwetowego robiliście Hofman. Tylko za takiego z wyższym statusem.

 • 500nakrowe

  Oceniono 76 razy 66

  Hofmanowi ujowo idzie biznes i już zaczyna lizać aby wrócić na jakąś dobrze płatną fuchę.

 • franek.sz

  Oceniono 64 razy 50

  Z wypowiedzi wynika, że wielkością polityka jest umiejętność zdobycia i utrzymania władzy. Nic nie mówi, po co te władzę zdobywa. Co robi dla kraju i społeczeństwa. Widać, że wszystkich pisowców, aktualnych i byłych, interesuje tylko władza dla władzy.

 • maciek7783

  Oceniono 52 razy 40

  "Harward polskiej polityki" jest najwiekszym SZKODNIKIEM w polskiej polityce XXI wieku i DOŻYWOCIE będzie zbyt małą karą za szkody jekie wyrądził Polakom.

  Na przykład pokolenie takiego DEBILA Hoffmana pozbawił jakiejkolwiek emerytury, zaraził ludzi JADEM I NIENAWIŚCIĄ, sprowokował katastrofę smoleńską, na trumnie brata dorwał się do władzy a teraz KUPIŁ SOBIE POPARCIE "ciemnego ludu" , żeby kokończyć dzieła zniszczenia !!!

  Gratuluję Hoffmanowi idola SZUBRAWCA !!!

  Już pierwsze wystąpienia Marszałka Senatu pokazują jaka przepaść dzieli Światłych Ludzi Sukcesu od tej BANDY PASOŻLYTÓW I NIEUDACZNIKÓW !!!

 • hipo krater

  Oceniono 52 razy 40

  Gdy mieliśmy w partii kryzys, siedział i czytał sobie gazetę.
  A jak spotkał się kiedyś z Tuskiem, to chwalił się pistolecikiem i powiedział , ze dla niego zabić człowieka , to jak splunąc.
  No jest czym się chwalić. Taka znajomość to tylko podziw i klękajcie narody.

 • nikonnikon

  Oceniono 45 razy 37

  Taki on harward jak ja Sobieski
  Wielki nieudacznik dorwal się do władzy przez przypadek na starość i wszyscy teraz cierpią a najbardziej
  Przyszłe pokolenia długi trzeba spłacać PIS dzielce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX